TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Интевју - Командос 84 (Корк Сити) Empty Интевју - Командос 84 (Корк Сити)

14/11/2009, 16:05
Интевју - Командос 84 (Корк Сити)
Интевју - Командос 84 (Корк Сити) 7jfhpwez6y02o9wqjmx6
Написао: CasualMente
Субота, 14. новембар 2009.


1. Поздрав! За почетак нам реци нешто о себи, и о твојој групи...

Поздрав и теби! Зовем се Алан, имам 20 година, припадник сам групе "Командос 84". Активно пратимо и бодримо Корк Сити од 2004. године. Све до краја '90их, Ирска није имала ниједну организовану групу. Ирски клубови су одувек на својим трибинама имали веома страствене навијаче, што је створило пут ка првим ултрас групама у Ирској. У почетку нам је лепо ишло, све до дана када нам је стари стадион "Тарнерс Крос" сравњен са земљом, и замењен новим, модерним.

2. Да ли је Командос 84 политички оријентисан?

Као група не истичемо никакве политичке симболе. Првенствено из разлога јер имамо људе унутар групе различито оријентисане, па је самим тим било какво истицање неких симбола немогуће. Некад се деси да неко индивидуално истакне своју заставу политичког садржаја, али као група ми не промовишемо било какве политичке симболе.

3. Ултраси, кежуали, или хулигани?

У Ирској је оваква ситуација... Просто речено, има свега! С' обзиром на чињеницу да смо веома близу Енглеској, територијално гледано, па самим тим кежуал култура има прилично јак утицај на многе навијаче овде.

4. Кад већ причамо о утицају Енглеске културе... Постоје ли неки контакти између Ирских и Енглеских група, или нека званична пријатељства?

Поједине групе у Ирској поседују пријатељске односе са неким групама из Енглеске, а и са осталим Европским групама. Што се нас тиче, за сада немамо никакве контакте.

5. Да ли су закони о навијачима исти као и у Енглеској?

Закони су веома слични, полиција је веома стриктна када су хулигани у питању, веома јаке казне су у питању, чак и за неке мање инциденте...

6. Каква је тренутна ситуација на Ирској навијачкој сцени, када причамо о ривалитетима, најјачим групама...?

Наши највећи ривали су Шамрок Роверс. Морам признати да су до недавно били без премца најбоља група, али ствари су се промениле... Такође, за великог ривала сматрамо навијаче Бохемијанса. Кад смо већ код њих, у Даблину је задње две године ситуација прилично мирна.

7. Да ли се сећаш утакмице твог тима у Београду, на мечу са Црвеном Звездом? Можеш ли да упоредиш тренутну ситуацију у односу на тада?

Нажалост, нисам био у прилици да присуствујем тој утакмици јер сам био пуно млађи, нисам чак имао ни посао. Група је тада, генерално гледано, била прилично млада... Многи људи унутар ње нису у потпуности ни имали представу шта Ултрас уствари и значи. Сад када је прошло већ неколико сезона, ствари су се драстично промениле на боље. Сматрам да поседујемо неки квалитет захваљујући појединим људима унутар групе који извлаче максимум из свих нас, и воде нас у правом смеру.

8. Просечан број навијача Корка код куће, и у гостима?

У почетку смо бројали нешто више од 300 људи, али је у овом тренутку тешко рећи, јер задњих пар месеци велики број људи бојкотује утакмице у знак протеста против власника Корк Ситија, који нас је финансијски прилично оштетио (могуће је да ћемо добити трогодишњу забрану учествовању у Европским такмичењима због финансијских проблема). Он је једна покварена сељачина којем није место у фудбалу, он је грешка природе!
Посета на утакмицама је срамотна задњих пар година, откад је почело да се ради на "модернизацији фудбала". Људи су говна, преча им је Енглеска утакмица на ТВ-у, него да довуку своје дупе до стадиона локалног клуба.

9. Да ли имате неке групе које посебно фаворизујете, групе које имају утицај на ваш рад?

Не могу да генерализујем ствари и причам у име свих у групи, али групе које лично готивим су: Гејт 13, Иридућибили Лацио, Бед Блу Бојс, Делије, Легија Варшава и многе друге пољске екипе...

10. И за крај, какво је твоје мишљење о српској навијачкој сцени?

Јако ми се свиђа рад српских навијачких група! Очигледно да нам се језици пуно разликују, па самим тим и не знам онолико колико бих желео да знам о вама, али судећи по ономе што сам видео, за мене сте једна од најбољих навијачких сцена! Само тако наставите...
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Интевју - Командос 84 (Корк Сити) Empty Re: Интевју - Командос 84 (Корк Сити)

16/11/2009, 11:56