TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Балканска лига, време је за преговоре?

+19
Паранормал
GreenArmy-BRONX
fuck the police
Паок*
ПАОКАРА
Veljko Milankovic
Шок
predratni.zavodnik
djuka_PFC
mareee PFC
Crazy
!НФК Ултрас!
СИМО УЦФ
Milos_011
zeleni-zub.bronx
CasualMente
20SSF06
_JuZnI_Fr0nT_1990
ултра
23 posters
Go down

Ваш став

41 - 54%
35 - 46%
 
Укупно гласова: 76
 
Poll closed
avatar
ултра
Корисник
Број порука : 2271
Регистрован : 02.05.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 15:22
Балканска лига, време је за преговоре?


Председник Фудбалског савеза Србије Томислав Караџић и даље је уздржан по питању формирања фудбалске лиге Балкана, која би била налик оној у СФРЈ. Није против, али истиче да је безбедност и даље проблем број 1.

Ипак, први човек српског фудбала у изјави за "Вечерње новости" истиче да је "време за озбиљне преговоре", али и да он није за то да учествују само клубови из република из састава некадашње Федеративне Југославије.

"Време је за озбиљне разговоре, и то одмах, да бисмо посао започели за годину-две... Али, ја мислим да је за фудбал јадранска лига скучена, пун погодак би био ако би у тој лиги играли и најбољи тимови осталих наших суседа. У понедељак нам долазе Мађари, желимо да ионако добру сарадњу још више продубимо и озваничимо, причаћемо свакако и о тим питањима. Већ сам разговораао са председником Црне Горе Савићевићем, чекамо да се заврше избори у Бугарској...", рекао је Караџић.

Руководство наше Куће фудбала ускоро би требало да угости челнике НС Хрватске, што ће бити прилика да се поразговара са нашим, несумњиво, највећим спортским ривалима, без обзира о ком спорту се ради.

"Искористићемо прилику што 14. фебруара Хрвати долазе на промоцију књиге о Стјепану Бобеку. Доћиће Влатко Марковић, актуелни председник НС Хрватске, и Зорислав Сребрић, вероватно и некада први оперативац ФС Југославије Анте Павловић, дакле, њихова најјача екипа. Ето могућности да конкретније попричамо о томе и да, евентуално, полако направимо план и програм и кренемо постепено у реализацију. Не треба журити, али се не сме ни чекати да нам неко други заврши посао", свестан је Караџић грешке коју су направили тада актуелни челници Кошаркашког савеза Србије, у тренутку када се формирала НЛБ, односно Јадранска лига.

Она је у приватном власништву Словенаца и Хрвата, а Срби у њој само учествују, јер нису први повукли потез. Слично се догодило и Ватерполо клубу Партизан, који једноставно није позван да учествује у новоформираној Јадранској лиги, без обзира што је један од најдоминантнијих тимова Европе.

"Ја сам за јадранску лигу, требало би неке ствари заборавити и кренути новим путем. Ако могу кошаркаши да толико година играју, зашто не би и фудбалери", изјавио је за СОС Златко Вујовић, некадашњи репрезентативац Југославије.

"Фудбал уз дана у дан губи, клубови једва преживљавају, гледалаца је мало, како да се заради. Једна јака лига са тимовима са бивших простора Југославије би свакако донела бољитак, у свим сегментима. Има паметних људи, који би могли да остваре тај сан", додао је Вујовић.


Последњи пут изменио трибинасрб дана 31/1/2009, 21:57. изменио укупно 4 пута.
_JuZnI_Fr0nT_1990
_JuZnI_Fr0nT_1990
Одстрањен
Број порука : 661
Локација : Будва
Регистрован : 15.11.2008
http://www.Grobari1970.com

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 15:37
bilo bi bi zanimljivo
20SSF06
20SSF06
Корисник
Број порука : 40
Локација : Ниш
Регистрован : 13.01.2009

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 15:51
nebi bilo nista!upropastili bi nasu ligu koja je ionako katastrofa a sto se tice naviajckih sukoba nebi ih bilo zato sto bi na svakoj utakmici bilo vise policije nego navijaca
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 15:56
Stav Delija bi bio pretpostavljam isti kao i za Jadransku ligu u basketu... Bojkot...
avatar
zeleni-zub.bronx
Корисник
Број порука : 21
Регистрован : 03.11.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 18:05
Мислим да би то требао да буде став сваке групе... Неки људи изгледа хоће поново ,,братство и јединство''.
_JuZnI_Fr0nT_1990
_JuZnI_Fr0nT_1990
Одстрањен
Број порука : 661
Локација : Будва
Регистрован : 15.11.2008
http://www.Grobari1970.com

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 18:32
ja necu bratstvo i jedinstvo bilo bi lepo da se sorkamo sa ustasma samo zbog toga...
a fudbal u ex-yu je raspad uopsteno Smile
avatar
Milos_011
Одстрањен
Број порука : 973
Регистрован : 03.05.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 18:40
_JuZnI_Fr0nT_1990 ::ja necu bratstvo i jedinstvo bilo bi lepo da se sorkamo sa ustasma samo zbog toga...

20SSF06 ::a sto se tice naviajckih sukoba nebi ih bilo zato sto bi na svakoj utakmici bilo vise policije nego navijaca
evo ti odgovor. Nikako nisam za balkansku ligu.
СИМО УЦФ
СИМО УЦФ
Корисник
Број порука : 142
Локација : Краљево
Регистрован : 06.01.2009

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 18:54
Као што је јадранска лига у баскету уништила српску кошарку(погледајте само домаћу лигу), тако би и та "балканска" лига уништила и ово мало што је остало од фудбала ван Београда.
avatar
ултра
Корисник
Број порука : 2271
Регистрован : 02.05.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 19:39
Не треба подржавати никакве јадранске, балканске, или било које друге лиге у чији састав улазе тимови из бивше СФРЈ. Зашто би уништавали српски фудбал, а чинили услугу неким балијама и усташама? Не сме да постоји жеља за поновним ширењем братства и јединства. Ако је овим нашим прече да пуне стадионе по Хрватској, Словенији, Босни, од развоја српског спорта и задовољства српских, а пре свега својих, навијача, онда стварно нек' ставе прст на чело.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 20:14
To bi svakako bilo zanimljivo, u fudbalskom, ali i navijackom smislu... Za vece Srpske klubove to bi bila prilika da igraju u jacoj ligi, i unaprede igru, ali ne treba biti samoziv, treba misliti i na ostatak Srpske fudbalske scene... Tako da je i moj stav, negativan... Mogao bi da se otvori vote....
СИМО УЦФ
СИМО УЦФ
Корисник
Број порука : 142
Локација : Краљево
Регистрован : 06.01.2009

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

31/1/2009, 21:53
Mogao bi da se otvori vote

Мислим да нема потребе, сви знамо какав би резултат био.
!НФК Ултрас!
!НФК Ултрас!
Корисник
Број порука : 277
Локација : Алексинац
Регистрован : 26.10.2008
http://janko-tipsarevic.darkbb.com/forum.htm

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

1/2/2009, 13:08
Било је о томе у Ало, Делије су против а Гробари мисле да је још рано!

Мислим да је идеја прилично лоша, играли би тимови "велике четворке" и неки аматери из осталих држава, можда још Војводина и ОФК. АА Напредак и остали...

Још битнији разлог је што би то само довело до инцидената, могућих бојкота и потпуног распада српске навијачке сцене!
Crazy
Crazy
Корисник
Број порука : 150
Локација : увек тамо где треба
Регистрован : 14.12.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

1/2/2009, 16:09
Mamu im jebem smrdljivu!!! Njih ladno boli kurac sto ni jedni navijaci ne podrzavaju tu ligu! Posle svih ratova,i zla koje nam je sugoslavija dala,oni nas opet guraju zajedno. Ni mi ni kurvati,a ni ostali nemamo kvalitetan fudbal, prazni su nam stadioni,ali imamo mrznju jedni prema drugima! I jedino sto moze da privuce publiku je ta mrznja! Da dodju da jebu majku jedni drugima,jer je kvalitet nula! Pa cak i da ima kvalitet,jel njima jasno sta bi se tu desavalo? A toliko ispiraju usta sa nekom "bezbednoscu" na stadionima,a oni prvi je ugrozavaju takvim izjavama,i mogucim postupcima!!! Nema veze sto su ratne rane sveze,sto je toliko Srba stradalo zbog sugoslovenstva,oni opet prave neko zajednistvo, samo da bi njih nekolicina uzeli kes!?
Ma nek se napuse kurcine,podavili se da Bog da!!!!
mareee PFC
mareee PFC
Корисник
Број порука : 509
Регистрован : 01.10.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

13/2/2009, 12:53
glasao sam za protiv, jer jadranska liga nista nije donela srpskoj kosarci tako da ne verujem ni da ce balkanska liga doneti nesto srpskom fudbalu.
avatar
ултра
Корисник
Број порука : 2271
Регистрован : 02.05.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

14/2/2009, 22:28
Вићан: Регионална лига за мање од 10 година
Субота, 14. фебруар 2009. 20:43

Потпредседник Фудбалског савеза Хрватске (ХНС) Перо Вићан оценио је да је реалан рок за формирање регионалне лиге између пет и десет година, али да његова организација још нема дефинитиван став по том питању.

"Реално гледајући тренутну ситуацију, рок за формирање регионалне лиге у фудбалу је између пет и десет година. Пет година је вероватно пребрзо, а десет предуго. Дакле, нешто између тога", рекао је Вићан новинарима у спортском центру Телеоптик, где је присустовао промоцији књиге о Стјепану Бобеку, аутора Фредија Крамера.

Вићан је казао да су председници националних савеза Србије и Хрватске, Томислав Караџић и Влатко Марковић, начелно разговарали о тој идеји.

"Према информацијама које имам, Марковић и Караџић су ових дана разговарали о томе. Марковић, нажалост, због болести није могао да дође у Београд".

Председник ФСС Томислав Караџић недавно је најавио озбиљне и конкретне разговоре са колегама из земаља бивше Југославије, али и Бугарске.

Вићан је рекао да је идеја о регионалној лиги добра, али да би мишљење о томе требало да изложи и Европска фудбалска унија (УЕФА).

"Један од проблема је и питање шта би победник те лиге добио, односно какав би мотив имао да (у њој) учествује. Морамо да видимо са људима из УЕФА да ли би освајач те лиге имао проходност ка европским такмичењима", објаснио је Вићан.

Као друго кључно питање навео је проблем безбедности на стадионима.

"Питање безбедности је веома важно и компликовано, оно мора да буде решено и пре него што одлучимо да формирамо ово такмичење", рекао је Вићан.

Упркос свим нерешеним питањима, Вићан је рекао да је важно да постоје воља и визија људи из оба савеза за реализацију идеје о формирању заједничке лиге.

"Иако ни наш савез још нема дефинитиван став по овом питању, важно је да имамо јасну визију и желимо отворене разговоре са представницима ФСС-а".

Вићан је додао и да ФСС и ХНС имају добру сарадњу, коју ће у наредном периоду бити подигнута на још виши ниво.

"Хоћемо да се сарадња два савеза настави и додатно продуби. Репрезентацији Србије желим да се квалификује за Светско првенство у Јужној Африци следеће године", закључио је Вићан, који је и председник трећелигаша ГОШК-а из Дубровника.

Кошаркашка Јадранска лига игра се од 2002. године, а тренутно у њој наступа 14 тимова, од чега пет српских, четири хрватска, три словеначка тима и по једна екипа из Црне Горе и Босне и Херцеговине.

По сличном моделу, другу сезону заредом, игра се Панонска лига у хокеју на леду, у којој учествује пет српских и два хрватска тима. Од ове сезоне игра се и Јадранска лига у ватерполу са 12 тимова, од којих је осам из Хрватске, три из Црне Горе и један из Словеније.
djuka_PFC
djuka_PFC
Корисник
Број порука : 17
Локација : JUG
Регистрован : 26.10.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

24/2/2009, 18:07
Mozda bi kvalitet fudbala se poboljsao ali moje misljenje je koji cu nam oni k.... ni u slovackoj i ceskoj nerazmisljaju o nekoj zajednickoj ligi a oni nisu ratovali . ja mislim da bi takav potez bio najveca glupost i srpski fudbal otisao u propast.
avatar
predratni.zavodnik
Корисник
Број порука : 11
Регистрован : 03.01.2009

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

25/2/2009, 20:40
ja sam za
mozda prvo da se stvori liga srbija crna gora makedonija republika Srpska
, pa ako ko hoce da se prikljuchi ,nek se prikljuchi pod nasim uslovima,
a ne da se zajebemo ko sa jadranskom ligom gde su slovenci glavni
treba gledati samo interes svog kluba,
jadno je ako mrzimo vise njih nego sto volimo svoje klubove..
Crazy
Crazy
Корисник
Број порука : 150
Локација : увек тамо где треба
Регистрован : 14.12.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

26/2/2009, 10:12
Као прво та лига не може да донесе никакав већи напредак у квалитету,јер су домаће лиге тих квази држава тј бивших сфрј република,никад горе и лошије! Зашто онда да ми сад кад је колико-толико кренуло на боље по питању квалитета и регуларности у нашој лиги,све то упропастимо? Због кога? Због оних који су нам толико пута забијали нож у леђа? Та лига ни са навијачке стране неби била,Бог зна како интересантана! Јер 1 000 000% неби било могуће ићи на гостовања! Зато,ко им јебе кеву!? Они су отишли од нас...е сад ми нећемо ништа са њима!!!
Смрт "братству и јединству" !!!
avatar
Шок
Корисник
Број порука : 7
Регистрован : 09.02.2009

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

26/2/2009, 10:57
Ја не знам како неко може бити за ову лигу. Не знам како људи могу да пређу преко ратова и свих злочина који су почињени над Србима од стране хрвата и муслимана. Сад би после свега тога они да се играју фудбала.
avatar
Veljko Milankovic
Корисник
Број порука : 4
Регистрован : 20.04.2009

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

21/4/2009, 12:52
Нажалост, резултати српских клубова у Европи показују да Јадранска лига није уништила српску кошарку. Уништава мање центре дефинитивно али јачају већи клубови.
када је лига у фудбалу у питању ја сам и против и за. Против сам зато што један дио мене не жели да има ништа са "њима". С друге стране било би много "занимљивије".
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

21/4/2009, 15:02
Veljko Milankovic ::Нажалост, резултати српских клубова у Европи показују да Јадранска лига није уништила српску кошарку.
Јел си нормалан ти?
avatar
Veljko Milankovic
Корисник
Број порука : 4
Регистрован : 20.04.2009

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

21/4/2009, 17:00
Што? Јел гријешим?
Паок*
Паок*
Одстрањен
Број порука : 339
Локација : Фудбалски храм ЈНА
Регистрован : 01.03.2009

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

21/4/2009, 17:16
ПАОКАРА ::
Veljko Milankovic ::Нажалост, резултати српских клубова у Европи показују да Јадранска лига није уништила српску кошарку.
Јел си нормалан ти?
meni se cini da je lik u pravu. realno...
fuck the police
fuck the police
Корисник
Број порука : 86
Регистрован : 09.11.2008

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

21/4/2009, 17:25
veruje mda se u sportu nebi mnogo toga promenilo ...a sto se tice navijaca bilo bi extra dolazilo bi vise navijacih grupa i tekme bi bile mnogo zanimljivije .... REALno Biggrin
GreenArmy-BRONX
GreenArmy-BRONX
Корисник
Број порука : 87
Регистрован : 03.01.2009

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

21/4/2009, 17:39
Slazem se da nijedna liga u tim drzavama nije jaca od nase,ali opet mislim da bi to privuklo vecu brojnost ljudi na stadione,realno,a sa tim bi se i povecao kvalitet fudbala,koliko toliko...
Dobar primer za to su dve mrtve utakmive 26 kola zvezda-vosa i partizan-javor,cim nema navijanja nema ni zara itd.
Opet to je moje misljenje...
Sponsored content

Балканска лига, време је за преговоре? Empty Re: Балканска лига, време је за преговоре?

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму