TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Богданову две године затвора Empty Богданову две године затвора

9/2/2012, 15:18
Богданову две године затвора Hro-bogdanov
Први основни суд у Београду осудио Иван Богаданова на две године затвора због напада на полицију и учествовање у масовној тучи уочи кошаркашке утакмице између Партизана и Црвене звезде у Београду 2006. године.

Богданову је истом одлуком продужен притвор у ком се налази од 24. маја прошле године, након протеривања из Италије због изазивања нереда на утакмици у Ђенови.

Судија Ивана Рамић рекла је да је Богданов крив јер је извршио кривично дело спречавање службеног лица у обављању дужности у стицају са насилничким понашањем.

Одбрана као и Прво основно јавно тужилаштво имају право да уложе жалбу Апелационом суду у Београду.

Богданов је протеран из Италије у мају прошле године пошто му је казна од три године и три месеца затвора због изазивања нереда у Ђенови на утакмици Србија - Италија у октобру 2010. године замењена забраном уласка у земље ЕУ у наредних пет година.

Ухапшен је чим су га преузеле српске власти, а притвор му је одређен због опасности да не понови кривично дело.

Поређења ради, командир интервентне бригаде, Зоран Ђурђев осуђен је на, такође, 2 године затвора јер је малолетног навијача Рада дивљачки тукао и исекао скакавцем по увету и бутини! Правда?
avatar
навијачкаСвест!
Корисник
Број порука : 972
Локација : Велика Србија
Регистрован : 06.12.2009

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

9/2/2012, 17:28
А то што је провео скоро годину дана у притвору,јел одбијају од казне?
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

9/2/2012, 20:14
Па одбија се, мада ме не би ништа чудило у овој држави, па и да не обију то време које је провео у притвору.
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

9/2/2012, 20:27
навијачкаСвест! ::А то што је провео скоро годину дана у притвору,јел одбијају од казне?
У казну му је урачунато време проведено у притвору. Тако да би могао да се нађе на слободи 24. маја следеће године, уколико ни жалба не прође и не преиначе му казну на апелационом суду. Буквално се нису смирили док нису нашли оно што су тражили. Није им се допало вештачење лекара са београдског института за судску медицину, који говоре да он није био свестан ситуације у којој се налази, и да су повреде које је задобио одбрамбеног карактера. Једноставно речено - био је неурачунљив. Па су тражили мишљење лекара са новосадског института, који су закључили да је он био "смањено урачунљив приликом туче"...Што су и усвојили. Иван Богданов је политички затвореник, боље да нису ни читали пресуду већ да су одма рекли: Е, ово ти је за Ђенову.


Последњи изменио delirium дана 9/2/2012, 20:46. измењено укупно 1 пута
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

9/2/2012, 20:36
мајку им јебем издајничку!
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

9/2/2012, 20:42
Жандар осакати навијача и добије исту казну коју је Богданов добио за наводно спречавање службеног лица у обављању дужности! А тај жандар је само том приликом учинио низ дела која би могла да му се припишу! Убиство у покушају, злостављање и мучење, тешке телесне повреде, отмица, повреда слободе кретања, насилничко понашање, итд итд... Међутим ништа више није постало чудно у овој држави кад нам обичан шљам управља истом.
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

9/2/2012, 21:09
Па кад могу да се иживљавају, што то не би радили. До скоро смо говорили да су навијачи једини свесни, једина претња држави, е па да кажем сад, навијачи су један обичан курац, гомила интернет дебила, блејача, који само серу по нету, и није ни чудо што се све ово дешава, јер сви који су национално свесни су то само на интернету и у кругу од пет својих ортака који мисле исто, постали смо Амери. Људи гледају само паре, ови у власти су сломили отпор народа, утерали страх у кости, убацили своје људе у све организације које могу да им се супроставе. Добро је што је добио само 2 године, добро је прошао.
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

9/2/2012, 22:11
Ја мислим да су шарања по зидовима, налепнице и пароле нажалост једине преостале могућности за нас. Шта значајније ми ту можемо учинити? Да опет кренемо да излазимо у јавност је бесмислица докле год је народу оно што се дешава у турским серијама и гранд паради важније од онога шта се дешава у држави. Неће бре људи да се бакћу са тим стварима! Јако мало је људи који жељно долазе до истине! Треба схватити да ће нас увек у јавности провлачити у негативном контексту, и нешто ми не делује да ми то можемо променити. Бранкица Станковић, и остали дежурни пљувачи, курчеви инсајдери, да их не набрајам редом сад...исфрустрирани мајмуни који су добили мало медијског простора па сад воле да лају, да пљују, да шатро раскринкавају ствари, мисле да су хероји, да знају све у п.м! Људе бре више баш заболе курац за истину, гледају да се само тежи ка некој сензацији...Ма немам појма ни ја више, пукли смо тотално.
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

9/2/2012, 22:27
Па не можемо ништа, јер је сад касно, а и не постоји независност тирибина од државе тако и да хоћемо, најебали смо у најави. Држава је постала толико јака и толико је пустила своје корење у све структуре друштва да просто није могуће било какав отпор пружити. Једино како је могуће било шта урадити је почети као фајтерси да чистимо улице, хуманитарне акције итд, итд, како би променили мишљење јавности о нама, али је то немогуће јер такав покушај не би никоме одговарао, једноставно су потребни навијачи као негативци и то је крај.
ULTRAstyle
ULTRAstyle
Одстрањен
Број порука : 122
Локација : Краљевина Србија
Регистрован : 05.11.2011

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

9/2/2012, 23:49
СЛУГЕ РЕЖИМА СТЕ, БРАНИТЕ БОГАТЕ,БИЈЕТЕ НАРОД ЗА МАЛЕ ПАРЕ ШТИТИТЕ ЛОПОВЕ! ИЗДРЖИ ИЦО! 1.3.1.2.
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

11/2/2012, 12:45
delirium ::Ја мислим да су шарања по зидовима, налепнице и пароле нажалост једине преостале могућности за нас. Шта значајније ми ту можемо учинити? Да опет кренемо да излазимо у јавност је бесмислица докле год је народу оно што се дешава у турским серијама и гранд паради важније од онога шта се дешава у држави. Неће бре људи да се бакћу са тим стварима!

Па коме шарати по зиду, лепити налепнице и истицати пароле кад баш том народу који си споменуо испадамо смешни, то јесте, више несхватљиви него смешни, већини. Те графите, налепнице, пароле, песме, једино радимо једни за друге. Овде се није догодио миран протест већ дуже време, а у Грчкој, Француској, Енглеској људи шизе, ти исти људи који имају посао, сопствени ауто, и плату са којом могу да преживе. Некако ми се чини да смо веома љени, и да су нам медији и власт сузили муда, колективно целом народу. Мада пући нешто, мора ускоро.

Две године је човек добио само због тога што се лудирао у Ђенови, јер је то "изашло у светским вестима" а овде су му ископали нешто и за домаћи случај по коме су га осудили. Ево и сами знате случајеве у околинама где људи, ненавијачи не робијају иако имају дебелог разлога за то. Дакле у праву смо, ово је политичка пресуда и вероватно није последња. Довољно је да изађе нови инсајдер о било чему и да покрену поступке против актера споменутих у тој Бранкуљиној емисији
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

11/2/2012, 14:10
Gambler ::
delirium ::Ја мислим да су шарања по зидовима, налепнице и пароле нажалост једине преостале могућности за нас. Шта значајније ми ту можемо учинити? Да опет кренемо да излазимо у јавност је бесмислица докле год је народу оно што се дешава у турским серијама и гранд паради важније од онога шта се дешава у држави. Неће бре људи да се бакћу са тим стварима!

Па коме шарати по зиду, лепити налепнице и истицати пароле кад баш том народу који си споменуо испадамо смешни, то јесте, више несхватљиви него смешни, већини. Те графите, налепнице, пароле, песме, једино радимо једни за друге.
Па да, али и у неку руку кад се сетиш акција за Уроша може се рећи да је све то имало неког значаја. Колико је сад то тачно утицало не знам, али ко зна да ли би Урошу уопште смањили казну да међу нама није прорадио неки осећај за неправду. Ко зна како би све то изгледало да се људи нису борили на свој начин за ту правду која је, ако ништа, бар делимично задовољена. Значи докле год су постојале шансе људи су се борили! Са друге стране кад погледаш случај Гробара који су осуђени на 240 година, немој неко да ме погрешно скапира али мислим да се трибина којој они припадају није борила за њих онолико колико је морала. Та борба је требала да буде константна и да не престане док последњи од њих не изађе на слободу! Стиче се утисак да смо почели да функционишемо као и остатак апатијског друштва...сама наша реакција и незадовољство поводом пресуде као да је било кратког даха. "Сваком чуду три дана доста"...тако ми се чини да је и у овом случају, људи несвесно заборављају на овај случај. Реакција овог затупљеног народа на ову пресуду је била и очекивана. Режим је добрим делом спровео оно што је желео, кроз медије су нас направили зликовцима и дилерима дроге, тако да више нема казне која народу може да буде шокантна.
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

11/2/2012, 19:56
Баш о таквом народу апатичном (видиш тај ми је термин фалио) и говорим. Том народу је чак иритантна парола "ПРАВДА ЗА УРОША" или "ПРАВДА ЗА ГРОБАРЕ-БОРБА ЗА ПРАВДУ". Не могу да се помирим са чињеницом да су људи такви, боли их уво за своје укућане, за свој град, за своју отаџбину. Отишли би сви да раде нпр у Швајцарску, сами да се одвоје од свих могућих само у своје дупе да натрпају кеша. Што је најгоре не можеш ни да осудиш такве људе (иако их ја осуђујем већим делом) јер овде нема никаквих могућности за сигурнију будућност коју пружају новац и стабилност државе. Али то није тема, Гробари су се борили за своје другове који су жртве невиђене неправде пропраћене медијском пребукираношћу која то мора да повеже због добрих односа са проклетом ЕУ. Борба гробара између самих себе смањује потенцијал и снагу борбе за правду њихових другова који су неправедно осуђени.
Сви навијачи који су се борили за правду када су им претили непотребни затвори су утицали на државу, али мало на околину и спољашње људе, обичне, ненавијачки оријентисане.

Реакција овог затупљеног народа на ову пресуду је била и очекивана. Режим је добрим делом спровео оно што је желео, кроз медије су нас направили зликовцима и дилерима дроге, тако да више нема казне која народу може да буде шокантна.

слажем се у потпуности.
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

12/2/2012, 21:58
Gambler ::Баш о таквом народу апатичном (видиш тај ми је термин фалио) и говорим. Том народу је чак иритантна парола "ПРАВДА ЗА УРОША" или "ПРАВДА ЗА ГРОБАРЕ-БОРБА ЗА ПРАВДУ". Не могу да се помирим са чињеницом да су људи такви, боли их уво за своје укућане, за свој град, за своју отаџбину.
Ма пукли смо начисто, просто више да не поверујеш шта нам раде ови што нас воде...сваким даном све горе и горе, јебу нас па растурају. Колико је то пара јебем му матер, можда је стварно нека добра кинта кад нас оволико јебу, можда стварно има нешто што је вредно изигравања свог народа, нешто што има толику вредност да кажу да наши другови не заслужују уживање живота ван 10 квадрата. А друштво нам је зрело за једно колективно самоубиство. Оне који нису хтели са немцима и жабарима сада наследише они што неће без фарме.
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

13/2/2012, 03:11
delirium ::
Gambler ::Баш о таквом народу апатичном (видиш тај ми је термин фалио) и говорим. Том народу је чак иритантна парола "ПРАВДА ЗА УРОША" или "ПРАВДА ЗА ГРОБАРЕ-БОРБА ЗА ПРАВДУ". Не могу да се помирим са чињеницом да су људи такви, боли их уво за своје укућане, за свој град, за своју отаџбину.
Ма пукли смо начисто, просто више да не поверујеш шта нам раде ови што нас воде...сваким даном све горе и горе, јебу нас па растурају. Колико је то пара јебем му матер, можда је стварно нека добра кинта кад нас оволико јебу, можда стварно има нешто што је вредно изигравања свог народа, нешто што има толику вредност да кажу да наши другови не заслужују уживање живота ван 10 квадрата. А друштво нам је зрело за једно колективно самоубиство. Оне који нису хтели са немцима и жабарима сада наследише они што неће без фарме.

Наша грешка је већ настала и не можемо поправити ствар, а то је тај такозвани пут ка Европској унији која се и сама распада као један систем, друго је то што њени држављани живе неупоредиво боље. Народ је као тесто, треба га месити, и како га обликујеш такав ће бити и када га испечеш. Е то управо ради успешно ова власт. Људе боли уво што је неко од навијача осуђен, свугде ћемо чути типично "па и треба да се научи, па њему и осталимо то никада неће пасти на памет" што је једна проста али веома честа фраза људи. Проблем се у ствари уопште не решава на томе тако што ће цела грешка да се свали на појединцима који се осуђују ни за шта. Ја не знам који су више ти људи што би гласали за неког на овим изборима, је ли могуће да они увек направе неку шему да оформе владу која њима одговара а којима не одговарају људи попут навијача, и другачијег мишљења од власти-дисиденти, ево у мају, када већ су избори, добар део омладине се трпа у странке јер верује да би након њеног успеха на изборима нашли добар посао или сличне бенефицији, просто ми је то гадљиво и невероватно да неко своје деловање види кроз странку политичку у Србији. Сигурно свако од вас зна за неки случај младог момка-девојке од 20 и неку годину да је члан странке и да се цима око ње. Мени је то несхватљиво.

ПРАВИЛО ЗА СВАКОГ ОБИЧНОГ ЧОВЕКА - ЗАКОН НЕ ШТИТИ, ЗАКОН ПРЕТИ
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

13/2/2012, 21:27
Људи су глупи, то је прави одговор на све. Невероватан број људи у Србији стварно верује у ту чувену легенду (превару) да ћеш лакше добити посао ако си члан политичке партије. У ретким случајевима је стварно то тако, али јако је мали проценат тих људи. И поред тога људи ни да се запитају у чему је фора? Жика познаје Перу, Пера познаје Жику, а Пера има сина Лазу који је незапослен и има једва завршену школу за негу лепоте, па ће сад њега Жика да запосли у некој државној фирми и тако цела прича има срећан крај. И онда долази тај део где дипломац школе за негу лепоте треба да се одужи својој партији. "У држави јесте тотално срање, клинце нам филују дрогом, ал боли ме курац даћу им глас на изборима да не издувам за шљаку." Класичан пример размишљања обичног грађанина и уједно функционисања једне странке. Јеботе људи са факултетском дипломом иду у странку по посао, дипломирани економисти и фармацеути странчаре да би се надали неком послу. Једни говнарима дају глас из страха да не изгубе посао, други у нади да ће добити посао. Колико су људи пролупали, сачувај Боже.
Sponsored content

Богданову две године затвора Empty Re: Богданову две године затвора

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму