TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Навијачи изболи оца који је бранио сина

+21
PFC4ever!
djuka_PFC
LoS_mOmAk
K-Swiss
Crazy
Gambler
PEDJA.PFC
ПАОКАРА
Old school
Jackie_Barrow
boy
Xepoj
Milos_011
визант
!НФК Ултрас!
ogi
маестрално
_JuZnI_Fr0nT_1990
cyber
CasualMente
ултра
25 posters
Go down
ogi
ogi
Одстрањен
Број порука : 16
Регистрован : 07.01.2009

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 01:00
Mi smo pre isto imali ispada ja priznajem i ne stidim se toga dok oni stavljaju stvari "pod tepih" oni umesto da iskorene to kod njih to biva sve cesce i cesce ali kao sto sam reko kreteni im vode tribinu i to je to...Bitno je da je to kod nas nestalo da toga vise nema dakle mi sve vise napredujemo sto se toga tice cak sta vise ne verujem da bi nam se ikad nesto tako ponovilo...Oni svi nas drze za nesto kao nismo ni mi cvecke ovo ono bilo je nozeva i sa nase strane al recite kad zadnji put kad??!
Xepoj
Xepoj
Корисник
Број порука : 314
Регистрован : 20.01.2009

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 01:07
boy ::Po tebi to znaci da samo oni imaju problema sa ovakvim stvarima?

Ja sam mislio da je ovaj problem malo siri, al jbg izgleda sam se zajebo...

ма ниси се зајебо...сви имају проблем,али се остали барем колико толико боре да искорене и не дешава им с толико често ко гробарима....што је много много је...
и како сад би мислите да дође човек са децом да гледа дерби на стадион? па свако нормалан би остао кући...
и после се жалите зашто нема публике...
avatar
Milos_011
Одстрањен
Број порука : 973
Регистрован : 03.05.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 11:37
Xepoj ::
boy ::Po tebi to znaci da samo oni imaju problema sa ovakvim stvarima?

Ja sam mislio da je ovaj problem malo siri, al jbg izgleda sam se zajebo...

ма ниси се зајебо...сви имају проблем,али се остали барем колико толико боре да искорене и не дешава им с толико често ко гробарима....што је много много је...
и како сад би мислите да дође човек са децом да гледа дерби на стадион? па свако нормалан би остао кући...
и после се жалите зашто нема публике...
Po cemu mislis da se Grobari ne trude da iskorene nozeve? Mislim da je svakom normalnom navijacu dovoljno kada vidi precrtan noz da shvati pouku. Vidim da prozivate da je taj precrtan noz na slici donet samo jednom na tribinu, to nije tacno na pocetku sezone je isto donet na tribini, samo sto nisam uspeo da nadjem tu sliku. Kazes jos ovo se cesto desava Grobarima, da li je ovo bila tuca organizovana ili spontana u kojoj je neko izvadio noz i ubo nekog, pa se moze reci sa sigurnoscu da je ovo neka grobarska grupa a ne neki nafurani klinci iz kraja u kom je taj decko ,ciji je otac ubijen, ziveo?
avatar
Milos_011
Одстрањен
Број порука : 973
Регистрован : 03.05.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 11:44
http://www.alo.co.yu/vesti/11807/Navijac_Partizana_upleten_u_ubistvo_mladica
kakva se kampanja vodi protiv Grobara, a i protiv ostalih navijackih grupa moze se videti u naslovu ovog teksta. Kakve ovo veze uopste ima sa Grobarima sto je neki kreten ubio decka? Cilj medija i ljudi iz vrha drzave je da oteraju mlade ljude sa tribine kako navijacki pokret ne bi jacao i dobijao nove ljude, a to je najlakse uraditi kada se stvori pogresna slika o navijacima npr u drugom dnevniku. Kada bi to video roditelj nekog deteta koje ima 15 ili 16 godna logicno je da ce da kaze sine ostani kod kuce i gledaj derbi, ili ce detetu zabraniti da ide na utakmicu uopste.
avatar
Jackie_Barrow
Корисник
Број порука : 2
Регистрован : 29.01.2009

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 12:34
E ovako mislim da smo nesto glavnog zaboravili. Kod fudball faktory smo videli kako ovaj supak sto je pravijo emisiju prica kakvi su to zestoki momci. A ovi grobari se bacaju pred kamere sa oruzjem i davaju komentare kao sto su : Kad imamo oruzje borimo se sa njim a kad ga nemamo bez njega. Pa oni su nam sve sami rekli kakva je igra u pitanju na njihovoj tribina. Pa kako onda ovi klinci od grobara da idu u tucu a da ne koriste oruzje kad imaju u glavi kako su jim extra ispali grobari u toj emisiji i da niko od drugih navijaca u fudbal fektoriu nije imo takvog snimka. A sada pricamo o tome kako trebaju vodje da nesto urade oko toga da se ne nose nozevi. Pa ko ce da jih slusa a da se tome ne smeje. Tamo po televiziji pricas jedno a sad bi da ne nosimo oruzje. Tako da ja mislim da grobari nista nerade oko toga da nebi bilo na tribini oruzja!!!
Old school
Old school
Бродарац
Број порука : 514
Локација : Бомбоњера
Регистрован : 15.12.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 13:22
У последњих неколико инцидената су гробари умешани. Убиство Делије на ЈНА ракетом, убиство из пиштоља Дејана Димитријевића, сада овај човек избоден.
А да не причам о томе што вође млатарају утокама на РФФ.
Не кажем да су само гробари криви, то ја ствар целе наше навијачке сцене, али гробари су тренутно испред свих у оваквим глупим испадима.
То што навијам за Звезду нема везе, исто бих тако прозвао и некога са моје трибине да уради тако нешто.
маестрално
маестрално
Корисник
Број порука : 123
Регистрован : 01.12.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 15:05
Немојте да користите овај догађај за дебилна и дечја препуцавања!...Као што је већ поновљено ово је проблем целе српске навијачке сцене и нашег друштва уопште.

Свако ко живи у Београду зна колико су ножеви заступљени код наше омладине,бодење се дешава свуда,на сплавовима,дискотекама,крајевима а притом се ни не пази како се боде,такође ни пиштољи нису нека непознаница и сви знате за неколико догађаја са фаталним исходом,која су се дешавала код нас,а где су учествовали малолетници,и то не због навијачког обрачуна већ због неких других ствари.Значи ови дебилчићи су то могли покупити са улице или из краја,виде да старији ликови користе ножеве ко добар дан,па што не би и они.Е сад стоји да су водећи људи јужне трибине помало несавесни у својим поступцима,и да може и мора још доста се поради на искорењивању овог проблема.И ово са заставом на две мотке је добар охрабрујући почетак...Има нечега у овоме што пише Grobardosmrti,они су трибина која је изгубила највише чланова,и они огорчени због тога нису хтели да учествују у акцијама српске навијачке,то је донекле и разумљиво,али морају ти водећи људи да се уздигну изнад свега и да схвате да су они веома битан део навијачке сцене којој ако се овако настави прети изумирање.

АЈМО САДА СВИ У ГЛАС ЗА СРПСКЕ ТИФО-СЦЕНЕ СПАС ОРУЖИЈА НИСУ ДЕО НАС!!!
avatar
ултра
Корисник
Број порука : 2271
Регистрован : 02.05.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 17:11
Младић чијег су оца ножем уболи хулигани завапио
Тата, молим те, немој да ми умреш

БЕОГРАД - Зоран М. (45), кога је прексиноћ када је покушао да заштити сина од групе хулигана који су носили шалове Партизана убо ножем у десно плућно крило један од вандала, опоравља се у Ургентном центру. За хулиганима који су напали сина и оца на углу улица Кнез Данила и Иванковачке, а за које се претпоставља да су малолетни, полиција још трага.

Инспектори су јуче поново разговарали са 19-годишњим Душаном М., Зорановим сином, који је прексиноћ на себи имао шал Црвене звезде, због чега су се, како се претпоставља, хулигани и окомили на њега. Душан је, према речима његове мајке М.М., симпатизер Звезде, али не иде на утакмице, па ни прексиноћ није био у „Пиониру” да бодри црвено-беле кошаркаше против шпанске Памесе.
- Мој син Душан био је на улици са двојицом другова. На себи је имао шал Црвене звезде, који воли. Пришла му је група пробисвета, његових година, можда мало млађа, и викнула: „Дај тај шал”. Један од њих је покушао да му скине шал. Мој супруг Зоран је чуо галаму и истрчао из куће. Пробисвети су гурали нашег сина и Зоран је пришао у намери да одбрани Душана када је један од њих извукао нож и убо га - прича за „Блиц” М.М., Душанова мајка и Зоранова супруга, која је у време инцидента била на послу.
Повређени човек је пао, а насилници, према изјавама сведока, младићи између 16 и 17 година, обучени у тамне шушкаве јакне, од којих су неки око врата имали Партизанове шалове, разбежали су се по околним улицама.
Душан М. је позвао пријатеље да му помогну да спасе оца, а у том тренутку наишла је Бранка С., једна од житељки Улице кнеза Данила, и покушала да заустави крварење.
- Када сам кренула у шетњу, видела сам групу дечака како трчи према Рузвелтовој улици. Нисам ни слутила због чега беже. Онда сам видела човека како лежи на тротоару. Испод њега се већ налазила велика мрља крви. Подигла сам му јакну. Испод пазуха имао је рану широку неколико центиметара. Појавио се лекар, власник оближње ординације, као и портир суседне зграде, који су ми помогли све док повређени комшија није превезен у болницу - прича за „Блиц” Бранка С.
Она каже да је дечак све време стајао поред оца и да је био престрављен.
- Било је страшно. Душан је клекнуо поред оца и стално је понављао: „Тата, немој, молим те, да умреш”. Покушали смо да га умиримо и говорили смо му да није озбиљно повређен. Убрзо су стигле бројне полицијске патроле које су блокирале читав крај. Нажалост, вандали су утекли - каже Бранка С.
Хитна помоћ превезла је повређеног Зорана М. у Ургентни центар. Сечиво га је посекло по десној страни груди, рана је дубока три центиметра, али није животно угрожен и смештен је на Одељење хирургије.
Станари Иванковачке и околних улица шокирани су што је избоден њихов комшија који је само хтео да заштити сина кога су напали хулигани због Звездиног шала. Они претпостављају да су због црвено-белог шала вандали помислили да је Душан „делија” и да је био на утакмици у „Пиониру”.
- Овде је постојала група симпатизера ОФК Београда која се окупљала у комшилуку. А има и навијача вечитих ривала, и то оних активних на утакмицама, али се не састају овде у крају. Било је и мањих сукоба у прошлости, али, колико је мени познато, у њима нису користили оружје. Несхватљиво ми је да је неко спреман да убије због навијачког шала ма било ког клуба - каже један од станара.

Извор: Блиц
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 18:20
Моје најгоре осуде за ово! Доживотна у иностранству! Да им се забрани своје најближе да виде! Другачије не може!!!
Xepoj
Xepoj
Корисник
Број порука : 314
Регистрован : 20.01.2009

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 18:43
а и ови медији су стварно брука...прво је било 8 младића од 15 година,па после од 16 година,па од 17 година...не знају ни они више шта да слажу...и стално оптужују навијаче...
кад су били протести и демонстрације у грчкој око погибије младића на вестима ни једном нису рекли ништа о навијачима,а у србији бих се одмах за навијаче ухватили...
avatar
ултра
Корисник
Број порука : 2271
Регистрован : 02.05.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 18:46
Xepoj ::а и ови медији су стварно брука...прво је било 8 младића од 15 година,па после од 16 година,па од 17 година...не знају ни они више шта да слажу...и стално оптужују навијаче...
Баш тако... Прво кажу да се дечко враћао са текме, после се појави прича како је био испред зграде са друштвом и носио звездин шал. Roll
Old school
Old school
Бродарац
Број порука : 514
Локација : Бомбоњера
Регистрован : 15.12.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

29/1/2009, 19:56
Добро, медији су увек били против нас, ултраса. Ту нема ништа чудно.
Сада је само важно да човек преживи и да се казне починиоци.
Као што је већ неко навео важно је да превазиђемо ово.
ОРУЖЈА НИСУ ДЕО НАС!
PEDJA.PFC
PEDJA.PFC
Корисник
Број порука : 10
Локација : Valjevo
Регистрован : 30.01.2009

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

30/1/2009, 00:56
Ovo je strasno sta se dogadja, to nisu bili navijaci nego huligani bez mozga! Mi pravi navijaci treba da se borimo da takve huligane najstrozije kazne i smeste u zatvore! Njima nije mesto na stadionu i medju pravim navijacima bilo kog kluba!
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

30/1/2009, 11:50
Manje droge-Vise svesti... Treba malo i misliti a ne samo srljati i to sa nozem, jer stvarno oruzja nisu deo nas !
Crazy
Crazy
Корисник
Број порука : 150
Локација : увек тамо где треба
Регистрован : 14.12.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

30/1/2009, 13:40
Дефинитивно је ово велики проблем целог друштва,
а не само навијача. Ми се осврнемо на ове ствари тек када дође до тога
да се конкретан случај тиче и нас, навијача, али се не може занемарити
да се у Србији убиства дешавају готово свакодневно. И то на све
свирепији начин и што је најгоре са све млађим и млађим актерима.Искривљене моралне вредности,погрешни узори код младих...кад "сви" хоће да буду криминалци....велики је утицај ове кич "културе" са пинка и сл телевизија,који Цецу назвају "српском мајком",гдје Нивес Дроља Целзијус промовише књигу о томе где је коме и када пушила,који уче децу да девојчице треба да
буду спонзоруше, а дечаци "мангупи" пуни пара,за које се нису
намучили...и на које родитељи,професори не могу да утичу...и то ми не
можемо да променимо.Али постоји нешто шта можемо,а то је да клинце који
долазе на трибину усмеримо у добром правцу! Да их научимо правим навијачким вредностима!!!
На клинце који долазе на стадионе могу да утичу само старији навијачи и вође. Шта очекивати од неког ко је тек почео да долази настадион,кад види да доста старији навијачи до њега оправдавају употребуоружија,машу утокама,на убиство (не)реагују,у фазону "ко му ј***е кеву"!? У Србији нема безгрешних група,сви су потезали оружје (углавном ножеве,али је као што знамо било свега).Али неки су то оставили иза себе,решили да се боре за неко боље сутра навијачког покрета,тако што чисте своју групу од тог зла! А неки,се праве луди и окрећу главу од тог проблема! Само,једном ће им то доћи главе...у то сам сигуран (нажалост).Не пљујем по никоме,јер у свакој групи има и нормалних и кретена. С том разликом,да су негде ти кретени у већини,а негде не могу да дођу до изражаја! Нама остаје само да гледамо,како да своје редове сачувамо да остану "здрави у глави" и
да оздравимо оне који то нису! А на другима је да то реше међу собом,уз наду да ће и код њих преовладати разум! Иначе,за пар година ће да нестане навијачког покрета! И онако су савез,полиција,судство...решили да нас униште! Не смемо још ми сами себи да будемо непријатељи!!!
K-Swiss
K-Swiss
Корисник
Број порука : 13
Регистрован : 09.01.2009

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

30/1/2009, 20:40
Crazy ::Дефинитивно је ово велики проблем целог друштва,
а не само навијача. Ми се осврнемо на ове ствари тек када дође до тога
да се конкретан случај тиче и нас, навијача, али се не може занемарити
да се у Србији убиства дешавају готово свакодневно. И то на све
свирепији начин и што је најгоре са све млађим и млађим актерима.Искривљене моралне вредности,погрешни узори код младих...кад "сви" хоће да буду криминалци....велики је утицај ове кич "културе" са пинка и сл телевизија,који Цецу назвају "српском мајком",гдје Нивес Дроља Целзијус промовише књигу о томе где је коме и када пушила,који уче децу да девојчице треба да
буду спонзоруше, а дечаци "мангупи" пуни пара,за које се нису
намучили...и на које родитељи,професори не могу да утичу...и то ми не
можемо да променимо.Али постоји нешто шта можемо,а то је да клинце који
долазе на трибину усмеримо у добром правцу! Да их научимо правим навијачким вредностима!!!
На клинце који долазе на стадионе могу да утичу само старији навијачи и вође. Шта очекивати од неког ко је тек почео да долази настадион,кад види да доста старији навијачи до њега оправдавају употребуоружија,машу утокама,на убиство (не)реагују,у фазону "ко му ј***е кеву"!? У Србији нема безгрешних група,сви су потезали оружје (углавном ножеве,али је као што знамо било свега).Али неки су то оставили иза себе,решили да се боре за неко боље сутра навијачког покрета,тако што чисте своју групу од тог зла! А неки,се праве луди и окрећу главу од тог проблема! Само,једном ће им то доћи главе...у то сам сигуран (нажалост).Не пљујем по никоме,јер у свакој групи има и нормалних и кретена. С том разликом,да су негде ти кретени у већини,а негде не могу да дођу до изражаја! Нама остаје само да гледамо,како да своје редове сачувамо да остану "здрави у глави" и
да оздравимо оне који то нису! А на другима је да то реше међу собом,уз наду да ће и код њих преовладати разум! Иначе,за пар година ће да нестане навијачког покрета! И онако су савез,полиција,судство...решили да нас униште! Не смемо још ми сами себи да будемо непријатељи!!!


Свака част на овом тексту, све саме чињенице!!!!
Надам се да че неко нешто научити из овог текста!!!
K-Swiss
K-Swiss
Корисник
Број порука : 13
Регистрован : 09.01.2009

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

30/1/2009, 21:59
PEDJA.PFC ::Ovo je strasno sta se dogadja, to nisu bili navijaci nego huligani bez mozga! Mi pravi navijaci treba da se borimo da takve huligane najstrozije kazne i smeste u zatvore! Njima nije mesto na stadionu i medju pravim navijacima bilo kog kluba!

Ти очигледно немаш појма шта је прави хулиган!!!
Као прво: Хулигани никада не нападају обичне гледаоце или обичне навијаче!
Као друго: Хулигани у тучи увек изједначавају број људи у обрачуну, тако да никада не иду у тучу са не равноправним противницима!
Као треће: Никада не користе оружје!
Као четврто: Никада не дирају људе који леже на земљи!
То су само нека правила правих хулигана, а ти очигледно си много гледао вести на телевизији!!!
Тако да те молим да не пишеш овакве ствари о хулиганима када не знаш шта су ПРАВИ ХУЛИГАНИ и шта раде!!!
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

31/1/2009, 02:09
Crazy ::Дефинитивно је ово велики проблем целог друштва,
а не само навијача. Ми се осврнемо на ове ствари тек када дође до тога
да се конкретан случај тиче и нас, навијача, али се не може занемарити
да се у Србији убиства дешавају готово свакодневно. И то на све
свирепији начин и што је најгоре са све млађим и млађим актерима.Искривљене моралне вредности,погрешни узори код младих...кад "сви" хоће да буду криминалци....велики је утицај ове кич "културе" са пинка и сл телевизија,који Цецу назвају "српском мајком",гдје Нивес Дроља Целзијус промовише књигу о томе где је коме и када пушила,који уче децу да девојчице треба да
буду спонзоруше, а дечаци "мангупи" пуни пара,за које се нису
намучили...и на које родитељи,професори не могу да утичу...и то ми не
можемо да променимо.Али постоји нешто шта можемо,а то је да клинце који
долазе на трибину усмеримо у добром правцу! Да их научимо правим навијачким вредностима!!!
На клинце који долазе на стадионе могу да утичу само старији навијачи и вође. Шта очекивати од неког ко је тек почео да долази настадион,кад види да доста старији навијачи до њега оправдавају употребуоружија,машу утокама,на убиство (не)реагују,у фазону "ко му ј***е кеву"!? У Србији нема безгрешних група,сви су потезали оружје (углавном ножеве,али је као што знамо било свега).Али неки су то оставили иза себе,решили да се боре за неко боље сутра навијачког покрета,тако што чисте своју групу од тог зла! А неки,се праве луди и окрећу главу од тог проблема! Само,једном ће им то доћи главе...у то сам сигуран (нажалост).Не пљујем по никоме,јер у свакој групи има и нормалних и кретена. С том разликом,да су негде ти кретени у већини,а негде не могу да дођу до изражаја! Нама остаје само да гледамо,како да своје редове сачувамо да остану "здрави у глави" и
да оздравимо оне који то нису! А на другима је да то реше међу собом,уз наду да ће и код њих преовладати разум! Иначе,за пар година ће да нестане навијачког покрета! И онако су савез,полиција,судство...решили да нас униште! Не смемо још ми сами себи да будемо непријатељи!!!
Браво за пост, све потписујем!
ogi
ogi
Одстрањен
Број порука : 16
Регистрован : 07.01.2009

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

31/1/2009, 04:34
Ma daj bre sta pisete romane o ovome zna se ko su najvece picke i debili "GROBARI(GLODARI) bruka ste zemlje Srbije
Crazy
Crazy
Корисник
Број порука : 150
Локација : увек тамо где треба
Регистрован : 14.12.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

31/1/2009, 09:42
ogi ::Ma daj bre sta pisete romane o ovome zna se ko su najvece picke i debili "GROBARI(GLODARI) bruka ste zemlje Srbije

са таквим текстовима се мржња само продубљује! и изазива контра ефекат!
безгрешне групе нема! само се неки труде да иду неким здравијим путем,а неки окрећу главу...
код нас је и један од проблема то...што се у навијачку тучу углавном иде због мржње према противнику,а не због репутације своје групе!(што бо требало) и онда у тој мржњи се гледа како би што више осакатили противника! нема никаквог поштовања!
добро,ово није била навијачка туча...али само да напоменем!
!НФК Ултрас!
!НФК Ултрас!
Корисник
Број порука : 277
Локација : Алексинац
Регистрован : 26.10.2008
http://janko-tipsarevic.darkbb.com/forum.htm

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

31/1/2009, 11:00
Crazy ::Дефинитивно је ово велики проблем целог друштва,
а не само навијача. Ми се осврнемо на ове ствари тек када дође до тога
да се конкретан случај тиче и нас, навијача, али се не може занемарити
да се у Србији убиства дешавају готово свакодневно. И то на све
свирепији начин и што је најгоре са све млађим и млађим актерима.Искривљене моралне вредности,погрешни узори код младих...кад "сви" хоће да буду криминалци....велики је утицај ове кич "културе" са пинка и сл телевизија,који Цецу назвају "српском мајком",гдје Нивес Дроља Целзијус промовише књигу о томе где је коме и када пушила,који уче децу да девојчице треба да
буду спонзоруше, а дечаци "мангупи" пуни пара,за које се нису
намучили...и на које родитељи,професори не могу да утичу...и то ми не
можемо да променимо.Али постоји нешто шта можемо,а то је да клинце који
долазе на трибину усмеримо у добром правцу! Да их научимо правим навијачким вредностима!!!
На клинце који долазе на стадионе могу да утичу само старији навијачи и вође. Шта очекивати од неког ко је тек почео да долази настадион,кад види да доста старији навијачи до њега оправдавају употребуоружија,машу утокама,на убиство (не)реагују,у фазону "ко му ј***е кеву"!? У Србији нема безгрешних група,сви су потезали оружје (углавном ножеве,али је као што знамо било свега).Али неки су то оставили иза себе,решили да се боре за неко боље сутра навијачког покрета,тако што чисте своју групу од тог зла! А неки,се праве луди и окрећу главу од тог проблема! Само,једном ће им то доћи главе...у то сам сигуран (нажалост).Не пљујем по никоме,јер у свакој групи има и нормалних и кретена. С том разликом,да су негде ти кретени у већини,а негде не могу да дођу до изражаја! Нама остаје само да гледамо,како да своје редове сачувамо да остану "здрави у глави" и
да оздравимо оне који то нису! А на другима је да то реше међу собом,уз наду да ће и код њих преовладати разум! Иначе,за пар година ће да нестане навијачког покрета! И онако су савез,полиција,судство...решили да нас униште! Не смемо још ми сами себи да будемо непријатељи!!!

Најбоља порука коју сам до сад прочитао на интернету!!!!
СВАКА ЧАСТ!!!
LoS_mOmAk
LoS_mOmAk
Одстрањен
Број порука : 42
Локација : БОРЧА
Регистрован : 31.07.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

1/2/2009, 15:37
pod broj 1. Ovo nisu bili huligani jer huligani nikada ne napadaju sa nozevima,pistoljima i drugim hladnokrvnim oruzjem (sem stangle,baklje,cigle i tako to...) 2. Ovo su bile obicne picke koje smeju samo kad je njih 10 da napadnu nekoga....da su pravi huligani ugovorili bi tucu sa istim brojem na obe strane i ko dobije u tome da mu daju zastavu ili obelezja tog kluba... 3. Za ovo ne mozemo da kazemo da je sigurno problem navijacke scene mozda oni u zivotu nikada nisu videli JNA nego se prokurcili onako radi reda da bi ispali baje.... 4.Ne mozete nas GROBARE da krivite za to jer sigurno nije neko od vodja sugerisao idi i probodi ovog i uzmi mu sal.... 5. Ovo su bili obicni debili koje ja kao GROBAR koji idem redovno na tekme i bio u dosta tuca da ih slucajno vidim tako bih ubio od batina da ne bi znali gde su.... 6. Mozda su bili ucirkani i nadrogirani da nije imao sal bilo bi verovatno nesto drugo u pitanju....!!! Ali svejedno totalno osudjujem napad na navijaca Zvezde !!! ZA NASE TIFO SCENE SPAS ORUZIJA NISU DEO NAS
Crazy
Crazy
Корисник
Број порука : 150
Локација : увек тамо где треба
Регистрован : 14.12.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

1/2/2009, 16:18
-prvo:Jesi li ti slep,ili ne znas da citas? Lepo pise da nepljujem i ne prozivam nikoga, jer su sve grupe gresne!
-drugo: to jeste problem navijacke scene,kao i drustva generalno
-trece: jel znas koliko je izbodenih u zadnjh par godina zbog navijackog obelezija???
-cetvrto: hvala sto si nas prosvetlio u vezi huligana,jer vecina nas ovde to nije znala dok nam ti nisi objasnio! Hvala puno :angel:
LoS_mOmAk
LoS_mOmAk
Одстрањен
Број порука : 42
Локација : БОРЧА
Регистрован : 31.07.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

1/2/2009, 22:49
nisam rekao za tebe da pljujes ili da prozivas nego za ovog "ogija" koji kaze da smo glodari i najgori......a i posto sam video da mnogi pisu u porukama da su to uradili huligani ja sam samo napisao to za huligane zbog toga sto oni to nisu....!!!
djuka_PFC
djuka_PFC
Корисник
Број порука : 17
Локација : JUG
Регистрован : 26.10.2008

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

3/2/2009, 19:56
to je sramota za srpski sport moj je predlog da maloletnici samo uz pratstvo odraslih idu na utakmice bez obzira koliko ima sati a ne klinci se napuse ili opiju i misle da su bog i batina da ja vidim jednog na utakmici sa nocem tuko bi ga dok se neusere od muke
Sponsored content

Навијачи изболи оца који је бранио сина - Page 2 Empty Re: Навијачи изболи оца који је бранио сина

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму