TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Полицајцу две године затвора због злостављања навијача Empty Полицајцу две године затвора због злостављања навијача

1/2/2012, 23:59
Полицајцу две године затвора због злостављања навијача S
Командир вода Интервентне бригаде Зоран Ђурђев (39) осуђен је у Првом основном суду у Београду на две година затвора јер је малолетног Б.Г. (17), навијача ФК “Рад”, дивљачки тукао и исекао скакавцем по увету и бутини, само зато што је упркос његовој забрани кренуо на утакмицу Рад-Војводина на Бањици.

Полицајац је 31. октобра 2010. године, без легитимисања, пресрео навијача у Црнотравској улици на Бањици и насилно га увукао у полицијски комби.

- Возачу је наредио да крене, а младићу запретио: “Ти ћеш нас да зајебаваш! Рекли смо ти да идеш кући, не можеш нас десеторицу да зезаш!” Шутирао га је чизмама по целом телу, а онда прислонио колено на леђа, ударио га песницом по глави и на крају извукао “скакавац” уз речи: “Сада ћу да ти једем очи!” Посекао га је по левом увету и убо по бутини. Када је младић био видно крвав наредио је возачу да стане и избацио га у Борској улици код Бањичког гробља – рекао је судија у образложењу пресуде.

Младић је испричао да је са 14 другова кренуо на утакмицу на Бањици, али да их је полиција зауставила код бензинске пумпе на Трошарини.

- Чекао сам са једним другом да нас пусте, а када сам видео да ћемо закаснити питао сам да ли можемо да кренемо. Тада је полицајац рекао: “Е, мангупе, ти сада не можеш да идеш!” Отерао ме је у супротном правцу од стадиона. Ушао сам у аутобус и изашао код базена на Бањици. Чим сам изашао чуо сам шкрипу гума и повике: “Ти си, мангупе?! Па, где си пошао? Дођи овамо!” Тортута је почела чим су ме убацили у комби – рекао је навијач на суду.

Он тврди да је, док је лежао на стомаку, чуо да један од њих виче: “Дај нож! Дај нож!”

- Када сам окренуо главу, видео сам “скакавац”. Полицајац ме зграбио за косу и почео да се дере: “Сад ћу очи да ти једем!” Мислио сам да хоће да ме уплаши, али сам онда осетио како ми вуче уво и сече га – рекао је Б.Г.

Ђурђев је на суду негирао злостављање, а његов адвокат покушао је да умањи одговорност, тврдећи да је 1998. године рањен на ратишту и да пати од посттрауматског синдрома. Адвокати Б.Г., Немања Говедарица и Дејан Добросављевић, тражиће накнаду штете за клијента.
Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму