TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт) Empty Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт)

8/2/2011, 04:27
Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт)
Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт) 62516d39fa33
Написао: CasualMente
Уторак, 08. фебруар 2011.


1. Здраво, пишем у име навијачког сајта ТрибинаСРБ, јел можеш да нам се преставиш за почетак?

Здраво, име ти нећу откривати. Живим у Пешти, и имам 38 година и од самог настанка групе "Ultra Red Boys" сам њен члан. У питању је пролеће 1991е године када смо пар другара и ја основали прву организовану екипу на Кишпешту и једну од првих у целој Мађарској.

2. Сигурно си онда компентентан да нам кажеш и нешто више о садашњој ситуацији на трибини.

Сигурно јесам, али сам исто тако и веома критичан, што није честа појава на трибини, а и на целој навијачкој сцени. Тренутно је на трибини активно пет екипа. Као што сам рекао најстарија активна је "Ultra Red Boys", ту су још и "Nouva Guardia", "Kispest City" и "Havanna". Нисам вам рекао пету али о томе ћемо касније. Овде је ултра покрет је мртав, као хипи култура. То није питање већ чињеница, иако многи то неприхватају. Наведене групе и даље живе само због појединаца који су ту годинама, али и прави ултра менталитет! Пета група на трибини је "Szцvetsйg" група модерних навијача који шурују са управом, извлаче корист из целе ове приче, тешко је дефинисати ову причу, али знај да нема пуно везе са фудбалом.

3. Фурате аутентичан лежарни фазон, што вас чини различитим од остатка Мађарске сцене...

Ми се трудимо да следимо нашу идеју, праву причу, без много помпе. Немамо материјал, наш маркетинг не постоји. Све само финансирамо, немамо кореографије, слабо се пали пиротехника, максимално избегавамо полицијску пратњу и све више вучемо ка кежуал фазону. Ми ово не радимо због сликања, већ због идеје, јер важно је оно што осећаш у срцу, тиме си заражен.

4. Како видиш будућност трибине за коју годину, по твојим речима примети се да ниси неки оптимиста.

Треба се сусрећи са реалношћу, веома је тешко бити навијач, као и свуда до душе. Велики проблем је смена генерација на трибини, нема више ко да изгура ту целу причу. Старији људи полако престају да буду активни, а млађи су тотално заглупљени интернетом и "Грин Стрит Хулигансима". Неке групе овде су већ постале тако рећи модерне, када данас видите трибине Фредија, Ујпешта, Видеотона, Дебрецина, као да гледате проклете Немачке или Швајцарске фанове, ми то не желимо и нећемо допустити, макар то значило да престајемо са бодрењем клуба.

5. Каква је ситуација са репресијом, сигурно је она допринела оваквом развоју ситуације?

Навикли смо да нам полиција у пола ноћи упада у станове, али то се реши јер је правосуђе колико толико уређено, за разлику од твоје земље на пример. Већи проблем имамо са такозваним обезбеђењем. Од када је овај систем уведен 2002 године, ниједна група у земљи нема мира. Ово обезбеђење већином чине људи из првих редова Ујпештове и Фредијеве хул екипа. Велике паре су у игри и ништа их не може спречити да направе прави хаос на трибини. Тренутно нико не може да им се супротстави. Харају стадионима, неретко корисе и оружије.

6. Колики је број људи на које стално можете да рачунате, дал је питање гостовање или нека акција?

Мислим да је ту око 50-70 људи на које рачунамо и коју ће увек бити ту. Таква је ситуација, за нас сурова.

7. Да ли имате неко пријатељство као трибина?

Да, већ скроро 20 година смо у одличним односима са навијачима Халадаша, право пријатељство, никада пољуљано. Од пре пар година смо и у контатку са момцима из Дебрецина али ништа официјално нити тако велико, више се своди на личне контакте. Што се тиче Халдаша, они су већ годинама пријатељи са Ујпештовима, што можда сада звучи чудно јер је наша мржња према њима огромна. Али одавно, баш одавно негде тамо крајем 80их наши навијачи су се добро слагали са љубичастима. Та веза са Ујпештовима је пукла негде почетком 90их.

8. Каква је политичка орјентација на трибини?

Као и све групе у Мађарској, ми смо изразито десно орјентисани. Наравно постоји на свакој трибини, као и на нашој људи који имају други став. Али они су у великој мањини.

9. Реци ми за крај каква је ситуација у Будимпешти, која је тренутно најјача екипа?

По мени то је Ференцварош, али гледајући старије генерације. Без њих, они су суви просек. Задња три окршаја између њих и нас завршила су се њиховом бежањем, у питању су биле млађе екипе. Старији уопште слабо улазе у инциденте, полако се повлаче, а и због тога што полиција и обезбеђења добро знају ко су и шта су. Само им се чека погрешан корак.

10. Хвала ти на одвојеном времену, било ми је драго!

И мени је, био сам скроз објективан и послао праву слику.

Инвалид
Инвалид
Корисник
Број порука : 164
Регистрован : 25.01.2009

Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт) Empty Re: Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт)

8/2/2011, 23:32
Ма кој Кишпешт Biggrin
Ово је прави интервју за мене, свака част!
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт) Empty Re: Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт)

19/2/2011, 20:23
Одличан интервју Менте, свака част! Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт) 157734 Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт) 157734 Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт) 157734

Biggrin
Sponsored content

Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт) Empty Re: Интервју - Ultra Red Boys (Хонвед Кишпешт)

Назад на врх
Similar topics
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму