TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Русија

+70
Реакција
Frederiko Rivero
kamora
FCGO
NislijeCZ
ULTRAstyle
syndesmos
-UltraS-CZv-
Usijana Glava
невский кот
Marko7
навијачкаСвест!
YOGcasual
Ultra' Style
Паранормал
[R]!
LAVOT
nucleo013
Kajzer Soze
Grobar Junior
Крагујевац
восстание
Benko222
psyhomaster
ultra munze
Steal
Белый
Лудзило
Egr-ZRD
ПАОКАРА
Београд
peaceful hooligan
KB_DS
Ултрас КВ
Blitzkrieg
Инвалид
Casuals
ГробарНС
Servicium
blokas-original
Gambler
Паок*
BannedFromThe Pubs
fuck the police
Uzi
визант
ciksi
Shmit.
Andy
НАВИЈАЧ
consigliere
Razum
Kalina
Snoopy.kv.DS
mr.laag
Old school
ФКСМ
Хорд
Nord-East
_JuZnI_Fr0nT_1990
Фратрия
Балканац
PFC4ever!
LimunNS
Косово је Србија
!НФК Ултрас!
CasualMente
ФкБАЧКАпаланка
Milos_011
ултра
74 posters
Go down
Реакција
Реакција
Корисник
Број порука : 661
Регистрован : 24.02.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

7/12/2012, 22:04
Јајаре сакрили се у рупе, осећам да би их Гладијатори уништили . .
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

8/12/2012, 00:10
kamora ::Штета што није дошло до контакта да се види ко је где. Ономад су ''Celtic Soccer Crew" разбуцали ''Patriots'' Динамо Москву када су се разлетели по Глазгову. Ево и слике разбијених Динамоваца:

Русија - Page 23 64fbcj

Ти имаш сумњу у победника?
Па ове спартакове екипе на једном месту су једна од најјачих хул групација у европи.

Иначе, ухапшено је 7 руса, који су и даље у притвору у Глазгову.

kamora
kamora
Корисник
Број порука : 333
Регистрован : 17.09.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

8/12/2012, 12:00
Ти имаш сумњу у победника?
Па ове спартакове екипе на једном месту су једна од најјачих хул групација у европи.

Иначе, ухапшено је 7 руса, који су и даље у притвору у Глазгову

Генерално имам сумњу у сваку навијачку тучу две екипе. Некад добијеш некад даш батине поготово ако ухватиш другу страну неспремну.Тако је иначе и у животу, не побеђује увек физички јачи са бољим предиспозицијама.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

8/12/2012, 13:20
Иначе, јуче је за округлим столом Руске Думе први пут дискутовано о предлогу допуне закона о сузбијању насиља на спортксим приредбама, и ремећењем јавног реда и мира. Удружење представника навијача руских клубова који су присуствовали овој седници, већ су предали колективну жалбу. Иначе, заседање је предводио заменик председника Руске Думе, Николай Левичев, а од стране навијача, представници клубова Волга, Динамо, Зенит, Крила Совјетов, Кубањ, Локомотива, Рубин, Спартак, Томск, Торпедо и ЦСКА.

А у тексту стоји:
Русија - Page 23 26-e1354909642529

1. Административни и кривични закони Руске Федерације садрже све потребне алате за борбу против хулиганизма у фудбалу. Ми не видимо потребу за њиховим проширењем.

2. Измене закона се развијају без јавне расправе, без пружања мишљења друге стране. Ми хоћемо да се чује и наш глас.

3. Пре затезања правила понашања навијача на стадионима, погледајте инфраструктуру. Ми сатима стојимо на хладноћи, то није фудбалска представа.

4. Не видиите одговорност полиције, која често провоцира навијаче, терајући их да реагују. Ми не желимо да се фудбал игра пред празним трибинама.

5. Веће репресивне мере могу само довести до раста нивоа сукоба како на фудбалским стадионима тако и ван њих. Ми само желимо да гледамо наше клубове.

Оригинал скенирано
http://politfileskod095ru.513.com1.ru:8175/WWW/pf54/045878.jpg

А разлог што је баш сад доношење овог закона гурнуто у први план, јесте инцидент из 12.ог кола Руске Премијер Лиге, када је голман Динама динама из Москве погођен петардом, од стране навијача Зенита, судија је прекинуо овај меч и екипе послао у свлачионицу Scare



а ево и снимка сигурносних камера на стадиону.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FRgZ_BCzZj0

Иначе, недуго пре тога догодило се и срање, када је прекинута куп утакмица између Динама и Торпеда... качио сам то овде, неколико страница назад.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

10/12/2012, 12:46
Зенитови су испратили омладинце на мечу против Анжија, због чини ми се казне коју су добили због оног инцидента против Динама што сам напоменуо пост изнад.
Русија - Page 23 7dR-mBT9hhU

http://cs316817.userapi.com/v316817025/6fe3/CdfgB6piHFE.jpg
http://cs316817.userapi.com/v316817025/6ffe/y-MnpYEpguc.jpg
http://cs316817.userapi.com/v316817025/702b/k9emr03wFmM.jpg

ЦСКА - Мордовија


Занимљиво у овом колу јесте акција навијача Локомотиве, клуб је у сарадњи са полицијом направио списак од 118 "не пожељних" навијача, и њима није био дозовољен улаз на стадион. Група је организовала акцију 118+бесконачно, коју је подржао и остатак стадиона на мечу против Волге. Подигли су неколико парола а у 60ом минуту сви напустили стадион.
Русија - Page 23 3526110

Ултрас КВ
Ултрас КВ
Корисник
Број порука : 3132
Локација : Краљево
Регистрован : 26.11.2009

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

10/12/2012, 17:38
Рубин-Спартак
Русија - Page 23 532603_462155257153796_1001741395_n
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/532603_462155257153796_1001741395_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/44668_462155283820460_1667778528_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/537633_462155293820459_1379279084_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/154630_462155250487130_1636768153_n.jpg

Претрес:
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/480564_462155683820420_1279768531_n.jpg

+
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/533559_462155287153793_207769052_n.jpg
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

14/12/2012, 15:20
Русија - Page 23 9776628AbfbNonUA
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

15/12/2012, 09:44
Ајде мало у овој паузи да цепим старе слике.
Зенит, пре утакмице са Торпедом у Москви, 2000.година

Русија - Page 23 WCLbK1Ul2JE

Зенит у Волвограду, такође 2000.година
Русија - Page 23 702149d79890

Шињик на гостовању у Тули. 2000.година
Русија - Page 23 1a6444822125

Локомотива. 1998 година у Јарослављу
Русија - Page 23 8d40236a87fc

Шињик - Локомотива. 1999.година
Русија - Page 23 29b2196ce909

Спартак у Тољатију, 1996 година.
Русија - Page 23 X_d1f88bcc

ЦСКА у Тољатију, 1996 година.
Русија - Page 23 X_3c4c23e1

Динамо Москва у Тољатију, 1996 година.
Русија - Page 23 X_12bf82f8

Зенит у Москви ( Торпедо ), 1997 година.
Русија - Page 23 913522bbc7fe

Зенит у Калињграду, 1998 година.
Русија - Page 23 11d3df1c4fd4

Рубин, 2000. година
Русија - Page 23 Ef04335c7230

Русија - Page 23 2af27414d264

Амкар у Казању, 2000.година
Русија - Page 23 Y_c195883f

Спартак у Питеру, 1996.година
Русија - Page 23 STHPHg3TIdw

а ево на овом линку и доста добрих слика ЦСКА, од 80их па до 98е.
http://www.46km.ru/?p=5251
kamora
kamora
Корисник
Број порука : 333
Регистрован : 17.09.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

16/12/2012, 01:51
Red White Djigits – Интервју!

Русија - Page 23 Intervju1

Вођа навијача Спартак Налчика Мурат Мизов у интервју датом за часопис ''Gazeta.ru'' осуђује кавкаске националисте. Говорећи о одлуци московских навијачких група којом се планира бојкот мечева против тимова са Кавказа, Мизов истиче како је посета Налчику апсолутно безбедна за све љубитеље фудбала.

Мурате, можете ли да нам кажете када и како је основана група ''Red White Djigits'' ?

Све је почело 1997 године. Државна телевизија је током 90-их углавном преносила мечеве московског Спартака, тако да сам импресиониран целим тим колоритом и ватреним навијањем које је носило тим Олега Романцева, одлучио да направим нешто слично и на нашој трибини. Пошто у то време, а ради се о периоду борбе клуба за улазак у Прву Дивизију, Налчик није имао своја обележја, многи наши навијачи су носили шалове Спартака из Москве. На самом почетку срж групе је чинило 20-30 људи, али и поред тога могли смо да се похвалимо поприлично великим репертоаром песама. Прва генерација (да кажемо ултраса) добија од стране симпатизера надимак ''Пушкин'', јер захваљујући њему и његовом дару поетске мисли, добили смо инспирацију да у навијачком смислу прерадимо доста тога. Сваког дана било нас је све више и како је клуб ушао у Премијер Лигу, број људи на трибини је порастао на 500.

Русија - Page 23 Intervju3

Како стојите са гостовањима по другим градовима Русије и бодрењем клуба на страни?

Поново смо се активирали у том смислу од како је Спартак ушао у елитно такмичење. Раније док смо играли у Првој Дивизији, гостовања су зависила од јачине противника, па их је било рецимо два по сезони и није било толико занимљиво као данас. Сећам се чак да је 2006 године клуб обезбедио бесплатно путовање у Москву за меч против Динама. То је било наше набројније гостовање у престоници када се ишло са два пуна аутобуса. Међутим што се тиче градова у регији, ту су нам гостовања далеко масовнија : Грозни, Мачкала, Краснодар, Ростов итд..

Русија - Page 23 Intervju4

Шта још можете да нам кажете о односу клуба и навијача?

Старији чланови труде се да спрече инциденте наших навијача. Морамо у корену сасећи могуће непријатне ситуације и то је једноставно тако.
С обзиром да су финансијске прилике клуба јако лоше, одлучили смо да што мање користимо пиротехнику на утакмицама. Резултат је очигледан – клуб плаћа врло мале казне или их не плаћа уопште.

Ко предстaвља симбол клуба за најватреније присталице Налчика?

Ако причамо о играчима онда је то Миодраг Џудовић.Генерално гледано симбол је председник Арсен Каноков захваљујући коме имамо овакав Спартак какав је данас и наравно истакао бих нашег бившег тренера – Јурија Красножана.Овом приликом бих желео да изразим своје мишљење као и мишљење већине навијача Спартак Налчика у вези са контраверзним ''одласком'' Јурија из московске Локомотиве. Не знамо шта се тачно десило,али Красножана познајемо мо врло добро – човек никада не би предао меч.

Русија - Page 23 X79756db6

Колико навијачи Налчика испољавају агресију и да ли провоцирају супарничке навијаче?

Ми из прве екипе смо ту да их зауздамо. Водили смо у више наврата едукативне разговоре са усијаним главама наше групе, који су били раније поприлично вољни да се побију. Данас они троше своју енергију не на злостављање и пребијања, већ улажу 100% себе како би пружили подршку тиму.

А на гостовањима јел било непријатних ствари, инцидената туча и слично?

Има увек тога наравно. Али није толико распрострањено, више бих то окарактерисао као локалне спорадичне сукобе.

Може ли да се каже да је група ''Red White Djigits'' левичарског опредељења?

Није тајна да већина навијача у Русији припада десничарским организацијама.То је једноставно тако. Међутим ми живимо у Кабардино Балкарији, мултинационалној републици, тако да су за нас десне идеје и политика крајње неприхватљиве. Ми иступамо против расизма и национализма, велики број Спартакових ултраса је левичарског опредељења што потврђује и застава Че Геваре на огради, али треба рећи да има и оних који су ту само због фудбала и да су аполитични.

Русија - Page 23 Z6c30b435

Узгред да вас питам, у каквим сте односима са навијачима Анжија, Аланије и Терека?

У сјајним смо односима. Навијачи ових клубова бодре Спартак на мечевима у Москви. То није ништа чудно, јер сви смо ми браћа и сестре са Кавказа, међу нама увек влада пријатељска атмосфера. Хтео бих да додам да ми желимо да будемо у добрим односима са свим руским навијачким групама. На пример у коректним смо односима са навијачима Зенита, Крила Совјетов и Томшка. Не би имали ништа против ни да се са навијачима Спартака из Москве спријатељимо, али то ће тешко ићи. Било како било, онај део навијача Спартака из Москве који би одржавали добре односе са нама, могли би имати проблем због тога.

Значи са навијачима Спартака из Москве како кажете, не можете никако да нађете заједнички језик?

Тако је, са московским Спартаком имамо најнапетији однос. Има и међу њима коректних људи, али већина нажалост не само да се држи десних погледа, већ велича нацизам. Замислите само заству где се поздравља ''деда'' Хитлер.

Да ли је тачно да сте у једној од туча укрстили песнице и са чувеним вођом навијача Спартака Комбатом?

Да, то се десило 2006 године када је Спартак Налчик ушао у Премијер Лигу.Искрен да будем када је кренула туча нисам ни знао ко је мој опонент. Видео сам само да је он био један од најбучнијих у гостујћем сектору. Ако говоримо о разлозима зашто је избила туча, наиме цео гостујући сектор је почео да пева песму ''Црне очи'' не због љубави према тој песми, већ да би нас провоцирали. Замолили смо их да то не раде, они нису реаговали и онда смо кренули према њима.

Русија - Page 23 Xc4924fe2

Шта можете да нам кажете о томе што су навијачи ЦСКА, Спартака и Локомотиве решили да бојкотују мечеве на којима њихов тим игра против тимова са Кавказа?

Ти људи изгледа стварно желе да у руској лиги не играју кавскаски клубови.
Врше пристисак на фудбалски савез етикетирајући кавкасце на непријатан начин.Иако данас нема никавих инцидената на нашем стадиону, иако је све мирно, особе које пишу саопштења ће се и даље жалити иако нема никаквих разлога за тако нешто. Сетим се често оне ситуације када је било каменовања на нашем стадиону пре пар сезона,али то је далеко иза нас. Ми немамо намеру да се светимо тиме што ћемо качити увредљиве заставе, као што они нама раде.Знате ја увек кажем нашим навијачима да се треба суздржавати и не тући се по сваку цену тј. треба окренути други образ. Јер у супротном ће избити још један скандал који ће негативно утицати на углед кавкаских навијача и све остале праве навијаче.

Дакле ви тврдите да је путовање у град Налчик безбедно?

Апсолутно безбедно. Као што сам већ рекао, радимо на томе да спречимо конфликте. Али уколико неко тражи проблеме, наћи ће их свуда не само на Кавказу.

Последњих година у Кабардино Балкарији је било опасних ситуација.
Забележени су оружани сукоби владиних снага са екстремистима у неким деловима земље.Шта на то кажете?


Искрено за све те инциденте знам само из медија.Ништа слично као што је насилан упад у станове терориста ја нисам видео.Налчик је миран град и нема никаве експлозивне атмосфере о којој медији причају.

Да ли се можда некад десило да се на трибини појаве сумњива лица која агитују међу младима? Познато је да омладина често подпада под утицај слаткоречивих говорника...

То се никада није десило. Имам све под контролом, а ако се нешто слично буде десило, верујте ми сузбиће се одмах.Лидер навијача Спартака Налчик вас уверава да гости неће морати да носе шлем када улазе на стадион.

Колико ''Red White Djigits''-а прати руски национални тим?

Одприлике 10-ак људи. Е сад зашто је то тако, па ето често на утакмицама репрезентације можете да чујете шовинистичка скандирања, затим истицање империјалистичке заставе Царске Русије и сл. И то су за нас наравно јако непријатне ситуације.

Ваш навијачки покрет се бори против расне нетолеранције.Шта имате да кажете о кавскаком национализму који је итекако присутан у Москви?

То је феномен који ми не само што осуђујемо већ и презиремо. На жалост захваљујући људима над којима немамо контролу, московљани су створили негативну слику о свим кавкасцима. Сви ти протести руских националиста у центру Москве који се тренутно дешавају под мотом ''Ко није са нама тај је против нас'' су обично дивљаштво.Очигледно је да млади људи који подржавају овај мото осећају да је власт попустљива и да ће проћи некажњено за све што раде. Мене је јако срамота због њих.

Да ли су децембраски нереди у Москви узнемирили Налчикове навијаче?

Обратио сам се нашим навијачима рекавши им да не би требало да учествују у међунационалном конфликту што је велика већина и испоштовала. Ипак било је и оних који су отишли на московску железничку станицу што ме је изиритирало.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

16/12/2012, 16:52
Не знам ко ове сматра навијачком групом... Ајде разумем да су теби симпатични због политичког опредељења. Али неко ко изјави да хоће да буде пријатељ са свима, да плански трибина смирију "усијане главе" који су за инциденти. Па ова група грађана се не може сматрати навијачком групом. скупили су се јер је то тако модерно, занимљиво.
Реакција
Реакција
Корисник
Број порука : 661
Регистрован : 24.02.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

16/12/2012, 17:22
Обична комуњарска организација, никакви навијачи.
kamora
kamora
Корисник
Број порука : 333
Регистрован : 17.09.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

16/12/2012, 19:07
Не знам ко ове сматра навијачком групом... Ајде разумем да су теби симпатични због политичког опредељења. Али неко ко изјави да хоће да буде пријатељ са свима, да плански трибина смирију "усијане главе" који су за инциденти. Па ова група грађана се не може сматрати навијачком групом. скупили су се јер је то тако модерно, занимљиво.

Русија - Page 23 -111

Ја би волео када би ти или неко ко има контакт са Русима прокоментарисао ову слику. Кад смо већ код тога да ли су они прави навијачи или не, зашто застава ''Јарославке'' ЦСКА стоји поред ''Red White Djigits" тј. зашто се конкретно на овој слици налазе загрљени навијачи Торпеда и Налчика? Било би такође занимљиво да неко из групе ''Невски Фронт '' Зенит прокоментарише пријатељске односе две навијачке групе, пошто је Мурат у једном другом интервјуу и то поменуо. Иначе ово је слика са навијачког турнира где су биле позване све руске групе између осталих и ''Red White Djigits".
Реакција
Реакција
Корисник
Број порука : 661
Регистрован : 24.02.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

16/12/2012, 21:50
Волга (Нижњи Новгород) - Спартак Москва

Русија - Page 23 Img_0387.86412

Русија - Page 23 402464_453654808003841_1269865860_n


Следеће сезоне се Спартака сели на нови стадион од 45 хиљада људи.

Русија - Page 23 Spartak-stadium_exterior_flying_mainimg

Русија - Page 23 A3485d302ed4

Русија - Page 23 D1d76fcb1f94
LaHaine
LaHaine
Корисник
Број порука : 60
Регистрован : 05.10.2010

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

20/12/2012, 20:10
kamora ::Red White Djigits – Интервју!
Колико навијачи Налчика испољавају агресију и да ли провоцирају супарничке навијаче?

Ми из прве екипе смо ту да их зауздамо. Водили смо у више наврата едукативне разговоре са усијаним главама наше групе, који су били раније поприлично вољни да се побију. Данас они троше своју енергију не на злостављање и пребијања, већ улажу 100% себе како би пружили подршку тиму.

Узгред да вас питам, у каквим сте односима са навијачима Анжија, Аланије и Терека?

У сјајним смо односима. Навијачи ових клубова бодре Спартак на мечевима у Москви. То није ништа чудно, јер сви смо ми браћа и сестре са Кавказа, међу нама увек влада пријатељска атмосфера. Хтео бих да додам да ми желимо да будемо у добрим односима са свим руским навијачким групама. На пример у коректним смо односима са навијачима Зенита, Крила Совјетов и Томшка. Не би имали ништа против ни да се са навијачима Спартака из Москве спријатељимо, али то ће тешко ићи. Било како било, онај део навијача Спартака из Москве који би одржавали добре односе са нама, могли би имати проблем због тога.

Да ли је тачно да сте у једној од туча укрстили песнице и са чувеним вођом навијача Спартака Комбатом?

Да, то се десило 2006 године када је Спартак Налчик ушао у Премијер Лигу.Искрен да будем када је кренула туча нисам ни знао ко је мој опонент. Видео сам само да је он био један од најбучнијих у гостујћем сектору. Ако говоримо о разлозима зашто је избила туча, наиме цео гостујући сектор је почео да пева песму ''Црне очи'' не због љубави према тој песми, већ да би нас провоцирали. Замолили смо их да то не раде, они нису реаговали и онда смо кренули према њима.

Ол ви ар сејинг, из гив пис а ченс! Русија - Page 23 477503
Дајмо шансу љубави...
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

20/12/2012, 20:32
kamora ::
Не знам ко ове сматра навијачком групом... Ајде разумем да су теби симпатични због политичког опредељења. Али неко ко изјави да хоће да буде пријатељ са свима, да плански трибина смирију "усијане главе" који су за инциденти. Па ова група грађана се не може сматрати навијачком групом. скупили су се јер је то тако модерно, занимљиво.

Ја би волео када би ти или неко ко има контакт са Русима прокоментарисао ову слику. Кад смо већ код тога да ли су они прави навијачи или не, зашто застава ''Јарославке'' ЦСКА стоји поред ''Red White Djigits" тј. зашто се конкретно на овој слици налазе загрљени навијачи Торпеда и Налчика? Било би такође занимљиво да неко из групе ''Невски Фронт '' Зенит прокоментарише пријатељске односе две навијачке групе, пошто је Мурат у једном другом интервјуу и то поменуо. Иначе ово је слика са навијачког турнира где су биле позване све руске групе између осталих и ''Red White Djigits".

Чисто сумљам да су ово навијачи торпеда, види им се у лицу да руси нису... И какве везе има застава Јарославке, турнире у фудбалу су масовни на руској сцени ко је где окачио заставу, нема никакве везе... Ако то повезујеш са озбиљношћу групе људи из Налчика, који су добили позив, сви су позвани... Што се тиче пријатељства са Невским Фронтом, да будем искрен, нисам чуо за такве личне контакте... проверићу, па ћу се јавити опет.

Озбиљност неке групе повезујеш са њиховом политичком орјентацијом, испадаш неозбиљан...

kamora
kamora
Корисник
Број порука : 333
Регистрован : 17.09.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

20/12/2012, 22:15
Ол ви ар сејинг, из гив пис а ченс!
Дајмо шансу љубави...

Љубав нормално. Када су ''Делије'' и ''Гробари'' учествовали у појединим емисијама (да сад не копирам са youtube-a), давали су такве изјаве да би лаик помислио да се ради о greenpeace удружењима. Biggrin Интервју је из руске Газете у време убиства руског навијача од стране кавказаца.

Хорошо складываются отношения с одним крылом фанатского движения питерского «Зенита» «Невский фронт». Они останавливаются у нас в Нальчике погостить, мы у них в Санкт-Петербурге.

Део интервјуа Мурата мизова за неки други лист, копирано са форума :
http://forum.kbrnet.ru/showthread.php?t=13894&page=37

Каже да су у коректним односима са једним крилом навијача Зенита ''Невски Фронт''. Ова подгрупа навијача Зенита угошћена је у Налчику, док је ''Red White Djigits'' била гост касније у Санкт Петерсбургу.

Што се тиче физиономије лица, качења застава и осталог. Јеботе Кежуал Менте какав си ти расиста Biggrin Да нису прави навијачи не би били позвани на турнир и то би свима на српској сцени требало да буде јасно поготово што су наше групе учествовале на неким турнирима на Истоку и врло добро знају како све то функционише.
Реакција
Реакција
Корисник
Број порука : 661
Регистрован : 24.02.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

21/12/2012, 01:15
Ма немам речи права навијачка група, и какве везе има то ако су у коректним
односима са неком подгрупом Зенита? Шта сад значи да нешто вреде?
Ваљда су и они левичарски оријентисани па су се нашли, а и моћна има је право ова застава Палестине на огради.
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

23/12/2012, 14:07
CasualMente :: сумљам

KAKVO PIVO IDE ZA OVO Русија - Page 23 581573 Русија - Page 23 157734
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

23/12/2012, 21:32
море мршупиздуматерину janpi
kamora
kamora
Корисник
Број порука : 333
Регистрован : 17.09.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

4/1/2013, 00:23
Последњих дана децембра 2012 године, у Минску главном граду Белорусије, хокејашки тим Спартака из Москве је играо меч против домаћег Динамо Минска.За ту прилику пут Белорусије је кренуло и неколико навијача Спартака који су изнајмили један од апартмана за преноћиште. Наравно како то обично бива код гостујућих навијача, ствар је престижа и промоције групе обележити територију налепницама и графитима не би ли локално становништво тј. навијачи других клубова били свесни вашег присуства у самом граду. Нешто слично су покушали да ураде и навијачи Спартака са пар нацистичких графита у самој згради, међутим оно што нису очекивали је да ће да налете на навијаче МТЗ РИПО Минска (Партизан Минск) иначе тврдокорне антифашисте, који су их приморали да све то лепо очисте.

Порука са сајта навијачке групе ''Side 10'' : Очувај свој град чистим. Biggrin
Каве легенде богте, некад не мораш да пребијеш противника да би га понизио.

Русија - Page 23 Minsk1 Русија - Page 23 Minsk2 Русија - Page 23 Minsk3
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

1/2/2013, 11:10
13.01.2013 Просмотр Инструмeнтов + бг Струнино (бг) vs Просмотр мол. CWO (кб). 10×10. 4мин. побeдa бг
13.01.2013 Проверка кб Егорьевск + Favorites (кб) vs Пушкарята + проверка (кс). 17×17. 1.30 мин. Победа кб.
13.01.2013 Шпана(Луганск) vs проверка Братия(Кривой Рог),10×10, 2.30 мин,победа вторых
12.01.2013 Варяги + FF (Ярославль) vs Funny Friends (кз). 10×10. 40 сек. Победа первых
12.01.2013 Проверка TBF+Young Troubles (кб) vs Братия (кз) 16на16, 1 мин. Победа кб + добивание
12.01.2013 Рассвет(Самара) vs Сызрань. 13х13,1,10 мин. Победа Самары
12.01.2013 Погром(Ангарск) vs НерпинАрий (Иркутск),до 18 лет,10х10,2 минуты,победа Ангарска
12.01.2013 Пересечение ~30-35 фк Минск vs. ~30-35 Динамо Минск. Победа вторых.
12.01.2013 проверка North Side (Самара) vs мол. Екатеринбург. 19х20. 3,5 мин. Победа Екатеринбурга.
12.01.2013 просмотр Шпаны (Луганск,7) vs Картель (Шахтер, Донецк,7). Победа Донецка. 3 мин

Иначе, да појаснимо.

КБ ( Красно - Бели ) - Спартак Москва
КЗ ( Красно - Зелени ) - Локомотива
КГ ( Красно - Галубио ) - ЦСКА
СБГ ( Сињо - Бело - Галубои ) - Зенит
БГ ( Бело - Галубои ) - Динамо

Реакција
Реакција
Корисник
Број порука : 661
Регистрован : 24.02.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

21/2/2013, 17:39
Зенитови са заставом Ливерпула
Русија - Page 23 Qgw9
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

23/2/2013, 10:39
Зенитови у Ливерпулу ( 1500 људи )
Русија - Page 23 SRVj9UlwAcM

Русија - Page 23 Bh4ihrFIW5o

Рубин је у Москви дочекао Атлетико Мадрид.
Русија - Page 23 Ae559fd46b26

Скоро је у Питеру игран турнир у малом фудбалу, у организацији Зенитових. Њих око 100 је било у хали, када се појавило 150 Спартакових.
Бројчано слабији су остали у хали, и по верзији КБ, закључани нису смели да изађу.
Верзија СБГ је негирање пораза, чекали су да се скупи екипа.

Русија - Page 23 145
kamora
kamora
Корисник
Број порука : 333
Регистрован : 17.09.2012

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

24/2/2013, 00:33
Национално питање код навијача у Совјетком Савезу

Русија - Page 23 Sov

Банда ЦСКА на гостовању Дњепетровску 1981
Извор : Русский Фан-Вестник № 20. Январь 2001

Да ли је навијачки покрет у Совјетском Савезу, односно државама формираним на његовим рушевинама одувек био близак десници? Наравно да није. Било је наравно оних који су се интересовали за политику, па и за национално питање, али ништа више од тога. Навијачки покрет, поготово московски, одликовао се пре свега по свом интернационализму. Десничарске идеје узеле су маха негде средином 90-их, у време када су на фудбалске утакмице почели масовно да долазе наци скинси. Узгред буди речено, у тој истој Москви која је још од доба СССР-а привлачила људе из целе државе у потрази за добром зарадом, националне мањине су итекако присутне у оквиру група, међутим навијачима не-руског порекла или се не даје довољно простора да изнесу свој став или су прадоксално ''прихватили правила'' политичке игре која влада данас.Стога би овом приликом желели да вам презентујемо причу једног од познатијих навијача ЦСКА Москве активног још од времена СССР-а чије је име Анзор, а која се појавила у двадесетом броју руског ''Навијачког Весника''.

''То је било време када никога није било брига какав је национални састав ваше банде, а богами ни у самој држави СССР није се осећала међунационална нетрпељивост међу становништвом. Друштво је некако било много смиреније, није било унутрашњих сукоба, иако се тачно знало да има много људи не-руског порекла који су са Русима стајали раме уз раме.
Спартак је рецимо сматран ''Татарским'' клубом, јер је доста виђенијих навијача било татарског порекла. Постојала је чак и рима Спартакове банде : ''Тары-бары, растабары – в Спартаке одни татары.'' (Тари – бари – растабари уз Спартак су сви Татари). Једна од виђенијих глава био је Рифат такође Татарин, који је касније постао вођа Комсомола, организације комунистичке омладине. Како га је Комсомол повукао са собом, Рифат је 1989 престао да долази на стадион. Наравно он није једини, виђенији Татари су били такође : Ренат, Дима Шпијун, Морнар, Лохмати, Преображенки и наравно професор Амир Хрутљинов.
Иако се Спартак сматрао ''татарским'' клубом не треба заборавити ни јермене, сиријце,грке међу њиховим фанатицима ... Пушкин и Гогољ су рецимо јевреји шта даље да се прича.

Навијачи ЦСКА такође су имали доста људи различитих националности. Татари : Ренат, Тола Машинац, Порт, Мина, Саквој, Грузин И..., Закир Јакубжанов рођен у Ирану коме је мајка Чеченка, Црни Сергеј Кабардинац, Бондари и Рома робот јевреји...итд. Касних 80-их имали смо на трибини баш странце рођене ван Русије : Хозеа Шпанца, Холанђани Аналгина...

Од Динамоваца бих извојио Саида и два јеврејина Царског и Љодоа.
Као што рекох, у совјетском друштву није било трзавица, нити је међу бандама било нетпељивости без обзира на националну разноликост.Све то је трајало до 1988 када су почели и први етнички конфликти ко је Рус, а ко не.
Умало да заборавим, са Литванцима смо увек имали проблема, јер Литванци не само да су били анти-совјетски расположени, већ су мрзели и Русе као такве без изузетка. У Риги на хокеју је било пиздарија редовно, а са Бендеровцима из Лвива (Украјина) да не причам.''

CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

8/3/2013, 00:50
Зенит у Базелу
Иначе, приликом гостовања у Базелу туча Зенит - Франкфурт ( 30 на 30 ), брзинска победа руса
http://s14.postimage.org/ufji80wtt/LPvjk_BDi390.jpg

Русија - Page 23 LnCGCbbkhNE





Последњи пут изменио CasualMente дана 21/3/2013, 21:39. изменио укупно 2 пута.
Sponsored content

Русија - Page 23 Empty Re: Русија

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму