TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шпанија и Португал

+26
NislijeCZ
Ултра БФК
YOGcasual
Gambler
Инвалид
mrznja
LAVOT
Ултрас КВ
Blitzkrieg
KB_DS
Крагујевац
ПАОКАРА
Паранормал
Хедониста
Old school
Београд
Steal
ИГОР УЦФ
consigliere
psyhomaster
УлтраСрбија
Uzi
Milos_011
CasualMente
!НФК Ултрас!
ултра
30 posters
Go down
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

23/2/2010, 22:28
Те групе из Шпаније,Португала онда скандинавске земље,то је по мени смешно и нема ни У од ултра трипа,то нису навијали то су симпатизери.Чак и Руси имају тај неки чудан менталитет (сад ћете да ме надувате,али размислите само).Све те новопечене ултра екипе су смешне.
Од кад су бре Амери,Шпанци,Аустријанци,Немци,итд ултраси,то је смешно и није вредно пажње по мени.
Хедониста
Хедониста
Корисник
Број порука : 352
Регистрован : 22.11.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

23/2/2010, 23:07
Паранормал ::Те групе из Шпаније,Португала онда скандинавске земље,то је по мени смешно и нема ни У од ултра трипа,то нису навијали то су симпатизери.Чак и Руси имају тај неки чудан менталитет (сад ћете да ме надувате,али размислите само).Све те новопечене ултра екипе су смешне.
Од кад су бре Амери,Шпанци,Аустријанци,Немци,итд ултраси,то је смешно и није вредно пажње по мени.
Ма ово је једном речју трагикомедија... Погледајте бре њихову ограду,па људи су покупили све што се може покупити из навијачког света..од термина кежуалс,па фирм,колико чујем користили су и термин ултрас.Просто се изнервирам када видим људе који тако олако падају под утицај добрих фотографија и прича у домену научне фантастике неких група које имају везе са навијачким светом исто колико и ја са насукањем китова на новом зеланду.Руску сцену не пратим нешто,али овако на први поглед стичем утисак да они генерално ни не придају неку посебну пажњу навијању и изгледу трибине.Имам утисак да су им макљаже главни приоритет,и да је све у макљажама.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 00:00
Мислим да има пост на прошлој страни како навијача Хихона и Севиље морају да плате 65.000 евра јер је снимљен у тучи. Чак и на прошлој страни стоји вест како је ухапшено 15 Боиксис Ноиса.

Када причам о навијачима Барселоне, модеран фудбал је угушио навијаче, не само код Барселоне, већ у целој Шпанији. Срж групе од преко 150 људи је добио забране, неки су завршили и у затвору, транспарент и маркетиг групе је забрањено уносити на стадион. Ово што се сада појављује је стварно трагикомично, ова слика са Висенте Калдерона приказује тренутно реално стање.
Али време пре репресије не треба заборавити и омаловажавати... И једно је Шпанија, где су се навијачке групе формирале пре 40 година, а друго је Скандинавија...

Eво мало "олд скул" слика Барсе...

Шпанија и Португал - Page 3 82.83.fcb-valencia.01

Шпанија и Португал - Page 3 85.86.fcb-steaua.01

Шпанија и Португал - Page 3 89.90.osasuna-fcb.02

Шпанија и Португал - Page 3 85.86.fcb-steaua.02

Шпанија и Португал - Page 3 86.87.fcb-goteborg.01

Шпанија и Португал - Page 3 90.91.fcb-atleti.01

Шпанија и Португал - Page 3 90.91.fcb-manchester.03

Шпанија и Португал - Page 3 90.91.castello-fcb.01

Шпанија и Португал - Page 3 91.92.fcb-benfica.01

Шпанија и Португал - Page 3 92.93.rayo-fcb.01
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 15:43
Занимљиве фотке... Делује ми као да су њихови навијачи увек били "овакви" као сад. Yes
Steal
Steal
Одстрањен
Број порука : 350
Локација : Сибирски Гулаг
Регистрован : 20.09.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 15:58
Eh ova omladina dignutog nosa... Roll
Znači nije im dovoljno što je pola ovih grupa oformljeno pre naših (izuzimajući eventualno Grobare i Torcidu),što su oni palili baklje i pravili transove dok smo mi bili u fazi golih ograda i paljenja novina koje su nam služile umesto protehnike.Ja ovde pričam o celokupnoj sceni a ne samo o navijačima Barselone.Pa na kraju krajeva gde je ona grobarska zastava,gde je zastava Zenitovih navijača i šta se desilo sa ovim otužnim Anderlehtovim navijačima imate na snimku na prethodnoj strani.Ovi španci su ideal na koji treba da se ugledamo,jer realno mi realno imamo 3 veće grupe (Zvezda,Partizan i Vojvodina) ovo ostalo je boranija da se niko ne uvredi.Casual Mente kapiram da simpatises Boixos Noise,ali ima jos brat bratu 50 grupa po Spaniji cije slike mozes da postujes evo ti sajta spanske navijacke scene

http://superhincha.blogspot.com

I to ne starih iz arhive nego iz ove i prosle sezone!!!

Sad za vikend :

Deprtivo -Xerez

Шпанија и Португал - Page 3 1

ili napr...

Alletiko Madrid - Galatasaraj 19 februar

jel ovo lose???

http://superhincha.blogspot.com/2010/02/fotos-atmadrid-galatasaray.html
Steal
Steal
Одстрањен
Број порука : 350
Локација : Сибирски Гулаг
Регистрован : 20.09.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 16:15
Zaboravio sam nesto da dodam Casual Mente ne moras da kopas iz arhive slike navijaca Barselone,evo ti od slike Almogaversa koji su sada zvnanicno jedina grupa koja vodi danas navijanje Kamp Nou.Sad neka neko kaze da su ove koreografije iz Rima finasirane od strane uprave i da su navijaci par sati pre tekme zajedno sa upravom vagali gde ce koji karton da stoji.

http://penya-almogavers.blogspot.com/search/label/c%20Champions%20League

Tu su i zastave Boixos-a i almogaversa jedna pored druge na finalu ono o cemu sam pricao....
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 19:12
Код нас већину гледалаца једне утакмице чине људи који константно навијају, гледајући на ПФК, Звезду, Војводину, Рад, Земун и остале који имају иоле озбиљније навијачке групе (барем за наше услове). Док је код њих пун стадион, а навија мање од 1000 људи, част изузетцима.

Ја не знам због чега би се на њих угледали? По твојој логици, код нас би онда навијало 100 људи максимум. Уосталом, ми смо нација од 7- 8 милиона становника, а они нација од 46 милиона. Како мислиш да "мање" навијачке групе имају више чланова, кад клубови долазе из разних села и варошица у којима има можда по 100 људи које фудбал истински интересује. То што је некад било, било је, и тешко да ће се поновити.

А та кореографија са финала ЛШ, ја не видим шта ти је ту чудно. Па сигурно да је испланирана неколико дана раније, није то неки нижеразредни сусрет, па да није вредан "цимања". И зашто мислиш да то клуб није финансирао? Ја верујем да јесте... То је за њих 0,0001% годишњих примања, ако не и мање.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 20:01
Мислим да смо одавно прешишали Шпанце, у свим сегментима. Али такође сматрам да не треба омаловажавати навијачку сцену, највише због богате историје. А и задњих пар година, доста добре акције праве Шпанци... ( Гробари, Нуклео Јуве, Невски Фронт, Супер Драгоес, Јид Арми, РСЦА, Росонери... )

Иначе од Шпанаца највише готивим Ултрас Сур, највише због Краљевског клуба којег готивим још од малена...

Eво једна занимљива кореографија Депортива Ла Коруње ( јануар 2010. )

Шпанија и Португал - Page 3 Rcd_xcd_01
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 20:41
Колико ми се више кења од ових парола против модерног фудбала...скоро читаву европу је обишла та парола, што је најгоре 80% тих група су већином главни кривци јер су малтене сами притрчали у наручје модерном фудбалу. Већи проблем почиње да представља појава неког вида модерног навијача, јер навијање све више почиње да личи на неки уносан бизнис а не на начин живота. Зато бих се сложио са Хедонистом да већина ових шминкера са запада не заслужују било чију пажњу. Све више њих почиње да глуми неки навијачки трип, свако има начина да на свакој утакмици скупи 20 бубњева, море заставица и бакљи...али чему сва та естетика кад испод тих најлона не стоје људи који размишљају како треба? Данас је фора дићи што више шеталица, барјака, најлона, картона...а то да ли ће тим картонима бити исрцтан грб клуба, нешто против модерног фудбала, бетмен, супермен или неки симбол ђавола...све је то постало скроз небитно.
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 22:38
ultra delirium ::Колико ми се више кења од ових парола против модерног фудбала...скоро читаву европу је обишла та парола, што је најгоре 80% тих група су већином главни кривци јер су малтене сами притрчали у наручје модерном фудбалу. Већи проблем почиње да представља појава неког вида модерног навијача, јер навијање све више почиње да личи на неки уносан бизнис а не на начин живота. Зато бих се сложио са Хедонистом да већина ових шминкера са запада не заслужују било чију пажњу. Све више њих почиње да глуми неки навијачки трип, свако има начина да на свакој утакмици скупи 20 бубњева, море заставица и бакљи...али чему сва та естетика кад испод тих најлона не стоје људи који размишљају како треба? Данас је фора дићи што више шеталица, барјака, најлона, картона...а то да ли ће тим картонима бити исрцтан грб клуба, нешто против модерног фудбала, бетмен, супермен или неки симбол ђавола...све је то постало скроз небитно.
Одличан пост. Ја нисам приметио да је нека наша навијачка група тако гласно била против модерног фудбала, а опет смо то доказали 10 пута више од њих.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 22:43
ПАОКАРА ::
ultra delirium ::Колико ми се више кења од ових парола против модерног фудбала...скоро читаву европу је обишла та парола, што је најгоре 80% тих група су већином главни кривци јер су малтене сами притрчали у наручје модерном фудбалу. Већи проблем почиње да представља појава неког вида модерног навијача, јер навијање све више почиње да личи на неки уносан бизнис а не на начин живота. Зато бих се сложио са Хедонистом да већина ових шминкера са запада не заслужују било чију пажњу. Све више њих почиње да глуми неки навијачки трип, свако има начина да на свакој утакмици скупи 20 бубњева, море заставица и бакљи...али чему сва та естетика кад испод тих најлона не стоје људи који размишљају како треба? Данас је фора дићи што више шеталица, барјака, најлона, картона...а то да ли ће тим картонима бити исрцтан грб клуба, нешто против модерног фудбала, бетмен, супермен или неки симбол ђавола...све је то постало скроз небитно.
Одличан пост. Ја нисам приметио да је нека наша навијачка група тако гласно била против модерног фудбала, а опет смо то доказали 10 пута више од њих.

Не знамо ми шта је модеран фудбал... Wink
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 22:46
CasualMente ::
ПАОКАРА ::
ultra delirium ::Колико ми се више кења од ових парола против модерног фудбала...скоро читаву европу је обишла та парола, што је најгоре 80% тих група су већином главни кривци јер су малтене сами притрчали у наручје модерном фудбалу. Већи проблем почиње да представља појава неког вида модерног навијача, јер навијање све више почиње да личи на неки уносан бизнис а не на начин живота. Зато бих се сложио са Хедонистом да већина ових шминкера са запада не заслужују било чију пажњу. Све више њих почиње да глуми неки навијачки трип, свако има начина да на свакој утакмици скупи 20 бубњева, море заставица и бакљи...али чему сва та естетика кад испод тих најлона не стоје људи који размишљају како треба? Данас је фора дићи што више шеталица, барјака, најлона, картона...а то да ли ће тим картонима бити исрцтан грб клуба, нешто против модерног фудбала, бетмен, супермен или неки симбол ђавола...све је то постало скроз небитно.
Одличан пост. Ја нисам приметио да је нека наша навијачка група тако гласно била против модерног фудбала, а опет смо то доказали 10 пута више од њих.

Не знамо ми шта је модеран фудбал... Wink
И то што кажеш.
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

24/2/2010, 23:48
Steal ::Eh ova omladina dignutog nosa... Roll
Ovi španci su ideal na koji treba da se ugledamo,jer realno mi realno imamo 3 veće grupe (Zvezda,Partizan i Vojvodina) ovo ostalo je boranija da se niko ne uvredi.
ај не лупај,молим те...

Scare Scare Scare
Хедониста
Хедониста
Корисник
Број порука : 352
Регистрован : 22.11.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

25/2/2010, 00:01
CasualMente ::Мислим да смо одавно прешишали Шпанце, у свим сегментима. Али такође сматрам да не треба омаловажавати навијачку сцену, највише због богате историје. А и задњих пар година, доста добре акције праве Шпанци... ( Гробари, Нуклео Јуве, Невски Фронт, Супер Драгоес, Јид Арми, РСЦА, Росонери... )
Баш су им зајебане те акције...притом издају некаква лажна саопштења.
Steal ::Ovi španci su ideal na koji treba da se ugledamo,jer realno mi realno imamo 3 veće grupe (Zvezda,Partizan i Vojvodina) ovo ostalo je boranija da se niko ne uvredi.
Човек лупи и остане жив.Шпанци су пример који треба избегавати у широком луку,ја не знам зашто им уопште посвећујете толику пажњу?! Scare
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

25/2/2010, 00:08
Хедониста ::Баш су им зајебане те акције...притом издају некаква лажна саопштења.

За Гробаре је све јасно, али ово остало нису наивне екипе такође... И заставе су падале, како тако...
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

28/2/2010, 13:47
Атлетико Мадрид - Галатасарај

Шпанија и Португал - Page 3 43779610101eca247288o
Steal
Steal
Одстрањен
Број порука : 350
Локација : Сибирски Гулаг
Регистрован : 20.09.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

4/3/2010, 12:39
Човек лупи и остане жив.Шпанци су пример који треба избегавати у широком луку,ја не знам зашто им уопште посвећујете толику пажњу?!

Kao sto rekoh,postoje 2-3 grupe koje su masivne u Srbiji i gde cela tribina peva.Ja stvarno ne znam po cemu su ostale srpske ekipe superiornije od spanskih koje imaju podjednak broj ljudi?!I da dopadaju mi se tuce po spaniji jer je sve tako spontano i stihijski kao kod nas 80'ih kada navijaci nisu bili u tripu specijalnih jedinica.Mi smo trenutno na nivou juznoamerckih huligana (Argentina,Brazil,Kolumbija) koji koriste sirok dijapazon oruzja hladno,vatreno cak i bombe koje se bacaju ispred tribina (tu mislim na Argentinu).Tesko da bi nas nas neko trebao da se ugleda,pre ce biti da je takvim likovima mesto na psihijatrijskoj klinici - odeljenje sizofrenija

Rekreativo - Cadiz

Шпанија и Португал - Page 3 15gftee

Шпанија и Португал - Page 3 168bmv8

Шпанија и Португал - Page 3 168bmv8

Brigadas Amarillas - Cadiz



Priča o Brigadama počinje tamo negde kasnih '70-ih,kada su momci iz škole San Felipe Nerijem odlučili da osnuju navijačku grupu oko koje bi se okupili verni navijači Kadiza.Na sva ta događanja uticala je pojava engleskih huligana,odnosno pojava ultra pokreta u Italiji.Odluka je pala,a slične navijačke grupe su počele da se formiraju u samom Kadizu.Prvo jezgro Brigada oformljeno je 1980 godine.

Ove male navijačke grupacije bile su smeštene ispd tornja olimpijskog stadiona ''Carranza'' gde se pojavljuje i prva zastava na ogradi ''Napred Kadiz''.Počinju da se izrađuju i ostale zastave,a navijači motivišu tim na način koji grad Kadiz dosad još nije video.

Tifozi su tih godina napravili nekoliko bakljada i koreografija što je uticalo na porast broja članova,mada ne u onoj razmeri koliko se očekivalo.Sledeće godine navijačka grupa menja ime u ''Barra Ultra'' i pod tim imenom putuje u Hulevu,Mairenu,Sevilju...itd.Počeo je da se stvara i navijački fond za sledeću godinu,što je bilo i očekivano s obzirom na to da su gostovanja iziskivala dosta novca,pa se morao naći način kako bi putovanja u drugi grad bila što pristupačnija za džep običnog navijača.

Ono što treba napomenuti je da su se tih prvih godina pojavile slike sa našeg stadiona na naslovnim stranama novina,gde su bili smešteni tifozi iza udarne zastave.Odlazak na utakmice je bio stalan izvor zabave,a kampanja koju smo vodili trebala je da podstakne dalji uspon fudbalskog kluba i proboj do prve lige.Naravno navijačka grupa je povrh svega ispoljavala mržnju prema čelnicima FK Sevilja kao i prema njenim navijačima.

U sezoni 1982 okačena je čuvena zastava ''Brigadas Amarillas'' na južnoj tribini čija je izrada izfinansirana od prikupljenih praznih boca piva.Naziv ''Žuta Brigada'' je osmišljen po ugledu na italijansku navijačku grupu iz Verone ''Brigate Gialoblu''.S obzirom na to da bi prevod bio i suviše dugačak,odustalo se od naziva ''Plavo – Žuta Brigada'',tako da je u nazivu ostalo samo ''Žuta Brigada'' – Brigadas Amarillas.

Na ovoj zastavi još uvek je postojao razmak između reči,koji je trebao da bude popunjen crvenom zvezdom,ali ljudi kod kojih smo izradili zastavu nisu se usuđivali da je stave,jer su verovali da smo bili deo političke organizacije G.R.A.P.O. (levičarske grupe koja se borila protiv sistema).

Od najranijih dana ono što je karakterisalo identitet grupe bio je lik Če Gevare,koji se nalazio na zastavama navijača Kadiza.Svi osnivači navijačke grupe bile su pristalice levih ideologija i pripadnici radničke klase.Ove karakteristike su zadržane sve do danas.

Iste godine (a radi se o 1982) zabeležen je porast članova prve ekipe što se vidi i na fotografijama navijačke grupe.Organizovana su gostovanja u Sevilji i Malagi,gde su se dogodili i prvi incidenti.To je bio sam početak ultra pokreta u državi,a ekspanzija se takođe dešava u celom svetu.

U tim prvim godinama pa sve do 1987,dogodila su se mnoga raseljavanja što je imalo uticaj i na tifoze.Broj članova u navijačkoj grupi je počeo da raste svakodnevno,na tribinama je bilo tifoza različitih nacionalnosti i boje kože,što je bila posledica imigracije.Ime Brigada postaje autentično i više niko nije ravnodušan u samom gradu.Van fudbalskih događanja članovi grupe su bili radno angažovani na brodogradilištu,a bilo je tu i jako obrazovanih ljudi.Među samim članovima podsticane su ideje o radikalnoj borbi što je uslovljavalo mnoge incidente nakon utakmice kako kod kuće tako i u gostima.

U sezoni 1987 uprava kluba počinje sa angažovanjem ljudi iz privatnih bezbednosnih firmi,koji imaju zadatak da se infiltriraju u Brigade i spreče eventualne incidente.Ovo su bile teške godine sa mnogo incidenata,gde su se tuče između navijača i obezbeđenja non stop dešavale kako na samom stadionu tako i van njega.

Broj članova se smanjio za nekih 20-30 ljudi usled hapšenja,mada su uprkos tome navijači bili jedinstveni.Videvši da nikako ne mogu da se obračunaju sa nama,ostavili su nas na miru.Mi kao grupa smo izdali saopštenje da uprkos svemu nećemo prestati da bodrimo svoj tim,a zaplenjen nam je i prvi navijački bilten ''Ultra Cadiz'' koji je par godina kasnije ponovo počeo da izlazi.

Godine 1990 stvari su se promenile,novi ljudi dolaze u grupu,momci koji vide fudbal na neki drugi način,a zajedno sa njima dostiže se i vrhunac kroz ogroman broj članova,kroz akcije itd...Na utakmice počinje da se dolazi sve redovnije,a one postaju praznik za FK Kadiz.Atmosfera na stadionu postaje fenomenalna.

U tim godinama je potrebno istaći nezaboravne utakmice plej-ofa i kasnije onih u prvoj ligi protiv Malage,Saragose,Valjadolida,Barselone...gde je Žuta Brigada ostavila svoj trag i iza sebe mnoge ultra grupe,a FK Kadiz je pridobio simpatije iz celoga sveta.

Nakon ovih uspešnih godina za klub,dolaze crni dani.Klub ispada u niži rang takmičenja (2.liga),a zatim u 2.B ligu sledeće sezone.Bez obzira na sve nedaće,navijačka grupa nastavlja da funkcioniše,navijači ostaju verni klubu,prave se i dalje koreografije,a sama grupa već ima dosta iskustva iza sebe.Ta godina je bila godina borbe koja nas je ujedinila kao celinu.Organizovali smo demonstracije u više navrata,ispisivali grafite,bodrili Kadiz i bili uz njega.Stavili smo jasno do znanja biznismenima bez skrupula (Gil,Grupo,Zita...) da ćemo se suprotstaviti svakom pokušaju gašenja fudbalskog kluba.

Uprkos tome što je tim bio prikovan za dno 2B. Lige,Brigada je davala sve od sebe,napredovavši više nego ikad.Autobusi prilikom gostovanja su bili prepuni.Putovalo se u Taragon,Barselonu,Amurio,Madrid...Ukratko,sve loše što se desilo nije ostavilo posledice na grupu koja je pratila klub svuda,ne propustivši niti jedan minut utakmice.

I na kraju klub se pomera sa dna 2.B lige u spektakularnoj sezoni gde Brigada ne samo da bodri momke na svakom koraku,već putuje na svako gostovanje u velikom broju.U trenucima uspona kluba važno je naglasiti da smo imali stvarno fantastična gostovanja : 4.000 tifoza u Barseloni,1.000 u Logronju,2.500 Las Palmas...To su veliki uspesi s obzirom da su dotična mesta jako udaljena od našeg grada.

Posle svake pobede u gradu su organizovane proslave koje su trajale po tri dana.To nije ništa čudno s obzirom da je klub prošao kroz devet godina patnje,koje nijedan navijač ne bi poželeo.Tih devet godina su učinile da steknemo iskustvo,a to je bio pravi test za nas kao grupu.

Postoji bezbroj anegdota vezanih za Brigade i verujem da ne bi imali dovoljno prostora sve da ih navedemo.Sve u svemu ovo je priča o istoriji grupe,kroz koju je prošlo mnoštvo ljudi.Iako je ovo samo jedan mali trag o našoj grupi,važno je da bude zapisano sve ono oko čega smo se trudili svih ovih godina.

Živela sloboda! Živeo Kadiz!
Хедониста
Хедониста
Корисник
Број порука : 352
Регистрован : 22.11.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

4/3/2010, 12:54
Јесте користимо бацаче пламена и бомбаше самоубице,ајде не лупетај молим те!
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

4/3/2010, 17:32
CasualMente ::Шпанија и Португал - Page 3 43779610101eca247288o

Транспарент на месту.
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

4/3/2010, 19:12
Хедониста ::Јесте користимо бацаче пламена и бомбаше самоубице,ајде не лупетај молим те!

LOL neka si mu reko legendo!!!brate steal i ti preterujes moras da priznas
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

4/3/2010, 21:18
Steal, ај барем признај да их готивиш зато што су одређене групе левичарске.И сам провали шта си избацио на овој страници,све левичарске групе а на другим местима на форуму си се изјашњавао као левичар. Ниси објективан...
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

4/3/2010, 21:25
Момци из Елчеа, пред утакмицу са Левантеом... 2 лига Шпаније, чини ми се...

Шпанија и Португал - Page 3 4637-ElcheCF-LevanteUD

Шпанија и Португал - Page 3 3388-ElcheCF-LevanteUD

Шпанија и Португал - Page 3 3
Steal
Steal
Одстрањен
Број порука : 350
Локација : Сибирски Гулаг
Регистрован : 20.09.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

8/3/2010, 11:50
Steal, ај барем признај да их готивиш зато што су одређене групе левичарске.И сам провали шта си избацио на овој страници,све левичарске групе а на другим местима на форуму си се изјашњавао као левичар. Ниси објективан...

Sta da priznam,ja sam rekao da gotivim sve levicarske grupe na zemaljskoj kugli ali to nema veze sa spanskom scenom gde je 50% grupa u desno.

Јесте користимо бацаче пламена и бомбаше самоубице,ајде не лупетај молим те!

neka si mu reko legendo!!!brate steal i ti preterujes moras da priznas

Ovde ocigledno postoje ljudi koji pored opste neinformisanosti nemaju dodir sa realnoscu a sve akcije izvode podsvesno. Dakle - samo prosle godine u Argentini je bacena bomba,a prosle nedelje tacnije pre nekoliko dana je jedan pandur ubijen iz vatrenog oruzja kada ga je verovatno upucao navijac Estudijantesa.

Hedonisti samo da odgovorim da me ne cude njegove asocijacije i inovativnost,posto Grobari pistolje vec koriste,a ni crno-beli kisobrani u sred leta na jugu odmah asociraju na Gaucose.Bacaci plamena u nekoj doglednoj buducnosti,sto da ne ....ali prvo poneka bacena bomba cisto da ne zaostaju za svojim uciteljima iz juzne amerike.

Malaga - Xerez

http://superhincha.blogspot.com/2010/03/fotos-malaga-xerez.html
Хедониста
Хедониста
Корисник
Број порука : 352
Регистрован : 22.11.2009

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

8/3/2010, 17:24
Ти очигледно имаш неки озбиљан проблем,нити си део неке приче,нити си имало информисан,падаш на неке приче са интернета,а овде изиграваш неку памет просипајући приче типа како јебени шпанци имају квалитетнију сцену од наше...Стога бих те замолио да престанеш срати,и зајеби се тих прича са разноразних блогова у домену шпанских сапуница и научне фантастике.Ниси у Шпанији,с тога нас не занима твоје политичко опредељење и на то желим да ти скренем посебну пажњу да такве ствари више не износиш на овом форуму и да не омаловажаваш рад било које од наших навијачких група јер како си сам и рекао,ниси део ниједне приче а притом дајеш себи за право да судиш о нечему.Или ћу те предложити за бан не преостаје ми ништа друго.
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

8/3/2010, 19:33
Steal ::Hedonisti samo da odgovorim da me ne cude njegove asocijacije i inovativnost,posto Grobari pistolje vec koriste,a ni crno-beli kisobrani u sred leta na jugu odmah asociraju na Gaucose.Bacaci plamena u nekoj doglednoj buducnosti,sto da ne ....ali prvo poneka bacena bomba cisto da ne zaostaju za svojim uciteljima iz juzne amerike.
"Већ користе", говориш као да пиштоље користе сви Гробари. Убили су Лонца пиштољем и то је дело појединца, а не групе.
А то за кишобране, већу глупост ниси могао да лупиш. Уопште то није била асоцијација на гаучосе, већ на нека давна времена...

Шпанија и Португал - Page 3 Zastave220pl
Sponsored content

Шпанија и Португал - Page 3 Empty Re: Шпанија и Португал

Назад на врх
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму