TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хаос у Марсеју!

+3
milenkopg
Источно Стајање
CasualMente
7 posters
Go down
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Хаос у Марсеју! Empty Хаос у Марсеју!

26/10/2009, 13:19
Хаос у Марсеју! Toqs3n7vwm2pbclatgu6
Нереди, туче навијача и сукоби са полицијом поново су обележили дуел Олимпика из Марсеја и Пари Сен Жермена, иако овог пута "Л Класик" није ни одигран!

Наиме, комисија за такмичења Лиге 1 одложила је сусрет великих ривала због тога што је потврђено да је и трећи фудбалер Парижана заражен вирусом Х1Н1. Претпоставља се да је у питању Жереми Клемон, а јуче је саопштено да су оболели Лудовик Жили и Мамаду Сахо.

Међутим, то није спречило да навијачи ПСЖ допутују на гостовање и почну да праве нереде. Група од око сттинак најватренијих фанова "светаца" се рано поподне потукла са навијачима ОМ-а, али и са полицијом која је одговорила сузавцем. Према речима сведока на улицама Марсеја био је хаос, а после нереда председник Олимпика је рекао да је за то крива и Фудбалска федерација Француске, због своје "касне и неспретне" одлуке да одложи меч.

Оптужени, ФФ Француске, тачније њен председник, Фредерик Тирјез, негирао је да је отказивање утакмице узроковало сукоб навијача.

- Тврдња да су инциденти у било каквој вези са отказивањем сусрета је интелектуална превара. Ове туче су биле још раније уговорене - реако је Тирјез.

У нередима је приведено 8 навијача.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

26/10/2009, 13:19
Хаос у Марсеју! _DSC7658-original Хаос у Марсеју! _DSC7664-original
Хаос у Марсеју! _DSC7682-original Хаос у Марсеју! _DSC7705-original
Хаос у Марсеју! _DSC7716-original Хаос у Марсеју! _DSC7746-original
Хаос у Марсеју! _DSC7779-original Хаос у Марсеју! _FAL1797-original
Хаос у Марсеју! _FAL1817-original Хаос у Марсеју! _FAL1837-original
Хаос у Марсеју! _FAL1879-original Хаос у Марсеју! _FAL1890-original
Хаос у Марсеју! _FAL1913-original Хаос у Марсеју! _FAL1927-original
Хаос у Марсеју! _FAL1940-original Хаос у Марсеју! _FAL1979-original
Хаос у Марсеју! _FAL1996-original Хаос у Марсеју! _RUO3514-original
Хаос у Марсеју! _RUO3519-original Хаос у Марсеју! _RUO3546-original
Хаос у Марсеју! _RUO3682-original Хаос у Марсеју! _RUO3687-original
Хаос у Марсеју! _RUO3573-original
Источно Стајање
Источно Стајање
Корисник
Број порука : 5
Локација : Бања Лука
Регистрован : 24.10.2009

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

26/10/2009, 13:26
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА рођаааааче... па ови су лудо сркоз... могу мислити какве батине тамо пандури дјеле...
milenkopg
milenkopg
Корисник
Број порука : 103
Регистрован : 21.05.2009

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

26/10/2009, 14:10
e kako sam alergican na ove drotovske kacige,uniforme ... pfff .... ACAB !
mrznja
mrznja
Корисник
Број порука : 158
Регистрован : 10.06.2009

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

26/10/2009, 14:49
а провалите ове пандуре са кацигама у џемперима...
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

26/10/2009, 21:22
Извештај једног од навијача ПСЖа са Аутеуила...

" Упркос одлагања утакмице 400 нас из Супрас / АТКС / Гринта / Ламбда ( и неки момци из Вајлд Хорда Келн - пријатељи из Немачке ) стигла је у Марсеј преко Гар Сен-Карла станице да би избегла полицијску пратњу. Одлучили смо да се прошетамо по Булевару Д'Атхѐнес, а можда 150 ( највише Ламбда ) је остало на станици. За 30 минута шетње градом, нисмо видели ни једног ултраса Марсеја. Пролазили смо кроз Белсунс крај, где су локални момци излетели, гађајући нас разним предметима, али од Марсејових ултраса, и даље ни трага ни гласа. Тек после 30 минута, појавили су се . Нас је у том тренутку било доста мање, него на почетку шетње... У том тренутку се догодило нешто страшно, аутомобил под пуним гасом је ударио једног нашег момка, летео је 15 метара... Нисмо могли да верујемо, мислили смо да је мртав, сви смо дотрчали да му помогну, док су Марсејови ултраси, заједно са локалним клошарима, непрестано бацали камење и флаше у нашем правцу... Били су науружани до зуба, кренули су на јуриш, морали смо да се повучемо, а момци који су остали са прегаженим дечком су изштанглирани. На сву срећу, несрећни дечко је преживео... А нигде полиције! Тек касније су се појавили, и угасили инцидент... Укрцани смо у воз, и враћени за Париз.
Јуче смо урадили оно, што Марсејовим навијачима никада неће поћи за руком. Шетали смо по њиховом граду, без полициске пратње. Лично нисам видео пуно ултраса, већина су били локални клошари. Можда смо и направили грешку, коју замало да платимо животом једног навијача. Још једном је потврђено да је Марсеј град без правила, град у коме неки навијачки кодекси не постоје..."

Шетња Парижана

https://www.dailymotion.com/video/xaxi9h_in...re-om-psg_sport
https://www.dailymotion.com/video/xaxnkl_om...t-charles_sport

На 1.00 се види како је ауто ударио момка

http://videos.tf1.fr/jt-13h/le-coeur-de-ma...ts-5048980.html
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

26/10/2009, 21:47
Кад сам био у Паризу био сам у једном локалу у коме се пратила утакмица Олимпик Лион-Олимпик Марсеј.Лион је дао гол и један део локала је скочио да прославља,па сам одлучио да навијам за Лион(иначе готивим ПСЖ,ал' рекох да навијам за Лион пошто су ми Марсејеви навијачи прави цигани,поготову због парола за Косово).Међутим,кад је Марсеј изједначио скочио је и други део локала,то су били навијачи Марсеја.Није ми било јасно како седе једни поред других и навијају опуштено за своје тимове.Питао сам конобара о чему се ради а он ми рече да се дешава то,да има парижана који навијају за тимове из других градова и да су то обични дошљаци и да их нико не дира јер их нико не схвата озбиљно...Замислите да се то деси у Србији?!
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

26/10/2009, 21:50
Па дешава се у кладионицама, то су само љубитељи фудбала...

Гледао сам финале ватерпола у кладиони, један матори је уплатио 10.000 на Хрватску, па је навијао цео меч за усташе...

LOL
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

27/10/2009, 01:38
Погледај што Арапин гађа ножем :upset:

Хаос у Марсеју! 207ss49

А види овог са САМОСТРЕЛОМ !!! Shocked

Хаос у Марсеју! 50ofb5
ГробарНС
ГробарНС
Одстрањен
Број порука : 215
Локација : Нови Сад
Регистрован : 23.09.2009

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

27/10/2009, 11:55
Које пич*е ови навијачи Марсеја не верујем!!! :upset:
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

27/10/2009, 14:57
Смешно ми је мало овај извештај њихове шетње по граду. Прво се курче шетају по граду, а после причају ''Нигде полиције када су нас напали''. Ако су веч хтели да избегну полицијску пратњу, и да се шетају градом, немају права после да серу како полиција није била ту да их заштити, или како год то може да се назове.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

27/10/2009, 17:20
Нико се није жалио, само је напоменуто...
Sponsored content

Хаос у Марсеју! Empty Re: Хаос у Марсеју!

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму