TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Суђење Урошу Мишићу: Сведочио непосредни очевидац напада Empty Суђење Урошу Мишићу: Сведочио непосредни очевидац напада

6/11/2009, 22:53
Суђење Урошу Мишићу: Сведочио непосредни очевидац напада Ckoh3jdg1x5zwvwl7s3i
На поновљеном суђењу Урошу Мишићу оптуженом за покушај убиства жандарма Небојше Трајковића на фудбалској утакмици Црвена звезда – Хајдук 2. децембра 2007. године данас је сведочио Ратко Вучковић који је био у непосредној близини места где се догодио напад.

„Тог дана сам био на северној трибини. У непосредној близини дошло је до гужве, саплитања, ударања и паљења бакље. Покушао сам да спречим и пришао гомили, али ме је неко ударио и повукао сам се“ – рекао је Вучковић иначе члан Скупштине Фудбалског клуба Црвена звезда.

Гомила се, како је посведочио, повлачила ка источној трибини и поделила на два дела – једна је била око жандарма који се бранио пиштољем и ударао и коме су у помоћ притрчали припадници жандармерије, док се други део повлачио ка источној трибини.

„Видео сам махање бакљом а овај који је био нападнут све време је био окренут леђима. После извесног време видео сам да се враћа ка средини северне трибине. Био је разголићен до појаса. Дао сам му браон ципелу, сећам се да му је испала. Сагао се и обуо је“ – навео је сведок.

Вучковић је навео да се, по ономе што је видео и проценио као лекар специјалиста стоматологије, није радило о тежим повредама због чега је сматрао да није било потребе да интервенише.

„Оно што сам ја видео била је промена на леђима. Имао је повреде на лицу које би се, из медицинског угла, могле окарактерисати као повреде које су последице пада и ударања“ – навео је сведок.

Вучковић је навео да је оштећени Трајковић по његовој процени био свестан и „оријентисан у времену и простору“, да је три пута пуцао у ваздух и да тада закључио да је полицајац.

Он је навео да не познаје нити да је виђао на утакмицама на које, како је навео редовно иде, оптуженог Мишића, додајући да није видео да Трајковић паљен бакљом.

На суђењу је емитован и снимак са утакмице на коме се види како Трајковић са обе руке држи за главу једног из групе навијача. На снимку је констатован и део у коме оштећени вади пиштољ и када особа, за коју Трајковић тврди да је оптужени Мишић, баца бакљу и бежи низ трибину.

Одбрана је затражила да се констатује како је оптужени тада био обучен јер је особа за коју Трајковић на снимку тврди да је Мишић био одевен другачије.

У једном делу снимка види се како Трајковић удара једну особу која лежи, после чега су почеле да лете бакље у његовом правцу, види се део где га гађају столицама као и повреда на леђима.

Снимак је потврдио и причу данашњег сведока о томе да је Трајковићу, када се вратио на северну трибину дао браон ципелу, а и сам сведок је себе препознао.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Суђење Урошу Мишићу: Сведочио непосредни очевидац напада Empty Re: Суђење Урошу Мишићу: Сведочио непосредни очевидац напада

6/11/2009, 23:23
Данашње суђење Урошу Мишићу обележило је гледање снимка са утакмице са Хајдуком као и невероватне изјаве тужиоца Мирјане Јаковљевић и Небојше Трајковића. Тужилац је, вероватно поучена својим надређеним Радовановићем који свакодневно шокира српску јавност својим изјавама, имала низ испада да је чак и судија Лазовић више пута опомињао. Неколико пута је противно одредбама ЗКП-а покушала сведоцима да предочи службене белешке полиције које су биле увршћене и у истражном поступку, а које су на захтев одбране издвојене из предмета због кршења закона. Први део суђења обележило је сведочење др. Ратка Вучковића који је био непосредни очевидац догађаја што се види и на самом снимку. Једна од најважнијих ствари у његовом сведочењу је изјава да је он као лекар специјалиста проценио да је Трајковић био свесно оријентисан у простору и времену. Такође, др. Вучковић је нагласио да ни једног тренутка нико Трајковићу није гурао бакљу у уста, а да је неко то покушао он би то покушао да спречи тако што би нападнутог заштитио својим телом. Др Вучковић је такође, нагласио да Трајковић ни једног тренутка није падао у несвест. На констатацију др. Вучковића да на Трајковићевом лицу није било великих промена, попут спаљености, за разлику од леђа, тужилац Јаковљевић је покушала да му предочи фотографије које нису у списима предмета а које су снимљене неколико дана после догађаја и где се на Трајковићевом лицу виде реакције на опекотину.
У другом делу суђења гледао се снимак са утакмице који се предочавао Трајковићу, његовом колеги сведоку Костићу као и др. Вучковићу. У овом делу било је и, на жалост, комичних ситуација где Трајковић тврди, цитирамо записник: на питање браниоца Боровића да ли је он на снимку Трајковић одговара: нисам то ја, није то тако било. На питање судије како није Трајковић је невешто одговарао да би на крају рекао ја сам али се не сећам ја сам под стресом пијем лекове. Потом је Трајковић тврдио да је у догађају код ограде где се јасно види на снимку да Уроша ту нема изричито тврдио да се ради о Урошу, што је такође доказано да није истина. Наиме један од адвоката одбране заступа окривљене и у другом предмету везаном за овај догађај, па је одгонетнуо ко је спорни навијач са снимка, после чега се Трајковић напрасно присетио да се не ради о Урошу већ о другом лицу. Можда и најзначајнија ствар на данашњем суђењу је признање Трајковића ``на снимку се не види да ми Урош гура бакљу у уста али то се десило``. На питање и бранилаца и судије Лазовића како је то могуће Трајковић је избегао да да одговор. Такође, на питање бранилаца да покаже на снимку места где је како он тврди падао у несвест, по његовим речима чак три пута, Трајковић је показао на део снимка где је буквално две секунде на земљи, што је оспорено трвдњом одбране да човек који је у несвести не може да устане и да настави да трчи и да пружа отпор са чиме се сагласио и др. Вучковић.
У завршном делу тужилац је предложила нови снимак који до сада није био изведен као доказ. Такође, адвокат Боровић је доставио суду део снимка који је исечен са оригиналног снимка где се јасно види како после напада Трајковић шета по трибини потпуно свестан. Тај део је протекао у расправи између адвоката одбране са једне, и тужиоца и адвоката Трајковића са друге стране, а везано за покушај тужилаштва да одуговлачи са поступком јер је јасно да се процес не одвија онако како су они желели. Адвокат Боровић затражио је изузеће тужиоца Мирјане Јаковљевић.
Следеће суђење заказано је за 23. Децембар, када ће бити настављено са и
Треба напоменути да је аутор емисије Инсајдер Бранкица Станковић тражила од председника Окружног суда у Београду Синише Важића да јој се за потребе емисије омогући снимање суђења што је он и одобрио, али се са тим није сагласило веће којим председава Велимир Лазовић тако да су остали само посматрачи као и остали заинтересовани у овом поступку.


ИЗВОР: Добро обавештен
Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму