Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Регистрован : 05.03.2009

Прекинут дерби у Грчкој Empty Прекинут дерби у Грчкој

19/3/2012, 19:41
Прекинут дерби у Грчкој Pao_ri10
Сукоби између навијача и припадника полиције резултирали су прекидом грчког дербија Панатинаикос - Олимпијакос у 83. минуту утакмице. Сукоби су почели испред стадиона пре почетка утакмице и настављени у другом полувремену. Главни судија био је приморан да у 83. минуту прекине утакмицу при вођству гостију од 1:0.

После 45. минута утакмице у којој је у том тренутку резултат био 0:0, навијачи ПАО-а који нису успели да уђу на стадион су се сукобили са припадницима полиције. Фудбалери Панатинаикоса нису желели да наставе дуел док се ситуација не смири. Друго полувреме каснило је пола сата, а после водећег гола црвено-белих инциденти су ескалирали.

Полиција је у једном тренутку ушла на трибину где су били смештени припадници навијачке фракције Панатинаикоса и онда је уследио тотални хаос. Навијачи су гађали полицајце бакљама, молотовљевим коктелима, па је меч после 83. минута прекинут.

Грчка је презадужена, на сваком кораку се осећа незадовољство народа, а све оно што се скоро дешавало на улицама јуче је пренето и на стадион у Атини. Грчки медији спекулишу да ће Олимпијакосу бити додељена три бода, самим тим титула ће бити пред екипом из Пиреја, а поједини грчки листови нагађају и о могућем избацивању Панатинаикоса у Другу лигу, јер ово није први пут да његови навијачи направе овакве сцене.