TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спортске занимљивости

+73
Usijana Glava
Balthazar
milenkopg
syndesmos
lazarevac
LAVOT
Иста жица
Ultra' Style
vultures
-UltraS-CZv-
LaHaine
Ћела
urosh
SerbianUltras
bratori
Otac
ultra munze
Bivsi
навијачкаСвест!
South Family
Крагујевац
KB_DS
maiden
BL-Hools
Ултрас КВ
Србин+
Arcaine
boy
_JuZnI_Fr0nT_1990
HH Hooligan
Butcher 1987 KV
Old school
TB_BANDIT
BORCHA 5
Xepoj
УЛТРАС_РД_КГБ
ГробарНС
Милош цзв
Stracciatella
Servicium
Београд
Pravos!avaC-66
Scorpion
serbon
Darkooo
varvar
crash
ФкБАЧКАпаланка
LimunNS
Crazy_North
KiLa
GreenArmy-BRONX
Ултрас
Hordas
ИГОР УЦФ
ПАОКАРА
Casuals
mrznja
Напред Партизан
Плава крв
psyhomaster
consigliere
Паок*
Ђомла Београд
Uzi
Лудзило
Blitzkrieg
CasualMente
Gambler
Lud rodjen!
Паранормал
СИМО УЦФ
УлтраСрбија
77 posters
Go down
Stracciatella
Stracciatella
Одстрањен
Број порука : 105
Регистрован : 07.09.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

14/9/2009, 23:41
.....дал би остало нешто од њега Biggrin
Casuals
Casuals
Корисник
Број порука : 585
Регистрован : 14.05.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

15/9/2009, 15:08
Zbog Parade ponosa "Građevinari" će umesto u nedelju, 20. septembra, ugostiti Borac iz Čačka dan ranije. Organizatori strahuju od navijača Rada.
navijaci Rada vecaOrganizatori Parade ponosa koja je zakazana za 20. septembar u Beogradu, poslali su molbu Zajednici Superlige da utakmicu između Rada i Borca iz Čačka pomeri za dan ranije, jer se plaše da bi navijači tima sa Banjice mogli da im naprave probleme.

Da li će to organizatorima Parade ponosa pomoći ostaje da se vidi ili je možda bolje bilo da Rad svoju utakmicu odigra u redovnom terminu. Tako bi navijači Rada, popularni "United Force", ostali na Banjici.

Inače, navijači Rada svrstavaju se u predvodnike protivnika Parade ponosa.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

16/9/2009, 19:30
EP: Pobeda i četvrtfinale sa Rusima
FoNet
FoNet
Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Litvanije rezultatom 89:79 u poslednjem kolu druge faze Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Ovom pobedom naš nacionalni tim zauzeo je treće mesto u grupi i u četvrtfinalu će se sastati sa Rusijom u četvrtak od 21 čas. Srbija je trijumf obezbedila serijom od šest trojki (po dve Veličkovića i Teodosića, po jedna Tepića i Bjelice) u poslednjih pet minuta meča.

Najbolji pojedinac na meču bio je Miloš Teodosić sa dabl-dabl učinkom 20 poena i 12 asistencija, Nenad Krstić i Novica Veličković ubacili su po 16, Uroš Tripković 14, Milenko Tepić 13 poena. Sa druge strane, Mačijulis je postigao 20 poena uz pet skokova.

Prvu četvrtinu meča sa Litvanijom obeležio je Uroš Tripković koji je postigao 11 poena. Ekipa Dušana Ivkovića tokom prvih deset minuta održavala je prednost od četiri, pet poena razlike.
FoNet
FoNet

U drugoj četvrtini, Litvanci su igrali znatno bolje predvođeni Mačijulisom, Kleizom i Petravičijusom. Sa druge strane, odličan je bio Teodosić sa sedam poena uz stoprocentan učinak iz igre i četiri asistencije.

Velika borba nastavljena je i u drugom poluvremenu. Sredinom treće četvrtine, Butautasov tim pravi seriju 9:0 i posle dužeg vremena prelazi u vođstvo, 52:46. Trojkom Novice Veličkovića prekida se niz Litvanaca koji su narednih pet minuta održavali prednost. Predvođeni kapitenom Nenadom Krstićem, srpski košarkaši ipak završavaju treću četvrtinu sa prednošću od dva poena.

Sjajnu šutersku seriju u poslednjih pet minuta utakmice počeo je Veličković, usledile su trojke Teodosića, Tepića i Bjelice čime je odlučen pobednik.

Srbija - Litvanija 89:79

Srbija: Popović, Tepić 13, Teodosić 20, Paunić, Bjelica 3, Marković, Tripković 14, Raduljica 1, Krstić 16, Perović 3, Veličković 16, Mačvan 3.

Litvanija: Mazutis, Kalnijetis, Mačijulis 18, D. Lavrinovič 12, Lukauskis, Delininkaitis 4, Jomantas 4, Kleiza 11, K. Lavrinovič 12, Jasaitis, Petravičijus 13, Javtokas 2.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

16/9/2009, 19:30
Palasio ponovo u Partizanu
Beližanin Milton Palasio je ponovo postao član Partizana.

Nakon godinu dana provedenih u ruskom Himkiju, Palasio je odlučio da nastavi svoju karijeru u "crno-belom" dresu. On je potpisao jednogodišnji ugovor sa šampionom Srbije, sa kojim je u sezoni 2007/2008 osvojio triplu krunu.

Palasio će se priključiti ekipi na Američkoj turneji, na prvoj destinaciji, u Čikagu.

Novi-stari igrač Partizana afirmisao se igrajući na Kolorado Stejt Univerzitetu. U NBA ligi igrao je za Vankuver, potom za Boston, Finiks, Klivlend, Toronto i Jutu.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

16/9/2009, 19:31
Karte za košarku važe i za fudbal
crvenazvezdafk.com
crvenazvezdafk.com
Vlasnici godišnjih karata košarkaškog kluba Crvena zvezda moći će besplatno da gledaju mečeve fudbalera "crveno-belih" na Marakani, sem utakmica sa Partizanom.

Navijači koji kupe godišnju kartu za tribine hale Pionir moći će da uđu na severnu tribinu Marakane, dok će vlasnici pretplatnih karata za parter i ložu hale Pionira moći da uđu na istočnu tribinu stadiona u Ljutice Bogdana.

"Crveno-bela porodica nije samo na Marakani i u prostorijama fudbalskog kluba. Naša porodica je mnogo šira, veća i trofejnija od onoga što je učinio i osvojio fudbalski klub. Zato ćemo uvek podržavati jedni druge", navodi se u saopštenju objavljenom na sajtu fudbalskog kluba.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

16/9/2009, 19:37
Bez većih iznenađenja u prvim mečevima grupne faze Lige šampiona
Bane startovao pobedom
Sreda - 16.09.2009
Fudbaleri Čelsija na svom terenu zabeležili su minimalnu pobedu (1:0) nad Portom u derbiju prvog kola Lige šampiona. Strelac pobedonosnog gola na startu elitnog takmičenja za „plavce“ bio je Anelka u 48. minutu.

Zapaženu ulogu na sinoćnjem meču u Londonu imao je i naš Bane Ivanović, koji je odigrao ceo meč protiv Portugalaca i imao nekoliko sjajnih prodora i centaršuteva. Inače, svi Srbi koji su bili u protokolu za sinoćnje mečeve i zaigrali su. Nemanja Vidić je odigrao svih 90 minuta u pobedi Mančester junajteda na gostovanju Bešiktašu (1:0), dok je Miloš Krasić, koji je takođe odigrao ceo meč, poražen u Volfsburgu sa svojim CSKA (1:3). Dva minuta upisao je i Milan Gajić u dresu Ciriha, ali šampionu Švajcarske nije uspeo da pomogne da ublaži poraz kod kuće protiv sinoć raspoloženih fudbalera Reala iz Madrida - 2:5.
Za najveće iznenađenje početka Lige šampiona pobrinuli su se ponovo Kiprani. Svi znamo da je Anortozis prošle godine bio noćna mora velikanima, a Apoel, u čijem sastavu sinoć nije bilo Nenada Mirosavljevića, u Madridu je igrao 0:0 sa Atletikom.
Večeras je na programu preostalih osam mečeva prvog kola takmičenja po grupama, a derbi je u Milanu, gde se sastaju Inter i Barselona.


LIGA ŠAMPIONA

UTORAK

Juventus - Bordo 1:1 (0:0)
Makabi H. - Bajern 0:3 (0:0)
Volfsburg - CSKA 3:1 (2:0)
Bešiktaš - Mančester 0:1 (0:0)
Cirih - Real 2:5 (0:3)
Marselj - Milan 1:2 (0:1)
Čelsi - Porto 1:0 (0:0)
Atletiko - APOEL 0:0
SREDA
Liverpul - Debrecin 20.45
Lion - Fjorentina 20.45
Inter - Barselona 20.45
Dinamo K. - Rubin 20.45
Štutgart - Rendžers 20.45
Sevilja - Unirea 20.45
Olimpijakos - AZ Alkmar 20.45
Standard - Arsenal 20.45
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

16/9/2009, 19:38
Uzbekistancima se tresu gaće
Sreda - 16.09.2009
Teniseri Uzbekistana odigraće od 18. do 20. septembra u „Beogradskoj areni“ meč plej-ofa za popunu Svetske grupe Dejvis kupa protiv selekcije Srbije.

Naši rivali ne smatraju da će duel baš biti revijalan, ali otprilike su svesni ko će narednog vikenda da kosi, a ko će vodu da nosi...
- Ulogu favorita prepuštamo Srbiji - odmah je rekao selektor Uzbekistanaca Peter Lebed. - Nećemo se predati bez borbe, ali znamo da je Srbija izuzetno jaka čak i bez Novaka Đokovića. Moji teniseri će morati da igraju najbolje što mogu da bismo zabeležili pobedu.
Slično razmišlja i najbolji igrač Uzbekistana Denis Istomin, trenutno 108. na ATP rang-listi.

- Srbija je mnogo moćna... Ipak, mi ćemo pružiti maksimum i nadati se najboljem - rekao je Istomin.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

16/9/2009, 19:39
„Mušema“ ipak u Humskoj

Iako se Partizan ni ove godine nije domogao Lige šampiona, čuvena „mušema“ i ove godine će se tresti na centru terena. Naime, po ugledu na najelitnije evropsko takmičenje, i Liga Evrope je dobila svoju himnu koja će biti intonirana pre početka utakmica, a ogromnu zastavu trešće klinci iz Partizanove omladinske škole.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

16/9/2009, 19:40
Partizan osvojio "Super kup"


15. septembar, 2009

Partizan Dunav osiguranje osvojio prvi SUPERKUP Srbije i pobedom protiv Kolubare, silno pojačanog osvajača Kupa, pokazao ko je šampion. Crno-beli su bili u prednosti 2-4 gola svih 60 minuta. U punoj dvorani u Aranđelovcu, a pored briljantnog Ljubenovića i Kostadinovića, meč je obeležio i grubi start na Dimitrijeviću koji je zadobio potres mozga i odmah upućen u bolnicu. Njegovo učešće u derbiju time je dovedeno u pitanje.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

18/9/2009, 17:19
Promenjen sistem takmičenja na SP
Žreb za prvenstvo sveta za odbojkaše, koje će od 28. septembra do 10. oktobra 2010. biti održano u Italiji, obaviće se 28. oktobra u Rimu.

Za titulu prvaka sveta boriće se 24 nacionalne selekcije, a sistem takmičeja je promenjen u odnosu na prethodne šampionate. U prvoj fazi ekipe će biti podeljene u šest grupa, a u drugu fazu će se plasirati po tri najbolja tima iz svake grupe, koji će formirati novih šest grupa sa po tri selekcije.

Plasman u treću rundu izboriće po dve selekcije iz svake grupe, koje će formirati četiri grupe sa po tri reprezentacije. Pobednici grupa u četvrtoj rundi izboriće plasman u polufinale.

Na šampionat sveta direktno su se plasirali domaćin Italija i branilac titule Brazil. Kroz kvalifikacije, plasman je izborilo još sedam selekcija iz Evrope: Srbija, Rusija, Nemačka, Poljska, Češka, Bugarska, Francuska i Španija.

Iz Severne i srednje Amerike igraće Kuba, SAD, Portoriko, Kanada i Meksiko, iz Azije Kina, Australija, Japan i Iran, iz Afrike Egipat, Tunis i Kamerun i iz Južne Amerike Argentina i Venecuela.

Utakmice će se igrati u deset gradova: Torinu, Milanu, Trstu, Veroni, Modeni, Firenci, Ankoni, Rimu, Ređo Kalabriji i Kataniji.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

19/9/2009, 15:37
Predrag Mijatović, bivši sportski direktor Reala, za Alo!
Vraćam se u Partizan ali samo kao navijač
Subota - 19.09.2009
Izgubio je Partizan od Tuluza na svom stadionu na evropskoj premijeri u Ligi Evrope, a navijači crno-belih bi svakako mogli da zažale što na terenu nisu mogli da gledaju one koji su meč posmatrali iz svečane lože.

Imena Dragana Ćirića, Sava Miloševića, Ivana Tomića, Gordana Petrića i Bate Mirkovića dovoljno govore sama za sebe, ali je, svakako, najveća zvezda među njima bio - Predrag Mijatović.
Legenda Partizana i Real Madrida iskoristio je priliku da uživo, posle više godina, vidi svoj tim, a u svečanoj loži društvo mu je pravila supruga Aneta.
- Stigao sam iz Podgorice gde sam bio na odmoru sa familijom. Lepo mi je ovde, a poslednjih godina sam bio mnogo zauzet i retko sam imao priliku da dođem. Prvi put ove sezone gledao sam Partizan uživo, iako sam na stalnoj sam vezi sa mojim drugarima Tomićem, Mirkovićem i Petrićem, tako da sam odlično upoznat sa kvalitetima ekipe - rado se odazvao razgovoru Peđa Mijatović.

- Kako vi vidite današnji Partizan, koliko vam se dopada igra crno-belih?
- Partizan ima najbolji tim na ovim prostorima. Mislim da se u klubu jako dobro radi, najbolji pokazatelj su upravo osvojeni domaći trofeji, što je jako važno, iako to mnogi potcenjuju. Za Evropu je, nažalost, potrebno više, neophodno je da se još neke kockice sklope. Znam da je razočaranje zbog neulaska u Ligu šampiona bilo veliko, ali smatram da se to ne može okarakterisati kao veliki neuspeh. Srpski fudbal je u takvoj situaciji da trenutno nijedan klub odavde ne može da postane redovan učesnik Lige šampiona. To je realnost.
- Koji su dometi Partizana u ovogodišnjoj Ligi Evrope?
- Prvo, ne znam koji su ciljevi postavljeni u klubu pred početak takmičenja. Nadam se da Partizan može da napravi zanimljiv rezultat. Nije dobro počelo, ali trebalo bi uraditi sve da se dogura što dalje. Svaki osvojen bod u ovakvoj konkurenciji značiće ovim igračima.
- Da li je realno da vas češće gledamo u loži Partizanovog stadiona, možda i u nekoj drugačijoj ulozi?
- Trenutno imam dosta slobodnog vremena i sigurno je da ću češće dolaziti da gledam moj Partizan, sada konačno imam vremena da svratim, da se vidim sa prijateljima. Viđaćete me u Humskoj, ali samo u ovoj ulozi i u ovom ambijentu, neće to biti nikakva funkcija.
- Pominjalo se u medijima da ste zainteresovani da uložite novac u podgoričku Budućnost, koliko ima istine u tome?
- Postoje neke ideje, svi mi bivši sportisti nekako želimo da pomognemo, bilo klubovima u kojima smo igrali, bilo drugovima koji vode klubove u kojima smo igrali, to je neka ideja koja je tu, samo treba mnogo dobro promisliti i proanalizirati situaciju pre nego što se ista i realizuje - kaže Mijatović.

Jokanović je napravio dobar potez

Bivši trener Partizana Slaviša Jokanović veliki je prijatelj Peđe Mijatovića sa kojim je zajedno igrao u crno-belom dresu i reprezentaciji Jugoslavije.
- Čuo sam se sa Jokanom kada je napustio mesto šefa struke Partizana. To je bio sporazumni raskid ugovora i to je možda bila najbolja odluka u tom trenutku i za njega i za Partizan. Bila je velika presija i na njemu i na rukovodstvu, ljudi su očekivali nešto što je bilo dosta komplikovano, svi bismo mi želeli da se igra u Ligi šampiona, ali mnogo još stvari treba popraviti da bi se došlo do tog nivoa - rekao je Mijatović.

Mijatović svedoči protiv Kalderona

Predrag Mijatović, bivši sportski direktor „kraljevskog kluba“, svedočiće 14. oktobra pred madridskim sudom u istrazi protiv nekadašnjeg predsednika Reala Ramona Kalderona. Sumnja se da je Kalderon lažirao glasanje na tadašnjoj izbornoj skupštini kluba.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

19/9/2009, 15:37
Goran Stevanović zna uzrok gubljenja bodova na startu Lige Evrope
Igrači, skinite džakove s leđa!
Subota - 19.09.2009
Fudbaleri Partizana još jednom su poraženi na domaćem bunjištu u evropskim takmičenjima. Ovog puta, uspešniji je bio francuski Tuluz (3:2), a na pobedu će se čekati neka nova prilika. Trener crno-belih Goran Stevanović imao je neuspešan evropski debi, ali tvrdi da poraz od Francuza nije razlog za očajavanje.

- Možda će mnogima zvučati paradoksalno, ali ja sam u četvrtak uveče u Humskoj video mnogo pozitivnih stvari u igri svoje ekipe. Naravno da je to teško pričati kada izgubite meč, ali se protiv Tuluza do njihovog izjednačenja sve odvijalo po planu. Postigli smo gol iz prekida koji uvežbavamo na treningu, svesno smo im prepustili inicijativu na sredini i vrebali svoje šanse. Prvi pogodak smo primili iz individualnih grešaka i to je ono na čemu moramo da radimo i ubuduće - počeo je analizu Stevanović.
Kao i mnogo puta dosad, na terenu je izgledalo kao da igrači Partizana ne veruju da mogu do pobede.
- Dali smo dva gola Tuluzu, mogli smo još koji, a to nam se u poslednje vreme retko dešava i u domaćem šampionatu. Dakle, jasno je da možemo bolje, ova ekipa je sposobna da igra i do 50 odsto bolje nego sada, ali ono što nama nedostaje je samopouzdanje. Igrači kao da imaju ogromne džakove na leđima, neki teret kojeg ne mogu da se oslobode. Ako poslednjih pola sata mogu da igraju hrabro i napadački, na nama iz stručnog štaba je da vidimo zašto tako ne rade od početka. Treba nam vremena, a njega, nažalost, nemamo - svestan je Stevanović.

Partizan na pobedu u ligaškom delu takmičenja u Evropi čeka već pet godina. Gde je onda mesto srpskom šampionu u odnosu na evropske rivale koji su dolazili u Humsku i odnosili bodove?
- Ako tako pogledamo, to je možda i realna slika srpskog fudbala u ovom trenutku. Mi treba da se radujemo svakom golu, svakom bodu, dobro odigranoj utakmici. Moramo da gledamo samo od utakmice do utakmice, svaki bod nam je veliki kao kuća - svestan je Plavi.
U najgorem mogućem trenutku po srpskog šampiona, u nedelju u Humskoj gostuje ekipa Vojvodine (19).
- „Lalama“ će biti teže nego nama. Oni gostuju u Beogradu, a mi imamo i svoje probleme, ali i svoj kvalitet. Verujem da je došlo vreme za pobedu. Prebrodićemo krizu, ako se o istoj uopšte može govoriti jer mislim da ovoj ekipi veći problem predstavlja psihološka barijera nego nedostatak forme - rekao je trener Partizana.

Brojanica mu nije pomogla

Poznata je stvar da sportisti spadaju među najsujevernije ljude na svetu. Trener Partizana Goran Stevanović nikud ne ide bez svoje brojanice koju nosi oko ruke, ali i oko vrata. Ipak, Plavi tvrdi da to nema veze sa sujeverjem.
- Nisam sujeveran, niti imam neki ritual. Jednostavno, veliki sam vernik i brojanice nosim non-stop, ne samo na utakmicama. Ovu sam na dobio na poklon iz jednog manastira i veoma mi je važna. Nema misterije u tome - kaže Stevanović.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

19/9/2009, 15:39
Ekipa Partizana uverena u pobedu u večitom derbiju
Autor Beta | 18 septembar 2009 12:39
Kapiten rukometaša Partizana Mihailo Radosavljević rekao je da je uveren u pobedu nad Crvenom zvezdom u prvom kolu Superlige i da će gledaoci u moći da vide lep i kvalitetan rukomet u hali na Banjici.

"U protekla dva meseca izgradili smo prepoznatljivu atmosferu, što se videlo i na meču Superkupa protiv Kolubare. Bilo bi lepo da pobedom počnemo šampionat. Verujem da će svi igrači biti pravi, a pozivam navijace da dođu da nam pomognu u utakmici sa Crvenom zvezdom.

Verujem da će sve proteći u najboljem redu i da će se posle derbija u ponedeljak pričati o lepoti rukometa", izjavio je Radosavljavić na konferenciji za novinare na stadionu Partizana.

Pomoćni trener Partizana Aleksandar Brković rekao je da "večiti" derbi ima poseban značaj.
"Za Partizan je derbi najvažnija utakmica. Ona ima poseban značaj i za nju se posebno pripremamo. Verujem da smo bolji i da ćemo slaviti. Daćemo sve od sebe da to i ostvarimo. Nadam se da ce naš navijači podržati i ovom prilikom pozivam navijače da dođu u što većem broju", rekao je Brković.

Generalni sekretar Partizana Predrag Jušković rekao je da će kapije hale na Banjici biti otvorene sat vremena pre početka utakmice, a da su cene ulaznica 200 dinara.

Utakmica prvog kola rukometne Superlige Partizan-Crvena zvezda igra se u ponedeljak, 21. septembra od 18 sati.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

19/9/2009, 15:43
Srpski veslači u finalima
Srpski veslači nastavili su sa odličnim rezultatima na Evropskom u Belorusiji.

Posle plasmana Stojića i Jagara u finale, za medalje će se u Brestu boriti još dve posade Srbije. Četverac za lake veslače, koji čine Nemanja Nešić, Miloš Stanojević, Nenad Babović i Miloš Tomić, iznenadio je sve pobedom u repesažu, dok su snagu pokazali i članovi dubl skula Marko Marjanović i Dušan Bogićević, osvajanjem drugog mesta u svojoj trci u repesažu.

„Rekao sam posle kvalifikacija da ukoliko budemo popravili start u prvih 500 metara lako ćemo ući u finale. Tako je i bilo. Španci su važili za favorite, Belorusi su imali podršku bučnih navijača, ali im ništa nije pomoglo. U finišu smo spustili ritam, valja čuvati snagu za finale“, istakao je član četverca za lake veslače, Nenad Babović.

Svojom trkom oduševio je i dubl skul, a Marjanović i Bogićević su potvrdili da su budućnost srpskog veslanja i da je selektor Nebojša Ilić, napravio sjajan potez kada ih je sastavio u čamcu.

„Odlično nam ide, cilj je bio da uđemo u finale. To smo i uradili. Dobro ćemo se odmoriti i učiniti sve da osvojimo medalju. San svakog sportiste je da osvoji neko odličje na Svetskim i Evropskim prvenstvima. A pritom znate da vas za takve uspehe nagrađuje i vaša država“, rekao je Dušan Bogićević.

Jedina posada koja nije uspela da uđe u finale je četverac bez kormilara, u kome su se našli Nenad Beđik, Predrag Lackov, Miloš Čudić i Igor Perzić, pošto su bili treći u repesažu, a samo dva čamca overila su plasman u finale iz popravne trke.

„Ovo je za nas nešto posebno. Mislim da smo najmlađa posada u četvercu na trkama u Belorusiji. Ovo će nam biti veliko iskustvo. Nismo razočarali, u obe trke bili smo treći. Bili smo bolji od Slovenaca i Hrvata, koji imaju tradiciju u četvercima“, poručio je posle trke mladi Nenad Beđik.

Selektor Nebojša Ilić bio je itekako zadovoljan. Postavio je za cilj tri plasmana u finale, što je i urađeno. Pitali smo ga od koga očekuje medalje.

„Tražio sam da se plasiramo u finale i uspeli smo. Najviše bih voleo da svi osvoje medalje, ali tome se nadaju sve posade koje su izborile plasman u finale. I sitna greška može da odluči. Po rezultatima dvojac i četverac mogu da se bore za zlato. Ipak, ne bih da prognoziram. Momci odlično rade, sada im je potreban mir. Imaju ga u Brestu i nestrpljivo čekamo start u nedelju“, poručio je selektor Ilić.

Rezultati srpskih posada:
Četverac za lake veslače: 1. Srbija 6:06.01, 2. Španija 6:08.90, 3. Mađarska 6:12.30...
Četverac bez kormilara: 1. Španija 6:03.95, 2. Grčka 6:07.04, 3. Srbija 6:13.01, 4. Slovenija 6:22.38...
Dubl skul: 1. Ukrajina 6:33.82, 2. Srbija 6:35.83, 3. Mađarska 6:41.62...
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

19/9/2009, 15:43
Platini:„Ograničiću trošenje novca"
Predsednik UEFA Mišel Platini najavio je da će od 2012. godine uvesti ograničenja za klubove po pitanju potrošnje novca.

Platini je upozorio klubove kao što su Real Madrid i Mančester Siti da od 2012. godine neće moći da troše neverovatne sume novca na pojačanja. „Od 2012. godine klubovi će moći da troše samo onoliko koliko su zaradili“, rekao je Platini za „Gazeta Delo Sport“.

„Želim da pomognem klubovima, ne da ih ubijem. Mislim da je 93 miliona evra previše za igrača. Da li će neko biti protiv? Verovatno neki liberalniji predsednici koji žele da nastave da rade ono što rade“, rekao je Platini.

Francuz je takođe ostao protiv uvođenja video tehnologije kao pomoći sudijama pri donošenju odluka u sumnjivim situacijama.

„Isto tako bi mogli da se igrate na Plejstejšnu", zaključio je prvi čovek evropskog fudbala.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

19/9/2009, 15:44
Pavlović šesti u Imoli
Srpski vozač Miloš Pavlović zauzeo je šesto mesto na prvoj trci pretposlednjeg vikenda Formule 2 koja je vožena na stazi „Enco i Dino Ferari“ u Italiji.

Pavlović je kroz cilj prošao sa zaostatkom od skoro 12 sekundi u odnosu na pobednika trke Litvanca Kazima Vasiliauskasa, koji je do prvog trijumfa u šampionatu došao ispred domaćeg vozača Mirka Bortolotija i Endija Součeka iz Španije, kome je treće mesto bilo dovoljno da dođe do titule prvog šampiona Formule 2 posle 25 godina.

Pored prve trojice i Pavlovića do bodova su u Imoli došli i Kanađanin Robert Vikens, Filip Eng iz Austrije, Rus Mikhail Alešin i Herman Sančes iz Španije. Posle 13 voženih trka u šampionatu Souček je ubedljiv na vrhu sa 85 bodova, 35 više od najbližeg pratioca Vikensa, dok je Pavlović deveti u generalnom plasmanu, sa 23 boda.

Druga trka vikenda u Imoli na programu je u nedelju od 13.50 časova, dok se kvalifikacije voze od 10.

Rezultati prve trke:
1. Kazim Vasiliauskas (Litvanija) 38:03.024
2. Mirko Bortoloti (Italija) + 7.503
3. Endi Souček (Španija) + 8.178
4. Robert Vikens (Kanada) + 8.999
5. Filip Eng (Austrija) + 9.526
6. Miloš Pavlović (Srbija) + 11.940
7. Mikhail Alešin (Rusija) + 18.292
8. Herman Sančes (Španija) + 22.781
9. Sebastijan Hohental (Švedska) + 23.582
10. Žulijen Žus (Francuska) + 23.875
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

19/9/2009, 18:54
Земуну одузета 2 бода због ''инцидента'' у Новом Саду.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

20/9/2009, 13:08
Teodosić odveo Srbiju u finale!!!
FoNet
FoNet
Košarkaši Srbije pobedili su posle produžetka Sloveniju 96:92 (11:19, 24:26, 21:12, 23:22, 17:13) i prvi put se plasirali u finale Evropskog prvenstva!

Posle velike borbe i preokreta u drugom poluvremenu najmlađi tim na prvenstvu sjajno je odigrao u završnici i produžetku i predvođen fantastičnim Milošem Teodosićem (32 poena) pobedio Sloveniju od koje je izgubio u grupi. Odlični centri Krstić i Perović ubacili su po 18 poena. Srbija će u velikom finalu u nedelju (21:15h) igrati protiv Španije.

Najbolji igrač kod Slovenije bio je Erazem Lorbek koji je zabeležio dabl-dabl sa 25 poena i deset skokova, ali je poslednjih deset minuta meča proveo na klupi zbog pet ličnih grešaka. Njegov brat Domen ubacio je 22 poena, a Boštjan Nahbar 18.

Meč koji je počeo veoma snažnom igrom u odbrani oba tima bolje je otvorila Srbija koja je iskoristila nekoliko grešaka Slovenaca u napadu i povela 6:2. Međutim, u drugom delu perioda igra 'Orlova' u napadu nije bila na nivou pa su se Slovenci vratili i serijom 13:0 došli do 15:6.
FoNet
FoNet

Srbija se do kraja perioda ipak uspela približiti rivalu koševima sa linije slobodnih bacanja ali je zbog lošeg šuta iz igre (3/14) i dalje bila u zaostatku pa su Slovenci četvrtinu dobili (19:11).

Priključak Srbije je i u nastavku održavao Perović koji je početkom drugog perioda pogodi tri puta iz reketa i postao prvi igrač sa dovcifrenim brojem poena na utakmici (11).

Srbija je mnogo boljeigrala u drugom periodu ali sa očajnim šutem za tri poena (prva trojka tek iz devetog pokušaja) nije uspela da se približi na manje od šest poena Sloveniji koja je nekoliko puta imala dva plus jedan situacije u prilikom koševa. Polovimon perioda dogodila se i jedna diskutabilna situacija kada su subije priznale trojku Lorbeku iako je vreme predviđeno za napad verovatno isteklo.

Do kraja perioda Slovenija je ikoristila veliki broj prekršaja naših igrača i sa čak 20 poena sa linije slobodnih bacanja (20/21) otišla na odmor sa deset poena prednosti (45:35).
FoNet
FoNet

Srbija u drugom poluvremenu počinje mnogo bolje da igra odbranu, nekoliko puta zaustavlje napad Slovenija ali to nije dovoljno dobro ispratio napad. Samo što su ’Orlovi’ prišli na sedam poena prednosti Slovenci postižu dve trojke (kod jedne je igrač pod košem pipnuo loptu, a kod druge Lakovič je verovatno napravio korake pre asistencije). Duda Ivković se žalio sudijama (Huan Arteaga - Špa, Sreten Radović -Hrv, Tomas Jasevičius - Lit.) ali je samo zaradio tehničku grešku, pa je Slovenija ponovo bila na +11.

Naši košarkaši ipak nisu pali u tim trenucima negu su nastavili sa dobrom odbranom i mini serijom 8:0 (trojka Veličkovića, druga na utakmici za Srbiju) smanjili zaostatak na 52:49.

Krajem perioda Slovenija ulazi u probleme sa ličnim greškama (Lorbek i Nahbar po četiri). Mnogo manji broj slobodnih bacanja omogućio je našim košarkašima da, pošto su malo i šut popravili, priđu Slovencima na samo poen zaostatka (57:56).
FoNet
FoNet

U drugom minutu četvrte četvrtine Srbija konačno dolazi do prednosti sa dve trojke Teodosića za 62:58.

U veoma uzbudljivom nastavku sa malim brojem poena i dosta grešaka na obe strane Srbija je jedno vreme kontrolisla igru, ali je Slovenija, iako je ostala bez Lorbeka zbog pet ličnih, iskoristila nekoliko brzopletih napada ’Orlova’ i ponovo povela sa 72:69. Slovenci su nastavili da održavaju prednost i pored problema u napadu.

U poslednja dva minuta zamalo su odlučili utakmicu sa tri vezane trojke (Jagodnik iz skoro nemuguće situacije), ali je fantastični Teodosić sa četiri poena sa slobodnih bacanja i trojkom u samom finišu izborio produžetak.
FoNet
FoNet

Srbija je produžetak otvorila fantastično, i za razliku od meča sa Turskom, postigla sedam vezanih poena za 86:79. Redom su pogađali Teodosić, Krstić i Tripković koji je konačno pogodio za tri poena. Prve koševe Slovenija je postigla sa linije slobodnih bacanja, ali je u samo 60 sekundi postigla pet poena.

Poslednja dva minuta Teodosić je jedini od srpskih košarkaša igrao na nivou i održao Srbiju u prednosti sa dve trojke, ali je Jaka Lakovič na 12 sekundi pre kraja vratio jednu trojku i smanjio na samo jedan poen zaostatka.

U penal završnici Teodosić je ponovo pogodio dva slobodna bacanja, a posle samo jednog pogotka Udriha, Novica Veličković hvata loptu u skoku i dobija faul. Novi igrač Real Madrida pogađa oba slobodna bacanja i donosi Srbiji prvo finale otkad nastupa kao samostalna zemlje.

U velikom finalu u nedelju Srbija će igrati protiv Španije koja je lako 'pobedila Grčku u prvom polufinalu.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

20/9/2009, 13:09
Nebojša Jovanović osvojio Kup Češke
BSS
BSS
Srpski reprezentativac Nebojša Jovanović prvi je stranac u istoriji prestižnog biciklističkog 'Kupa Češke' koji je trijumfovao u generalnom plasmanu.

"Izuzetno sam srećan zbog ovog uspeha, ušao sam u istoriju češkog biciklizma. Pobedio sam u dve trke i jednom sam bio četvrti i to mi je dovoljno, iako je ostao još jedan kriterijum, da trijumfujem jer imam nedostižnu prednost u bodovima", rekao je Jovanović, profesionalac u praškoj Sparti.

Jovanović je ove godine dva puta pobedio na trkama u Češkoj, obe u kupu, u Pribramu kod Praga i 'Velikoj nagradi Foina Strel' i oba puta solo. U generalnom plasmanu trijumfovao je na 'Velikoj nagradi Bradla' (kategorija 2.2) u Slovačkoj 25. jula, osvojivši u obe etape druga mesta.

"Ovo mi je dalo novi elan, pripremam se punim intenzitetom za drimsku trku na Šampionatu sveta 26. septembra u Mendrisiju u Švajcarskoj", dodao je srpski reprezentativac.

U etapama ove godine ima pobedu na trci 'Kroz Srbiju' u Kragujevcu i čak tri druga mesta, dva Slovačkoj i jednom na „Oko Egipta“ u februaru. Osvojio je i bronzu na državnom šamionatu (drum). U karijeri ima pobedu na VN Kooperative u Slovačkoj 2008. a iste godine je bio drugi u generalnom plasmanu trke 'Oko Halkidikija' u kategoriji 2.2. Jovanović je 187. na rang listi Evropa tura saosvojena 74 boda.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

21/9/2009, 19:00
Srbija dočekala košarkaše
Fonet
Fonet
Košarkaška reprezentacija Srbije, vicešampion Evrope, doputovala je u Beograd nešto pre 16 časova, a proslava medalje počela je u 18h ispred Skupštine grada.

Košarkaši Srbije osvojili su na Evropskom prvenstvu u Poljskoj prvu medalju za našu zemlju na međunarodnim takmičenjima posle sedam godina i prvu u istoriji samostalne Srbije. Njih je ispred gradske Skupštine pozdravilo više hiljada ljudi.

Najbolji igrač reprezentacije Srbije Miloš Teodosić bio je oduševljen dočekom.

"Uspeh koji smo ostvarili posvećujemo narodu Srbije. Zahvalan sam svim saigračima. Disali smo kao jedan i kao ekipa smo i osvojili medalju", rekao je Teodosić.

"Zacrtali smo plasman na Svetsko prvenstvo kao cilj ali smo se svi potajno nadali medalji. Sigurno da svi jedva čekamo da se ponovo okupimo, naročito zbog dobre atmosfere. Da je atmosfera bila dobra, dokaz je i ovaj uspeh", rekao je kapiten reprezentacije Nenad Krstić novinarima na aerodromu Nikola Tesla.
Fonet
Fonet

Selektor reprezentacije Dušan Ivković kazao je da uspeh u Poljskoj obavezuje sve i da reprezentativci i stručni štab moraju u budućnosti još više da rade.

"Postigli smo uspeh ranije nego što smo planirali. Postigli smo više i to više nas obavezuje da odmah danas započnemo pripreme za Svetsko
prvenstvo", rekao je Ivković.

Ivković je istakao da je zadovoljan odnosom igrača prema igri i samom igrom i poželeo igračima puno uspeha u predstojećim klupskim sezonama.

Košarkašku reprezentaciju Srbije na aerodromu su dočekali predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Vlade Divac, predsednik Košarkaškog kluba Partizan Predrag Danilović i zamenik premijera Srbije Ivica Dačić.

Posle sletanja aviona iz Katovica, ekipa će proći autoputem u otvorenom autobusu sve do skretanja kod "Beogradske arene", zatim će se popeti u Bulevar Zorana Đinđića i uputiti ka centru grada, gde u 18 časova počinje proslava ispred Gradske skupštine.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

21/9/2009, 19:01
Miloš Teodosić u idealnoj petorci!
Plejmejker reprezentacije Srbije Miloš Teodosić izabran je u idealnu postavu Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Osim njega, tu su i bek Grčke Vasilis Spanulis, Španci Rudi Fernandes i Pau Gasol, kao i slovenački centar Erazem Lorbek. Teodosić je prosečno beležio 14,1 poen 2,6 skokova i 5,2 asistencije, po čemu je prvi na Šampionatu. Najbolji meč Teodosić je odigrao u polufinalu sa Slovenijom, kada je ubacio 32 poena (2-4 za dva, 6-10 za tri), ali je i protiv Litvanije imao 20 poena i 12 asistencija.

Pau Gasol je zbog povrede prsta nešto slabije počeo Prvesntvo, ali je, baš kao i cela ekipa Španije, postepeno dizao formu i na kraju je imao učinak od 18,7 poena (najbolji strelac) i 8,3 skokova po utakmici. U četvrtfinalu sa Francuskom Gasol je ubacio 28 poena (11-13 za dva), uz 9 uhvaćenih lopti.

Rudi Fernandes je imao prosek od 13,7 poena, 3,3 skoka i 2,3 ukradene lopte (prvi na Prvenstvu) po utakmici. Protiv Francuza je ostvario učinak od 16 poena i 6 ukradenih lopti, a Slovencima je u grupi ubacio 19 poena.

Vasilis Spanulis je sam poneo teret plejmejkera u odsustvu Papalukasa i Dijamantidisa i odveo je Grke do bronze. Prosečno je beležio 14,1 poen i 4,2 asistencije, ali i čak 3,9 izgubljenih lopti po utakmici. Turcima je u četvrtfinalu dao šest trojki, ukupno 23 poena, uz 4 skoka i 7 asistencija.

Erazem Lorbek dokazao je da izrasta u velikog igrača jer je dva najbolja meča odigrao u četvrtfinalu i polufinalu. Hrvatima je ubacio 27 poena (10-13 iz igre), uz 8 skokova, dok je protiv Srbije imao 25 poena i 10 skokova. Lorbek je ukupno na Šampionatu imao 16,4 poena i 7,4 skoka po utakmici.
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

21/9/2009, 19:03
Zvezda suspendovana zbog navijača
crvenazvezdafk.com
crvenazvezdafk.com
Fudbalski klub Crvena zvezda suspendovana je zbog izgreda njenih navijača na gostovanju Smederevu u nedelju.

Predsednik Takmičarske komisije Zajednice fudbalskih klubova Superlige Srbije Branislav Delić doneo je takvu odluku pošto su navijači Zvezde dva puta izazvali prekide utakmice bacanjem pirotehničkih sredstava i ulaskom na terena.

Zbog tog incidenta crveno-beli će najverovatnije utakmicu šesnaestine finala Lav kupa Srbije, protiv Mladosti iz Apatina, igrati bez prisustva gledalaca. Konačnu odluku o tome doneće zamenik disciplinskog sudije Zajednice Superlige Drakče Dimtrijević, a Zvezda će imati pravo žalbe u roku od 48 sati.


Mного их казнили... Sleep
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

22/9/2009, 03:10
Skandalozni fudbalski vikend u Evropi

Napadač Blekburna, El Hađi Dijuf, završio je posle poraza od Evertona (0:3) na informativnom razgovoru u policiji zbog optužbi da je na rasnoj osnovi vređao dečaka koji vraća lopte u teren.

Senegalac je u jednom trenutku bio toliko besan što mu pomenuto dete nije dodalo loptu na vreme da mu je rekao: „Odjebi, beli dečače.“
- Policija Mersisajda ispituje optužbe na osnovu kojih je Dijuf koristio rasistički rečnik na utakmici protiv Evertona i istraga je trenutno u toku - saopšteno je iz policije.

Navijač pucao penal za Saturn

Fudbaleri Saturna savladali su u ruskom prvenstvu moskovski Spartak sa 2:1, a najzanimljiviji deo utakmice bio je kada je navijač domaćih uleteo na teren i šutirao penal. On je savladao golmana gostiju, proslavio gol, koji istina nije priznat. Snimak možete pogledati na www.youtube.com.


Busaka pokazao srednji prst publici

Švajcarski sudija Masimo Busaka, koji je između ostalog sudio i finale Lige šampiona i Kupa UEFA, mogao bi da bude kažnjen od strane nacionalnog fudbalskog saveza, jer je na meču Badena i Jang Bojsa (1:3) pokazao srednji prst navijačima, koji su ga za vreme utakmice vređali.
- Odreagovao sam ljudski. Provocirali su me od prvog minuta, ali mi je zaista žao što sam tako odreagovao - rekao je Busaka.

Belami udario huligana

Iznerviran zbog poraza u gradskom derbiju, fudbaler Mančester sitija Kreg Belami udario je navijača „crvenih đavola“, koji je posle utakmice utrčao na teren. Interesantno je da su četiri pripadnika obezbeđenja držali navijača, a velški igrač i dvostruki strelac u porazu od Mančester junajteda (3:4) dotrčao je do njega kako bi ga „hrabro“ udario pesnicom u glavu.
- Nisam ništa video, ali taj navijač nije trebalo da bude na terenu - rekao je trener „građana“ Mark Hjuz, koji ima velikih problema kada je reč o disciplini njegovih igrača, tako da posle suspenzije od tri utakmice za Adebajora isto preti i Belamiju.
Servicium
Servicium
Одстрањен
Број порука : 245
Локација : Градишка
Регистрован : 03.09.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

22/9/2009, 13:04
http://edition.cnn.com/2009/SPORT/football/09/21/first11.derbies.manchester/index.html

Football First 11: Do or die derbies

1) CELTIC v RANGERS -- Glasgow, Scotland
2) ROMA v LAZIO -- Rome, Italy
3) BOCA JUNIORS v RIVER PLATE -- Buenos Aires, Argentina
4)... AL AHLY v ZAMALEK -- Cairo, Egypt
5) GALATASARAY v FENERBAHCE -- Istanbul, Turkey
6) OLYMPIAKOS v PANATHINAIKOS -- Athens, Greece
7) RED STAR BELGRADE v PARTIZAN BELGRADE -- Belgrade, Serbia
8) WYDAD v RAJA -- Casablanca, Morocco
9) PALMEIRAS v CORINTHIANS -- Sao Paulo, Brazil
10) PENAROL v NACIONAL -- Montevideo, Uruguay
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

23/9/2009, 18:25
KK Partizan u SAD ide po "iskustvo"
Košarkaši Partizana u četvrtak kreću na studijsko putovanje u SAD, gde će odigrati i dva meča sa NBA timovima, Finiksom i Denverom.

Šampion Srbije Partizan putuje u SAD sa željom da uči i stiče iskustvo u susretima sa NBA timova, a trener ekipe Duško Vujošević rekao je da je važno da njegovi košarkaši "trče sa šampionima".

Sva dešavanja na američkoj turneji KK Partizan biće praćena i na posebnoj sekciji sajta "crno-belih" NBA Tour 2009.

"Provešćemo 15 dana na putu, moraćemo da menjamo vremenske zone dva puta, na odlasku i povratku, biće negativnih efekata, ali mi želimo da igramo sa NBA timovima. Nemamo iluzija da ćemo pobedjivati, ali ovo iskustvo će nam sigurno dobro doći. Možda neće biti odmah vidljivo, ali će nam značiti u sezoni", rekao je Vujošević.

Osmostruki uzastopni šampion Srbije u četvrtak u 13h kreće u SAD. Na turneji će osim utakmica sa Denverom i Feniksom igrati dve utakmice sa kombinovanom selekcijom profesionalnih košarkaša iz inostranstva i bivših koledž igrača univerziteta Purdju i Dakota.

"Ovo je i za mene novo iskustvo, a za sve nas je prilika da sa jakim timovima proverimo gde smo. Svako će dati svoj maksimum, a ovo je možda put ka tome da nekada pobedimo neki NBA tim. Biće i neke materijalne koristi, ali najvažnije je da se trči sa šampionima", smatra trofejni trener.

Utakmice će se igrati po NBA pravilima, dakle svaka četvrtina će biti duža za dva minuta, linija za tri poena je dalja od koša, a nije dozvoljeno igranje zonske odbrane kao u Evropi.

"To je vrlo bitna razlika, igra je mnogo drugačija, taktika je drugačija. Teže se igra protiv Evropske odbrane i zato je možda u Evropi košarka misaonija igra. Ova pravila još više naglašavaju atletske sposobnosti igrača. Ali, ne idemo mi tamo na takmičarske utakmice da bi pravila predstavljala neki pravi problem", rekao je Vujošević.

"Crno-beli" će imati susrete sa dijasporom i navijačima u SAD, dok će stručni štab razmenjivati iskustva sa ljudima iz košarke u Americi. Skauti NBA ekipa moći će da posmatraju treninge Partizana.

Partizan će 27. septembra odigrati prvu utakmicu protiv tima Midwest All Star Univerziteta Purdju. Za 30.

septembar zakazana je utakmica sa zvezdama Univerziteta dakota. Meč protiv Denver Nagetsa na programu je 3. oktobra, a protiv Feniksa 6. oktobra. Ekipa u Beograd polazi dan kasnije.
Sponsored content

Спортске занимљивости - Page 7 Empty Re: Спортске занимљивости

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму