TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

17 Срба ухапшено у Ђенови

+9
Tataratira
Крагујевац
Gambler
Паранормал
Xepoj
KB_DS
Ултрас КВ
ПАОКАРА
CasualMente
13 posters
Go down
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 14:02
17 Срба ухапшено у Ђенови 0635478d6e59
Италијанска полиција саопштила је данас да је ухапсила 17 српских хулигана који су учествовали у нередима пре, за време и после прекинуте утакмице Италија - Србија у квалификацијама за Европско првенство, јавила је агенција АНСА.

Италијанска полиција навела је и да је у инцидентима повређено 16 особа, од којих су двојица карабињери.

Међу ухапшенима је и тетовирани хулиган који је са црном маском на глави седео на огради стадиона и исекао заштитну мрежу изнад трибине. Наводи се да та особа има 28 година и зове се Иван Богданов, а ухапшен је после утакмице испред стадиона Луиђи Ферарис у Ђенови. Он се скривао у унутрашњости једног од аутобуса који је требало да одвезе навијаче Србије. Како наводи "Ла Република", Богданов је покушао да избегне хапшење сакривајући се у простору предвиђеном за мотор аутобуса.

Поред оних који су задржани у затвору, приведено је било још 35 особа. Према наводима "Ла Републике", читавом операцијом руководи тамошње Одељење за опште истраге и специјалне операције, које се у Италији поред осталог бави и решавањем случајева тероризма, организованог криминала, киднаповања и изнуде.

Никола Арсић и Милош Петровић, који су јуче ухапшени током нереда у Ђенови, биће данас изведени пред суд у том граду, преноси агенција Анса.

Арсић је приведен јуче касно поподне у центру града, одмах након првих сукоба српских навијача са италијанском полицијом, док је Петровић ухапшен због крађе у патика у спортској продавници.

Велики инциденти десили су се и по завршетку утакмице на паркингу испред стадиона, а снимак реакције италијанске полиције погледајте овде.

Око 300 најватренијих српских навијача су и пре утакмице правили нереде у центру града. Бацали су флаше и петарде на пролазнике и продавнице, због чега су многе морале да буду затворене, а исписивали су и графите на Дуждевој палати. Српски навијачи су после утакмице испред стадиона покушали да се сукобе са италијанским. Навијачи су се међусобно гађали флашама, а упркос кордону полиције српске присталице су покушале да се обрачунају са италијанским. Полицијски званичници у Италији оценили су да је синоћ у Ђенови "избегнут нови Хејсел".

Утакмица између фудбалских репрезентација Србије и Италије прекинута је после само шест минута игре због нереда које су српски навијачи правили на стадиону "Луиђи Ферарис".
Утакмица је и почела са нешто више од 35 минута закашњења зато што су српски хулигани, којих је у Ђенови око 2.000, пре меча упалили неколико бакљи, бацали димне борбе, али и напали голмана "орлова" Владимира Стојковића.

Навијачи су на трибини упалили албанску заставу и узвикивали: "Уби, уби Шиптара".

ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 14:28
Остаје питање зашто полиција није испразнила трибину, кад су се већ 'Талијани плашили за своју безбедност... Свеједно, ја ово осуђујем, а понајвише напад на Стоковића!
Ултрас КВ
Ултрас КВ
Корисник
Број порука : 3132
Локација : Краљево
Регистрован : 26.11.2009

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 14:44
Дешавања испред стадиона...
https://www.youtube.com/watch?v=65Z1StcWzEY&feature=player_embedded#!
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 15:56
ПАОКАРА ::Остаје питање зашто полиција није испразнила трибину, кад су се већ 'Талијани плашили за своју безбедност... Свеједно, ја ово осуђујем, а понајвише напад на Стоковића!
Da li ti zaista mislis da je praznjenje one tribine bilo moguce???
Odakle bi usli samo reci mi?
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 16:12
Очигледно режирана ситација, и "случајни" пропуст на уласку у стадион.
Xepoj
Xepoj
Корисник
Број порука : 314
Регистрован : 20.01.2009

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 18:58
Ја не могу да схватим како су навијачи могли да унесу шта су хтели на стадион поред Италијанске контроле, наглашавам Италијанске. Толико број баклљи, кљешта, шипке, палице. Па нису италијани толико мутави да не могу да нађу све оне ствари код навијача. 17 Срба ухапшено у Ђенови 43961
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 20:11
Xepoj ::Ја не могу да схватим како су навијачи могли да унесу шта су хтели на стадион поред Италијанске контроле, наглашавам Италијанске. Толико број баклљи, кљешта, шипке, палице. Па нису италијани толико мутави да не могу да нађу све оне ствари код навијача. 17 Срба ухапшено у Ђенови 43961
Као што рече Менте,све је то изрежирано,не могуће је унети све то поред ДЕТЕКТОРА МЕТАЛА који они имају,све ово има дебелу позадину.
Зар је случајност да се све ово десило само пар дана после геј параде на којој је било инцидената.
Неће се на овоме завршити,још ће намештања бити,треба остати паметан поред свега овог.
Лов почиње. Wink
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 20:28
Паранормал ::
Xepoj ::Ја не могу да схватим како су навијачи могли да унесу шта су хтели на стадион поред Италијанске контроле, наглашавам Италијанске. Толико број баклљи, кљешта, шипке, палице. Па нису италијани толико мутави да не могу да нађу све оне ствари код навијача. 17 Срба ухапшено у Ђенови 43961
Као што рече Менте,све је то изрежирано,не могуће је унети све то поред ДЕТЕКТОРА МЕТАЛА који они имају,све ово има дебелу позадину.
Зар је случајност да се све ово десило само пар дана после геј параде на којој је било инцидената.
Неће се на овоме завршити,још ће намештања бити,треба остати паметан поред свега овог.
Лов почиње. Wink

upravo tako, takav propust kontrole na ulazu u jednoj ITALIJI je nemoguc ! Pa kontrole u Srpskim i Zonskim ligama ne bi dopustile ovakav propust! Neko mi je rekao, jos sumnjam u to, da je video na televiziji kako testerom seku ogradu 17 Срба ухапшено у Ђенови 539328 a i sam materijal koji je mogao da probije pleksiglas staklo koja ogradjuje sektor ne bi smeo da se nadje na tribinama. Ionako ukoceni srpski fudbal je dobio jos jednu nevolju u Djenovi...
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 20:29
Pravda za Arsu! Nije napisano da ima 5 kopci na glavi, to je nebitno...
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 20:45
Много се тога прећутало,уосталом зашто је тај дечко секао мрежу који к***ц?
За то мора да постоји повод,па неће нико на своју руку тек тако да уноси кљешта и сече то.
Не прича се ни о томе колике су батине добили наши људи тамо,сатерани уз ограду док чуче практично!
п.с. Кими на првој српској у емисији.
Xepoj
Xepoj
Корисник
Број порука : 314
Регистрован : 20.01.2009

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 23:45
Кими није држао лош говор, мада мислим да је мало лицемерио и вадио се. Дорбо је представио навијече (не само Гробаре, него уопштено навијаче), а ово за Ђенову ко је мало упућенији знао је одавно шта ће да буде, и зна позадину овога.
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

13/10/2010, 23:51
redforceKG ::Pravda za Arsu! Nije napisano da ima 5 kopci na glavi, to je nebitno...
Koji Arsa brate???

A sto se tice Kimija mislim da je moga i morao mnogo bolje i argumentovanije da predstavi drugu stranu price.
Onaj majmun iz DS-a ga nekoliko puta poklopio zbog gluposti,a o onom udbasu necu ni da pricam.Po meni taj covek je hteo da izazove incident u studiju ali sreca ovaj nije pao na provokacije.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 00:44
Одличан Кими данас, баш је парирао оним говнарима, чак их је и уканалио пар пута.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 01:01
заплењено у Италији...

17 Срба ухапшено у Ђенови Djenova13

17 Срба ухапшено у Ђенови Deportovanje2

17 Срба ухапшено у Ђенови Deportovanje1

17 Срба ухапшено у Ђенови Deportovanje5

17 Срба ухапшено у Ђенови Djenova43

17 Срба ухапшено у Ђенови Djenova22
avatar
Tataratira
Корисник
Број порука : 1
Регистрован : 14.10.2010

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 02:17
И на граници су привели десетак људи.
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 12:11
Tataratira ::И на граници су привели десетак људи.
Хапсили су што људе из аутобуса,што људе који су соло ишли на тотално друге граничне прелазе.
Нажалост доста људи је снимљено.
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 12:29
KB_DS ::
ПАОКАРА ::Остаје питање зашто полиција није испразнила трибину, кад су се већ 'Талијани плашили за своју безбедност... Свеједно, ја ово осуђујем, а понајвише напад на Стоковића!
Da li ti zaista mislis da je praznjenje one tribine bilo moguce???
Odakle bi usli samo reci mi?
Да су хтели ушли би... Па нису они мутави. Карабињери су то, могли су да ултете на она врата од плексигласа за 10 секунди сви.
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 12:39
ПАОКАРА ::
KB_DS ::
ПАОКАРА ::Остаје питање зашто полиција није испразнила трибину, кад су се већ 'Талијани плашили за своју безбедност... Свеједно, ја ово осуђујем, а понајвише напад на Стоковића!
Da li ti zaista mislis da je praznjenje one tribine bilo moguce???
Odakle bi usli samo reci mi?
Да су хтели ушли би... Па нису они мутави. Карабињери су то, могли су да ултете на она врата од плексигласа за 10 секунди сви.
Није им то један једини улаз на трибину,није то Молдавија,него ИТАЛИЈА људи.
Прочитао сам у неким новинама да им је изговор за оне унесене бакље итд,то што су морали што пре да убаце Србе на трибину како не би даље ломили улице Ђенове. 17 Срба ухапшено у Ђенови 539328
Смејурија.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 14:05
Наши људи су рекли да је контрола била као и на српским стадионима, скроз на нивоу. Е сада, одакле кљешта, за пиротехнику мање више, уноси се и овде, каква год да је репресија.

Очгледно је да није све чисто било у Ђенови тог дана, све се у напред знало, моје мишљење.
Надам се да ће наши људи изаћи брзо из затвора!
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 15:48
ПАОКАРА ::
KB_DS ::
ПАОКАРА ::Остаје питање зашто полиција није испразнила трибину, кад су се већ 'Талијани плашили за своју безбедност... Свеједно, ја ово осуђујем, а понајвише напад на Стоковића!
Da li ti zaista mislis da je praznjenje one tribine bilo moguce???
Odakle bi usli samo reci mi?
Да су хтели ушли би... Па нису они мутави. Карабињери су то, могли су да ултете на она врата од плексигласа за 10 секунди сви.
Ae bre nemojte da se zajebavamo karabinjeri k***c,palac....
Tvrdim da su nasi kerovi dosta sposobniji od njih pa vidimo da i oni imaju dosta poteskoca da obuzdaju masa prilikom nereda.
Ne kazem ja da oni ne bi mogli da isprazne tribinu da su hteli,ali da bi bilo "tako" jednostano i ne bi bas...
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 21:10
А хоћеш да кажеш да нису смели да уђу?

А иначе се шушкало да ће утакмица бити прекинута неколико дана уназад...
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 21:39
ПАОКАРА ::А хоћеш да кажеш да нису смели да уђу?

А иначе се шушкало да ће утакмица бити прекинута неколико дана уназад...

Kada bi dobili naredbu da udju,usli bi pa makar morali da dovlace tenkove.Zasto nisu,i zasto je utakmica tako naprasno prekinuta nece da zalazim u to.Licno ne verujem u teorije zavere, ali celo ova situacija smrducka itekako.
I da,predlazem ti da ne pises sta se i kako suskalo zato sto se iz takvih nagadjanja radjaju strasne nebuloze. Wink
avatar
навијачкаСвест!
Корисник
Број порука : 972
Локација : Велика Србија
Регистрован : 06.12.2009

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 21:46
Пре 2 сата сам стигао из Италије и укратко бих рекао моје виђење ствари
као једног појединца наравно.
Ово после утакмице, није нико други крив него њихова полиција.
Држали су нас 2-3 сата на паркингу, нису нас пустали нигде.
Када је већина од силног умора ушла у аутобусе улетели су
карабињери, кренули да туку све редом, што се види на снимцима,
покушали су и ове у аутобусима, наш возач је извукао дебљи крај,
разбили су пар стакала, поделили масу.
Одвојили су један део у кавез код улаза, онда су тукли све редом.
Стока једна не иживљена није гледала где удара и кога удара,
девојку су једну пребили, без мислости поливали на земљи људе код ограде.

Ово што ови медији овде преносе преувеличано је МИНИМУМ 10х.

П.С. Био је детаљан претрес.
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

14/10/2010, 23:03
KB_DS ::
ПАОКАРА ::А хоћеш да кажеш да нису смели да уђу?

А иначе се шушкало да ће утакмица бити прекинута неколико дана уназад...

Kada bi dobili naredbu da udju,usli bi pa makar morali da dovlace tenkove.Zasto nisu,i zasto je utakmica tako naprasno prekinuta nece da zalazim u to.Licno ne verujem u teorije zavere, ali celo ova situacija smrducka itekako.
I da,predlazem ti da ne pises sta se i kako suskalo zato sto se iz takvih nagadjanja radjaju strasne nebuloze. Wink
Добро, ја сам лично тако чуо, а има ко ће да се позабави небулозама.
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

15/10/2010, 10:07
На граници су приведени сви који су имали досије,било какав. Сликани су сви од стране полиције као и од стране медија,повреде и слично. Биће у новинама данас. Земунцима које су привели трпају оно против Пазара што је било, скандирање Љајићу. Решили су да угасе навијачки покрет Deveous
Sponsored content

17 Срба ухапшено у Ђенови Empty Re: 17 Срба ухапшено у Ђенови

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму