TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Интервју - Ултрас Самб (Самбенедетезе) Empty Интервју - Ултрас Самб (Самбенедетезе)

27/8/2009, 10:44
Интервју - Ултрас Самб (Самбенедетезе)
Интервју - Ултрас Самб (Самбенедетезе) V7pqkaefuepwe53jss8m
Написао: CasualMente
Среда, 26.08.2009



1. Здраво, ми смо са српског ултра сајта ТрибинаСРБ, можеш да нам се представиш?
- Наравно, ја сам из Италије, навијам за Самбенедетезе и члан сам групе Нуклео Самб 1985, имам 32 године.

2. Можеш да ми кажеш нешто више у вези твог клуба, и када је настао ултра покрет у твом граду.
- Самбенедетезе је највећи тим у Марче регији ( Централна Италија ), клуб је из малог рибарског села са око 50.000 становника, Самбенедетезе.
Током 50их година, Самбенедетезе је играо у Серији Б и то је привукло много навијача, прва организована навијачка група је "ONDA D'URTO 1977". Током 80их и 90их година, када је екипа играла Серију Б и Серију Ц, велики број навијача је пратило тим свуда по Италији, и Ултрас Самб што је заједничко име за све ултрасе Самбенедетезеа је стекао велико поштовање осталих ултраса на чизми.

3. Реци ми нешто више у вези Ултрас Самба, какве је организација, ваше место на стадиону, политичка орјентација.
- Ми смо у већини аполитична група, постоје пар под група које су на левој стани, пре свега мислим на Нуклео, Баиди Ђовани и Фоза Маринара, постоји и пар момака који су орјентисани ка десно, али у суштини, аполитилка. Што се тиче трибине, окупљамо се на северу, свака под-група има свој редослед на трибини. У задње 3 године, наш клуб и група су у веома незавидној ситуацији, организација је лоша, имамо много проблема са полицијом и председником клуба, који покушавају да нас униште. Клуб је банкротирао у јуну ове године, па смо из Серије Ц, пребачени у Ецеленцу,
то јест 6у лигу. Али у периоду од 2001-2006 све је функционисалу у најбољем реду, сада је све то мало теже.

4. Како одрађујете гостовања по земљи, и који је неки стандардан број на домаћем стадиону и на гостовању?
- На гостовања идемо аутобусима, све у својој режији. Возом не идемо, јер први пут када смо ишли возом, на станци у Пескари смо направили штету у вредности од 250.000 евра. Наш стадион има 23.500 места и то је заиста пуно за село од 55.000 становника. Пре три године је било је продато 4500 сезонских карата, а просек на домаћим мечевима је око 7000 људи, што се тиче гостовања, број варира у односу на удаљеност места у које идемо, али креће се отприлике са 200-300 људи. 2001 смо направили праву инвазију на Парму, када нас је било 8000. Задњих 2,3 године је посета мања, јер кажем ти, репресија је огромна над нама, а и клуб је у лошој ситуацији, прошле сезоне је било 2500 људи у просеку код куће.

5. Да ли имате пријатељства са неким групама, и који су највећи ривали Самбенедетезеа?
- Још од давнина, Ултрас Самб су у добрим односима са момцима из Риминија и Ћивитановезеа. Постоје контакти и са ултрасима из Таранта, Авелина, Ђенове и Роме, може се рећи да смо са њима у добрим односима, поштујемо се максимално. А што се тиче највећих ривала, то је сигурно Асколи. Град је удаљен само 23км од Сан Бенедета и то је главни разлог наше мржње. Туче са њима су учестале, не само на утакмицама, већ и у граду, дискотеци, ресторану, кад год се сретнемо, увек је жестоко. Осим њих, ту су Пескара, Кавезе, Перуђа, Анкона, Бенавенто, Падова, Фођа... И још да додам, постоје неки контакти са Ултрас Фраибург екипом (НБУ), али ништа озбиљно.

6. Реци ми каква је старосна струкута у твојој групи, мислим на Ултрас Самб у потпуности?
- Па пази, данас полако долазе млађи момци, просек је око 25,26 година, али има доста нас са преко 30, чак и 40 година.

7. Вауу, за Србију је то незамисливо. Реци ми овако, у Италији скоро сваки клуб има своје навијаче, да ли навијачи Самбенедетезеа навијају само за Самбенедетезе, или имају удела по трибинама већих Италијанских клубова, типа Лацио,Рома,Интер,Јувентус...
- Наравно да симпатизери воле да скокну до Торина,Рима, Милана, да гледају добар фудбал, али ултрас је ултрас, ми пратимо само Самбенедетезе, то није само код нас, већ код свих Италијанских екипа, један тим, са њим си где год да игра, не битно које је лига. Ми смо ту, где год игра Самб, и у томе нас нико не може спречити.

8. Какви су навијачки обрачуни, да ли користите само руке, или нека додатна средства, штангле,флаше,цигле... Ножеви можда?
- Трудимо се да што више користимо руке, али у неким ситуацијама, посебно када су окршаји са полицијом, узима се шта ти падне под руку, а што се тиче ножева, док сам ја на трибини, а поприлично сам дуго у причи, у навијачким обрачун нисам видео да се користе.

9. Велика је репресија над навијачима у Италији, какав је ваш поглед на то, и како се борите против тога?
- Власт покушава да нас уништи, претходних месеци су све очи медија упрети у нас, навијаче. Ми смо на насловним странама новина, пишу се свакојаке глупости, са циљем да се прикрију неки много већи проблеми која држава Италија има, уводе нам навијачке картице, хоће да нас обележе, као да смо животиње, страшно! Без нас, фудбал није ништа, ми ултраси пунимо стадионе, ми правимо атмосферу, играчи лете на крилима које им ми дајемо.
Организоваће се велики скуп свих навијачких група у Риму 5.септембра, огроман протест... Прошли пут када је организован сличан протест у Болоњи, 2003 године, окупило се 8000 људи, сада очекујемо много већи број.

10. Каква је по теби ситуација у Италијанској тифо сцени, које су водеће екипе тренутно на чизми?
- Тренутно, Ултрас Наполи раде шта хоће, убедљиво најјача екипа на чизми. а што се тиче осталих група, по мом мишљењу у самом врху су и Аталанта, Ђенова, Сампдориа, Рома, Таранто, Каљари, Авелино... Па после сви остали.

11. Како ви Италијани видите нашу навијачку сцену...
- Веома ми се допада оно што раде навијачи у Србији, али овде у Италији, ми не правимо велику разлику између држава екс-Југославије...
Делије, Торцида, БББ, Гробари... Не правимо велику разлику, али ценимо оно што радите. Надам се да ће у скорије време нека ваша екипа гостовати овде, волео би да вас опет видим на делу. 2003 чини ми се сам присуствовао утакмици Кијево - Црвена Звезда, баш је лепо изгледало...

12. Хвала ти што си одвојио време за овај интервју, надам се да ће те се изборити са репресијом која тренутно влада.
- Хвала теби, и ја се надам. Драго ми је што имам прилику да претставим рад своје групе људима у Србији, и почаствован сам, право да ти кажем...


Последњи пут изменио Ултрахоличар дана 14/11/2009, 20:25. изменио укупно 2 пута.
Инвалид
Инвалид
Корисник
Број порука : 164
Регистрован : 25.01.2009

Интервју - Ултрас Самб (Самбенедетезе) Empty Re: Интервју - Ултрас Самб (Самбенедетезе)

4/9/2009, 16:15
ееее, Ултрас Самб Yes

Супер одрађено, надам се да ћете одрадити нешто слично и са осталим Италијанским екипама... Свака част на овоме
Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму