TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

40 - 33%
81 - 67%
 
Укупно гласова: 121
 
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

14/2/2010, 13:18
Ево једна занимљива тема за расправу.
Да ли српска навијачка сцена треба да буде добро развијена, са што више ривалства, или заузимате такав став да вас боли к***ц за остале, пожелели бисте доминацију искључиво ваше групе? Да ли вам је у интересу да имате бољу конкуренцију? Да ли треба градити заједнички идентитет и фазон, или да свака група има свој?
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

14/2/2010, 13:34
Наша сцена у суштини има изграђен идентитет, познат у свету... Не само српска, већ цела екс Југославија... Мање групе се угледају на веће, а веће су алергичне на копирање...
Свака група треба да гради свој фазон, и то је сасвим нормално, барем мени. На почетку су се све форе купиле од Италијана, Енглеза, али наша сцена се довољно развила, и стекла углед, да сада други краду од нас.
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

14/2/2010, 13:40
Да ли српска навијачка сцена треба да изгради заједнички фазон, као што је то случај код нпр. Енглеза?
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

14/2/2010, 16:50
CasualMente ::Мање групе се угледају на веће, а веће су алергичне на копирање...

Мислим да грешиш овде,то је било некада,сада ни једна озбиљна екипа то не би урадила.Можда би то радиили Сепре Скомоди и сл.
Наша сцена је доста оригинална и мислим да свака екипа има неки свој стил и фазон.Када би сви били исти то би било монотоно као код Руса рецимо.
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

14/2/2010, 20:38
CasualMente ::Наша сцена у суштини има изграђен идентитет, познат у свету... Не само српска, већ цела екс Југославија.
Који је то идентитет и "фазон"??
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

14/2/2010, 21:01
ultra delirium ::
CasualMente ::Наша сцена у суштини има изграђен идентитет, познат у свету... Не само српска, већ цела екс Југославија.
Који је то идентитет и "фазон"??

Препознатљиви идентите Балкансе навијачке сцене... Немамо фракције, политички се не делимо на левичаре и десничаре... Сви стојимо под једном заставом.
Навијачки окршаји који су препознатљиви само за Балкан... Изузетна фанатичност, која може да се пореди само са ЈужноАмеричком...
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

14/2/2010, 21:28
Паранормал ::
CasualMente ::Мање групе се угледају на веће, а веће су алергичне на копирање...

Мислим да грешиш овде,то је било некада,сада ни једна озбиљна екипа то не би урадила.Можда би то радиили Сепре Скомоди и сл.
Наша сцена је доста оригинална и мислим да свака екипа има неки свој стил и фазон.Када би сви били исти то би било монотоно као код Руса рецимо.
Мислиш ли да су онда жабари, енглези и аргентинци "монотони"? Мислим да је наша сцена далеко од оригиналне у правом смислу те речи... просто због тога што неки и даље скидају туђе песме, неки и даље машу туђим барјацима, неки стоје иза туђих имена група. Но, то није поента теме. Што се тиче тог колективног напретка на навијачкој сцени, сматрам да то првенствено зависи од самих група. Ако ћемо да тежимо неком колективном напретку српске навијачке сцене, онда искључиво треба бити солидаран у акцијама против полиције, власти и медија. Сем тога лично не видим било какву другу неопходност некаквог пријатељског међусобног контакта на нашој сцени... баш из разлога да су нашој сцени потребна ривалства, што је битан фактор у самом развитку колектива навијачке сцене. Уосталом, ја лично заузимам такав став да пре свега треба гледати своје двориште и тежити личном напретку.
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

15/2/2010, 00:14
ultra delirium ::Ако ћемо да тежимо неком колективном напретку српске навијачке сцене, онда искључиво треба бити солидаран у акцијама против полиције, власти и медија.

То је за сада не могуће,а за то су једини кривци Делије и Гробари.Кључни људи не могу да пређу преко свог поноса,ако га тако могу назвати,све се покреће од њих.Они су 2 највеће групе у Србији.Док они не схвате да се живот навијачке сцене не врти око пара и интереса сопствених ништа од нашег јединства.Ова држава је отишла још једном у к***ц,прошли пут су је извалчили махом људи из навијачког света.Такви су људи данас нажолост очигледно у мањини.Ми смо као сцена оригинални можда по неким инцидентима,добрим кореографијама,лојалности клубу,али нам је менталитет нажалост по мени јако низак,искрено ја не видим да ће нам скоро кренути на боље што се навијачке сцене тиче.
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

15/2/2010, 00:57
Паранормал ::
ultra delirium ::Ако ћемо да тежимо неком колективном напретку српске навијачке сцене, онда искључиво треба бити солидаран у акцијама против полиције, власти и медија.

То је за сада не могуће,а за то су једини кривци Делије и Гробари.
Како је немогуће, зар нису баш Делије и Гробари сад једини имали пароле против слуга режима и б92? Зар није у Пиониру била парола "искључи б92, укључи мозак", зар није у Пиреју била парола "стоп б92", зар нису у пиониру и шумицама биле пароле "ко пева зло не мисли"?
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

15/2/2010, 01:04
Пази,они су једини имали где да окаче то.А и нисам на то мислио,зар не могу да погазе ту мржњу и да направе велике протесте у граду,све екипе би то подржале.И даље могу по разноразним форумима да се виде препуцавања ко је већи србин и ко је шта урадио и то од званичних људи са обе стране.Мислим да је превише неслоге међу нама.
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

15/2/2010, 01:20
Паранормал ::Пази,они су једини имали где да окаче то.А и нисам на то мислио,зар не могу да погазе ту мржњу и да направе велике протесте у граду,све екипе би то подржале.И даље могу по разноразним форумима да се виде препуцавања ко је већи србин и ко је шта урадио и то од званичних људи са обе стране.Мислим да је превише неслоге међу нама.
Протести и нису баш паметно решење у овом тренутку, видиш да нас клембесе за сваку ситницу. За сад нека се то своди искључиво на паролама и скандирању.
Xepoj
Xepoj
Корисник
Број порука : 314
Регистрован : 20.01.2009

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

15/2/2010, 10:32
Паранормал ::Пази,они су једини имали где да окаче то.А и нисам на то мислио,зар не могу да погазе ту мржњу и да направе велике протесте у граду,све екипе би то подржале.И даље могу по разноразним форумима да се виде препуцавања ко је већи србин и ко је шта урадио и то од званичних људи са обе стране.Мислим да је превише неслоге међу нама.

Протест за Косово показује да могу и Делије и Гробари да се уједине и да није тако као што причаш...А по мени је много боље да свако фура свој стил навијања и да имамо сви различито,али и поред тога Српска навијачка сцена ће да буде јединствена зато што смо сви пре свега Срби и имамо слична размишљања....Ма колико да се трудимо да будемо различити,нас ће нешто да повезује и бићемо слични по нечему....
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

15/2/2010, 13:54
Нису то организовали Гробари и Делије,порешно ме капираш.
Xepoj
Xepoj
Корисник
Број порука : 314
Регистрован : 20.01.2009

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

15/2/2010, 14:17
Паранормал ::Нису то организовали Гробари и Делије,порешно ме капираш.

Па нису они то организовали,али су и једни и други били заједно на том месту,без обележија и није било инцидената између њих....Можда то и није требало тако да испадне,али су се нашли на истом месту и свима је био јасан циљ....Ко мало више прати навијачку сцену знаће о чему причам...
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

15/2/2010, 14:58
Скрећете са теме.
Xepoj
Xepoj
Корисник
Број порука : 314
Регистрован : 20.01.2009

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

15/2/2010, 18:47
извињавам се ако скрећем са теме,али ово је последњи коментар у том правцу....


Геј парада,5. октобар,протести за Косово....шта више треба да буде да би се видело да смо сложни кад треба...не треба сад за сваку ситницу да се излази и протестује....ако нешто хоће да се искорени креће се прво са паролама,па са певањем и тако све више и више и тек на последњем месту су протести....
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

15/2/2010, 20:43
Ма које пароле које песме,мислиш да то њима смета нешто,зато нас и јебу 10 година као магарце.Зато што чекамо предуго.Шта има да се чека више,јел треба да почну да нас бесе на сред трга да би скапирали да нам пароле неће помоћи!?Не желим да омаловажим песме и пароле,свака част томе,али заиста...
Ја сам морао ово да напишем,нећу даље писати у вези ове теме.Извињавам се за офф.
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

16/2/2010, 01:50
Паранормал ::Ма које пароле које песме,мислиш да то њима смета нешто,зато нас и јебу 10 година као магарце.Зато што чекамо предуго.Шта има да се чека више,јел треба да почну да нас бесе на сред трга да би скапирали да нам пароле неће помоћи!?Не желим да омаловажим песме и пароле,свака част томе,али заиста...
Ја сам морао ово да напишем,нећу даље писати у вези ове теме.Извињавам се за офф.

Pa parole, pesme mogu da skrenu paznju drugim ljudima koji nisu toliko zagrizeni u navijackom smislu i da ih ohrabri da zajedno sa navijacima iznesu svoj zajednicki stav... To da nisu efikasne u vlasti to je tacno, pa i sama vlast se proziva medjusobno, onaj ko je na vrhu je navikao na to Deveous
Хедониста
Хедониста
Корисник
Број порука : 352
Регистрован : 22.11.2009

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

16/2/2010, 01:54
Паранормал ::Ма које пароле које песме,мислиш да то њима смета нешто.
Да ли њима сметају ил не,апсолутно нас не занима.Поента тих парола је да се народу скрене пажња и изнесе друга страна приче.
avatar
Ognjen93
Одстрањен
Број порука : 8
Регистрован : 04.05.2010

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

5/5/2010, 23:30
људи почну да се доп о нечем петом скроз Biggrin
ако је већ до тога,једино што може да промени ову државу смо управо ми...ал чињеница је да још нисмо толико моћни и сложени за тако нешто
а што се тиче теме,мсм да је боље да свака група има свој стил и идентитет...јер је много занимљивије...и у данашње време је скоро нмгћ скидати нешто са страних трибина...уз мале измене наравно,јбг кад има све више и више добрих група по европи и свету... Smile
ГробариНовиСад
ГробариНовиСад
Корисник
Број порука : 33
Локација : Нови Сад
Регистрован : 27.05.2010
http://www.izaberipartizan.com

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

29/5/2010, 18:41
Дефинитивно МОРАЈУ да гурају свој фазон мада све мање групе копирају веће.
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

29/5/2010, 19:00
ГробариНовиСад ::Дефинитивно МОРАЈУ да гурају свој фазон мада све мање групе копирају веће.
А веће групе су измислиле навијање и бакље...
ultra munze
ultra munze
Одстрањен
Број порука : 52
Локација : Zemun
Регистрован : 30.05.2010

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

31/5/2010, 05:33
Kao 1 treba brojnost da se poveca na nasim tribinama,dok se to ne desi nema nista od furanja svog fazona,ili ti zajednickog identiteta...uvek ce da se prica kako manje grupe kopiraju delije i grobare,kako im kradu pesme,koreografiju itd. to je tako jer postoje samo 2 velike grupe i ljudi mnogo vole da seru,a i kakav ti svoj fazon mozes da furas sa 50-100 ljudi u kopu? Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? 43961
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

31/5/2010, 14:12
Брате написао си 30 коментара за један дан...остави мало за сутра. Размисли мало пре него што лупиш "send".
Мућос Љутос
Мућос Љутос
Корисник
Број порука : 4
Регистрован : 06.07.2010

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

7/7/2010, 14:26
Паранормал ::
ГробариНовиСад ::Дефинитивно МОРАЈУ да гурају свој фазон мада све мање групе копирају веће.
А веће групе су измислиле навијање и бакље...

Нје ствар у томе, колико ја знам копирају се симболи већих група и уз веома мале измене појављују се код новонасталих навијача, 80% група препевава песме већих група, да не улазим сад у детаље, али на стадионима нам се врте једне исте мелодије... Што се тога тиче свако нам треба оригиналности...
Sponsored content

Српска навијачка сцена-заједнички идентитет? Empty Re: Српска навијачка сцена-заједнички идентитет?

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму