TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нису више са нама...

+82
zona di guerra
Гробари Железник
kamora
ПФК
Калдрма
odio puro
tribina
syndesmos
NS
Реакција
ragazzi 47
bresa
ULTRAstyle
Privilage
Четник
Мантекиља
ЗБОР 021
Ultra Nbg
Београд
луле-пфк
psyhomaster
YOGcasual
kastru
kranta1992
Ultra' Style
KB_DS
Ултрас КВ
Крагујевац
навијачкаСвест!
А.Ц.А.Б.
Хедониста
andjeloo
urosh
varvar
ИГОР УЦФ
Паранормал
Ултрас
Само ти...
consigliere
ultra smederevac
Kole-Zemun
Ђомла Београд
Blitzkrieg
верСе
duka
mj89
Sub_Zero
Panaa
Uzi
medakbedak
djuka_PFC
Балканац
North Army
ViruS
minja
vlaje90
PFC4ever!
Gambler
Crazy
GrObAr-Serbian Berlin 44
blok straha
НАВИЈАЧ
Бошке
Gio BBRS
!НФК Ултрас!
_JuZnI_Fr0nT_1990
Mentalita Ultras
LimunNS
Lud rodjen!
ВИТЕЗОВИ_ОБИЛИЋ
zeleni-zub.bronx
boy
BooDalla
визант
CasualMente
mareee PFC
KEPA
Djolo
ФкБАЧКАпаланка
Косово је Србија
ултра
ПАОКАРА
86 posters
Go down
avatar
навијачкаСвест!
Корисник
Број порука : 972
Локација : Велика Србија
Регистрован : 06.12.2009

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

30/10/2011, 19:01
12 година без Аце Радовића.Вечна ти слава!
Ултрас КВ
Ултрас КВ
Корисник
Број порука : 3132
Локација : Краљево
Регистрован : 26.11.2009

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

28/12/2011, 16:39
Нису више са нама... - Page 7 23284057
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

28/12/2011, 19:55
Нису више са нама... - Page 7 22783778

Вечна ти слава, почивај у миру...
ULTRAstyle
ULTRAstyle
Одстрањен
Број порука : 122
Локација : Краљевина Србија
Регистрован : 05.11.2011

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

29/12/2011, 20:18
Вечна слава !
bresa
bresa
Корисник
Број порука : 7
Локација : Трибина
Регистрован : 29.12.2011

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

29/12/2011, 21:25
Вечна му слава.
avatar
ragazzi 47
Корисник
Број порука : 4
Регистрован : 16.06.2012

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

18/6/2012, 23:18
Нису више са нама... - Page 7 Qywphf

Почивај у миру !

Реакција
Реакција
Корисник
Број порука : 661
Регистрован : 24.02.2012

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

18/6/2012, 23:40
Нек' му је вечна слава!
avatar
NS
Корисник
Број порука : 4
Регистрован : 17.01.2010

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

19/6/2012, 12:28
Нек му је вечна слава! Почивај у миру!
YOGcasual
YOGcasual
Корисник
Број порука : 169
Локација : Смедерево
Регистрован : 06.03.2011

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

19/6/2012, 16:45
Почивај у миру! Саучешће породици и екипи.
Реакција
Реакција
Корисник
Број порука : 661
Регистрован : 24.02.2012

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

17/8/2012, 23:53
Петар Цвејић 1992-2012 Погинуо синоћ у саобраћајној несрећи око 03:30.
Вечна му слава. Ултраси живе вечно!

Нису више са нама... - Page 7 405329_472252969466453_143432860_n
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

18/8/2012, 03:52
нека ти је лака црна земља !!!
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

18/8/2012, 09:18
Слава му!
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

18/8/2012, 12:50
Нека му је лака земља...
YOGcasual
YOGcasual
Корисник
Број порука : 169
Локација : Смедерево
Регистрован : 06.03.2011

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

18/8/2012, 14:10
Нека му је вечна слава.
syndesmos
syndesmos
Корисник
Број порука : 386
Регистрован : 01.06.2011

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

18/8/2012, 17:33
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/338338/Audijem-usmrtio-dvojicu-pesaka-ispred-nocnog-kluba-u-Pozarevcu
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

19/8/2012, 20:07
Стварно треба јебати матер тим гастоси и буржујима, пун ми их је курац више. Дођу у Србију да се издркавају, и још убију момка од 20 година. Јебо им пас матер, нек се глупирају по Аустријама, Холандијама......
avatar
tribina
Корисник
Број порука : 845
Регистрован : 08.01.2012

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

30/9/2012, 23:08
Јуче,у 57 години живота,у Крушевцу је преминуо Ђенерал Вељко Раденовић, човек коме је посвећема песма Косовских Божура-"Ђенерале". Ђенерал Вељко биће сахрањен 01.10. у 14 часова на Новом гробљу у Крушевцу. Нека му је вечна слава и хвала !

Нису више са нама... - Page 7 RgJJx

Sad
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

30/9/2012, 23:15
Нека му је вечна слава и хвала !
avatar
odio puro
Корисник
Број порука : 13
Регистрован : 03.08.2012

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

1/10/2012, 00:31
Vecna ti slava Djenerale
Калдрма
Калдрма
Корисник
Број порука : 187
Регистрован : 11.08.2011

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

1/10/2012, 00:41
Почивај у миру ђенерале!
YOGcasual
YOGcasual
Корисник
Број порука : 169
Локација : Смедерево
Регистрован : 06.03.2011

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

1/10/2012, 09:38
Нека ти је вечна слава ђенерале.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

1/10/2012, 12:50
Нек је твојој мајци хвала!
ПФК
ПФК
Корисник
Број порука : 54
Локација : Тамо где су Гробари...
Регистрован : 01.11.2012

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

4/11/2012, 02:25
У време лажних идола и плаћеника, мало је оних којима припада вечна слава!
Иван Перовић (1991-2011)


Нису више са нама... - Page 7 557011319314481499767639
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

3/1/2013, 01:56
У овој години и у наредном времену које долази, желео бих ова тема да остане нетакнута, да се више крв међу српским навијачима не пролије, а неће се пролити ако не будемо користили никакво оружје у сукобима, без намере да противнику одузмемо живот. Навијање није и неће бити нешто безбрижно и безбедно, али ничији живот није вредан мајчиног плача, да се више не питамо "Па докле више?" и "Зашто?". Сукоби и обрачуни - да, али наравно све има неке границе које мора контролисати разум. Неко некад рече - ЗА СРПСКЕ НАВИЈАЧЕ СПАС, ОРУЖЈА НИСУ ДЕО НАС!
kamora
kamora
Корисник
Број порука : 333
Регистрован : 17.09.2012

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

9/1/2013, 22:35
ВЕЧНА СЛАВА ВОЈИ ПАНЧЕВЦУ ЛЕГЕНДИ ГРОБАРА!

Нису више са нама... - Page 7 2mrd0yg

Legendarni Voja Pančevac izabran za "navijača veka" Partizana
Ovde će biti "Hejsel"


Gledao sam sve Partizanove utakmice od 1959, čuvam sve ulaznice i pamtim samo pobede
Voja Gačić- Pančevac u regalu drži kopačku Fahrudina Omerovića, a na zidovima sobe uramljene fotografije igrača "Partizana". Ima 58 godina, živi u radničkoj koloniji u Pančevu, radi u lokalnoj štampariji. Od nedavno nosi titulu "navijača veka" crno-belih.

Imao je nesrećno detinjstvo. Oca i majku su mu ubile ustaše dok je još bio šestomesečna beba u Kozarskoj Dubici. U domu za ratnu siročad, gde je živeo, jednoga dana pojavio se njegov rođeni brat. Dirljiv susret zapamtio je po bratovljevim rečima da navija za "Partizan". Od tada nije se rastajao od crno-bele boje.

- Utakmice Partizana gledam od 1959. godine i za to vreme maltene nisam propustio nijednu - kaže za "Glas" Voja Pančevac. U kutijama i albumima čuva ulaznice sa svih utakmica, uredno ih slaže. "Ja uvek živim za sledeću utakmicu. Evo, sad, izgubili smo na Malti, nisam izlazio iz kuće ceo dan. Kad izgubi Partizan, to je kao kad mi neko nanese težak bol. Ali, odmah sam počeo da živim za revanš. I tako čitav život".

Jedno vreme radio je u marketingu "Partizana" i za to vreme, računa, učlanio je oko 10.000 novih "grobara".
- Skupljao sam mase oko sebe. Znao sam da iz Pančeva, peške, na utakmicu odvedem po dve, tri hiljade ljudi. Beograd je uvek bio više grad "zvezdaša", dok je Pančevo bilo "grobarski" grad. Zato je i počelo ono tradicionalno okupljanje navijača pred utakmicu kod Terazijske česme, sačekivali su nas - priča Voja. Često, objašnjava, zaboravi neke Partizanove rezultate i utakmice, ali zato perfektno zna sve Zvezdine neuspehe. "Moram protivnicima da se suprotstavljam. "Zvezdaši" koji idu na sve utakmice su divni ljudi. Ali su najgori oni koji su bili na četiri- pet, a nešto se šire - njih ne trpim. Ali ne mrzim "zvezdaše". Uvek gledam da ih preobratim da postanu "grobari". Čak mi je i kum "zvezdaš", dvaput se ženio, dvaput sam ga venčavao".

Hapšen je tri puta - uvek zbog šetnje po sredini ulice, van trotoara. Učestvovao je i u tučama, ali je uvek gledao da sve protekne mirno. "Nisam bio fizički jak, ali sam imao autoritet da sprečim najgore. Druga stvar, imao sam tabadžije iza sebe". Dodaje da je ta stara garda znala za viteštvo.

- Novine su danas od tih momaka, vođa navijača, napravile heroje. Mora to neko da spreči. Jer ja sam rekao i pre tragedije na Partizanovom stadionu kad je onaj dečko pogođen raketom - ovde će biti "Hejsel". A "zvezdaši" su naše pokušali da ubiju dva puta. U Hali sportova su pucali direktno - kaže Voja.

Ne voli da meša sport i politiku. Svojevremeno je na svakoj utakmici nosio zastavu: "Volim Tita i Partizan". I danas, pored crno-bele zastave u svojoj sobi drži i bivšu jugoslovensku.

Družio se s igračima Partizana od Ćurkovića, preko Prekazija, Klinčarskog, Mladinića, Tumbakovića, do Kežmana...

Seća se i anegdota - išli su jednom u Sekešfehervar, u istom hotelu bili i suparnički navijači. Ovi drugi pokrali hotel.

- Ja i moji drugari odemo i sve ih nateramo da vrate stvari. Posle nas direktor hotela častio viskijem. U Sarajevo sam vodio pun voz navijača. I bio jedan navijač koji je ličio na fudbalera Rojevića. Njega stavimo ispred, odemo u hotel "Železničar", tamo svi pomisle da smo fudbaleri i napoje nas besplatno. Jednom nam policija nije dozvolila da priđemo spomeniku na Trgu republike. Ja se setim - uhvatimo se u kozaračko kolo i kroz kordon. Niko nije smeo da nas zaustavi - priča sagovornik "Glasa".

Najtužniji događaj u njegovoj navijačkoj karijeri bila je pogibija Partizanovog centarfora Dragana Mancea.

- Bio mi je dobar drugar. On je uz to bio najveći talenat jugoslovenskog fudbala. Kada je kupio taj auto u kome je poginuo, rekao sam mu: "Čuvaj se, to su jaka kola, ne žuri na posao". Nije prošlo tri dana - poginuo je. Išao sam mnogo puta na to mesto kod Nove Galenike gde je nastradao. Sednem i razmišljam, evociram uspomene. Vodim navijače iz unutrašnjosti na njegov grob, ali uvek se desi da posle toga izgubimo. Kao neki znak. Manceov brat radi u Partizanu i uvek kad ga vidim podseti me na njega - priča Voja.

Svaka pobeda je za njega novo veselje. Svoj život i dalje će živeti u crno-belom. "Sada nema nazad. A i ne bi se menjao, i da mogu. Partizan se voli ceo život"- zaključuje Voja Pančevac.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proviđenje za Huanita

I dan danas se u Beogradu priča da je upravo Voja pogodio flašom u glavu španskog fudbalera Huanita, ali on to demantuje.
-- Kao da me je bog poslušao. Ja sam u tom trenutku, videvši kako pokazuje "prst", uzviknuo: "Što ga neko ne pogodi flašom u glavu". I sekund posle to se i desilo - objašnjava Gačić.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Keva i Valjevac

Nagrada za navijača veka Partizana zove se "Keva i Valjevac". Keva je bila čuvena po tome što je prala dresove, pravila ručak i kolače igračima i navijačima. Stalno je bila na "jugu" stadiona JNA. A Valjevac je stajao na zapadnoj tribini sa zastavom i zvonom, na svakom susretu.
- Oni su bili simboli Partizana, ali nisu dovodili navijače i po tome se ja razlikujem od njih - priča Voja.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Umrlice i batine

"Zvezdaši" su mu često slali umrlice na kojima je bila njegova slika i ispod natpis:"Umro ti je Partizan". Shvatao je šalu. Iz predostrožnosti je, međutim, uvek krio gde stanuje, a nikada nije nabavio telefonski broj.
Najveće batine dobio je od splitske "torcide".
- Bio sam sav krvav, u šavovima. Tukli su svim i svačim. Posle, kad su stigli u Beograd, vratili smo im još jače - kaže Pančevac.


Sponsored content

Нису више са нама... - Page 7 Empty Re: Нису више са нама...

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму