TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Српски навијач на навијачкој мапи?

+11
ultra munze
Инвалид
psyhomaster
Паранормал
ПАОКАРА
consigliere
Београд
Kajzer Soze
Крагујевац
KB_DS
CasualMente
15 posters
Go down
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

17/5/2010, 23:17
KB_DS ::kako sam razumeo od ovih mojih "kontakata" tribina autelil od juce zvanicno ne postoji.
kada ovo kazem mislim na to da vise na toj tribini nece biti organizovanog navijanja zbog skorasnjih desavanja.

У праву си, држава је забранила све групе са трибине... А да ли ће то ићи тако глатко, тешко,тешко....
Људи са КОБа су заједно са клубом осудили насиње и такве радње на стадиону.

А ево поменуте трибине пре пар дана...

Српски навијач на навијачкој мапи? 100516031427788907

Доста се тога дешава у Француској... могу рећи да је сцена далеко изнад Срспске! Српски навијач на навијачкој мапи? 90961
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

17/5/2010, 23:37
da to i poslali su mi neki sliku tipa the end...
pa dajte kopajte malo vi urednici Biggrin
samo ne razumem sta si hteo da kazes ovim "daleko iznad srpske".u kom smislu?
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

17/5/2010, 23:44
У смислу да имају барем 15 група која на гостовања иду преко 1000 људи... А та гостовања су на тродупло дужа и опаснија од српских... Лил,Ница,Лион,Ланс,Каен,Монпење,Генгамп,Стразбур,Валенсеан су изнад УФа, ЦЂа, ТБа, Фирме, ФФа, ДТа.... Моје мишљење.

Велику Француску петорку нисам ни рачунао ( Париз, Марсеј, Ст.Етјен, Лион, Бордо... )
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

17/5/2010, 23:52
ok je to brate.ali ako tako gledas treba da uzmes u obzir populaciju.
koliko stanovnika imaju gradovi (oblasti) iz kojih dolazi pomenuti klubovi,pa to uporedi sa gradovima(iliti krajevima)iz kojih dolaze nase ekipe.
to je neko moje vidjenje stvari.licno mislim da sa grobljem i delijama nemoze da se poredi nijedna francuska grupa,ali ako gledamo generalno(gostovanja,brojnost,incidenti itd.itd) na nivou celokupne scene,nase i njihove,onda si u pravu.
jbg valjda ce se nesto promeniti u skorije vreme(u smislu ekspanzije ovih "manjih"grupa).
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

18/5/2010, 00:32
KB_DS :: poslali su mi neki sliku tipa the end...

Твоји једини контакти су Трибина нет и Трибина срб. Чим осване нека вест овде трчиш тамо да пискараш и обрнуто.Ако већ имаш неке ''контакте'' дај неку ексклузиву,а не нешто што се може прочитати тамо или овде...
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

18/5/2010, 01:08
redforceKG ::
KB_DS :: poslali su mi neki sliku tipa the end...

Твоји једини контакти су Трибина нет и Трибина срб. Чим осване нека вест овде трчиш тамо да пискараш и обрнуто.Ако већ имаш неке ''контакте'' дај неку ексклузиву,а не нешто што се може прочитати тамо или овде...
e jbg sad....
pogledaj malo unazad na ovoj temi i videces da sam prvi pisao o sukobu ismedju PSG-ovih navijaca.to mi je bila tvoja "exkluziva".
takodje sam na temi italija pisao o sranju sa irr.to su info koje sam dobio od nekih svojih kontakata.nisu bile proverene ali su se ispostavile kao tacne.
nemam razloga da ti se pravdam(i iskreno boli me k***c da ti se pravdam).
ovo cu sad reci i necu ponavljati:na onom drugom navijackom forumu sam se regovao skoro pod drugim nadimkom zato sto je ovaj nadimak zauzet.da li ces mi poverovati ili ne boli me uvo ali to je istina. Wink
avatar
Kajzer Soze
Корисник
Број порука : 41
Регистрован : 07.05.2010

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

18/5/2010, 02:02
au koje gluosti au brate

francuska scena bolja od nase, na koje utakmice ti ides? Prais milicionar
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

18/5/2010, 02:50
Kajzer Soze ::au koje gluosti au brate

francuska scena bolja od nase, na koje utakmice ti ides? Prais milicionar

procitaj malo bolje raspravu nemoj da si plitak...
ako se uzmu u obzir sve one stvari koje smo naveli jeste bolja.na kraju krajeva to je moje misljenje ponavljam MOJE.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

18/5/2010, 11:48
Kajzer Soze ::au koje gluosti au brate

francuska scena bolja od nase, na koje utakmice ti ides? Prais milicionar

Ајде се укључи у расправу ако имаш другачије мишљење...
avatar
Kajzer Soze
Корисник
Број порука : 41
Регистрован : 07.05.2010

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

18/5/2010, 13:21
CasualMente ::
Kajzer Soze ::au koje gluosti au brate

francuska scena bolja od nase, na koje utakmice ti ides? Prais milicionar

Ајде се укључи у расправу ако имаш другачије мишљење...

Napisacu referat ako treba samo mi prvo oboje potvrdite da ste stvarno ozbiljni kad kazete da je njihova scena bolja od nase?
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

18/5/2010, 20:48
Kajzer Soze ::
CasualMente ::
Kajzer Soze ::au koje gluosti au brate

francuska scena bolja od nase, na koje utakmice ti ides? Prais milicionar

Ајде се укључи у расправу ако имаш другачије мишљење...

Napisacu referat ako treba samo mi prvo oboje potvrdite da ste stvarno ozbiljni kad kazete da je njihova scena bolja od nase?

Делије и Гробари чине само један део српске навијачке сцене... Остало није вредно помена, јер би на Француској навијачкој сцени чинило суви просек или малу групу... Моје мишљење.
avatar
Kajzer Soze
Корисник
Број порука : 41
Регистрован : 07.05.2010

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

19/5/2010, 02:16
CasualMente ::
Kajzer Soze ::
CasualMente ::
Kajzer Soze ::au koje gluosti au brate

francuska scena bolja od nase, na koje utakmice ti ides? Prais milicionar

Ајде се укључи у расправу ако имаш другачије мишљење...

Napisacu referat ako treba samo mi prvo oboje potvrdite da ste stvarno ozbiljni kad kazete da je njihova scena bolja od nase?

Делије и Гробари чине само један део српске навијачке сцене... Остало није вредно помена, јер би на Француској навијачкој сцени чинило суви просек или малу групу... Моје мишљење.

tvoje misljenje u navijackom svetu je mozda malo jace od matorog komarca

dobro je sto je tako
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

19/5/2010, 12:41
Једина група вредна помена у Француској су Булоњ бојси, ови остали су смешни, што се тиче навијачке , свести, менталитета итд. Није бројност све што је потребно да ми нека сцена била до јаја, потребно је још доста тога, барем по мом мишљењу, а Французи по мени нису ни до пете нама.
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

19/5/2010, 12:51
BritishStyle ::Једина група вредна помена у Француској су Булоњ бојси, ови остали су смешни, што се тиче навијачке , свести, менталитета итд. Није бројност све што је потребно да ми нека сцена била до јаја, потребно је још доста тога, барем по мом мишљењу, а Французи по мени нису ни до пете нама.

a nama je navijcka svest na zavidnom nivou sigurno.....
mislim nisu ni oni nesto bolji(nemoj pogresno da me razumes) ali ipak,mi po prljavstini u medjusobnim sukobima prednjacimo u evropi...
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

19/5/2010, 12:58
Откуд ти знаш да ли ми предњачимо? У тој Француској пола група чине неки Арапи и остала гамад, која би ти црева извадила да могу. Немају никакву свест, једна велика нула! Ми се барем колико-толико трудимо да искоренимо са трибина оружје... Код нас се на трибину долази због љубави према клубу, док је код њих то више националистички орјентисано.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

19/5/2010, 20:33
Треба бити објективан... Ни ја не волим Арапе, али то нема сада никакве везе са њиховим навијачким образовањем... И у Француској се зна ко је какав, и ко каква размишљања и опредељења има... И овде у Србији се зна од које екипе можеш шта да очекујеш. Па шта су онда Грци, боду се ко добар дан... А важе за једну од најјачих навијачких сцена... Где је њима навијачки менталитет? Аргентинци? Бразилци?

Просечна старост људи на Француским трибинама је барем за 5 година виша него у Србији, то је један велики + за сцену! Навијачки окршаји су чешћи, сцена разноврснија и занимљивија, бројност одлична, изглед трибине навијачки, репресија велика, скоро свака екипа има пристојну екипу... Шта још чини сцену добром?

Ево поставићу слике озбиљнијих Француских група, па да поредимо са нашим издањима... Слике су из задња 2 месеца... Значи нису најбоља издања...

Валенсеан
Српски навијач на навијачкој мапи? Dscf1015

Каен
Српски навијач на навијачкој мапи? 2010-04-02-043

Марсеј
Српски навијач на навијачкој мапи? K

Ленс(гостовање)
Српски навијач на навијачкој мапи? Omrcl31emej0910%20(17)

Генгамп
Српски навијач на навијачкој мапи? 656817Eag_Nantes_3

Стразбур
Српски навијач на навијачкој мапи? Stras27

Мец(гостовање)
Српски навијач на навијачкој мапи? Stras20

СентЕтјен
Српски навијач на навијачкој мапи? IMG_8336

Авр
Српски навијач на навијачкој мапи? 2010-04-26-073

Брест
Српски навијач на навијачкој мапи? Rdk_310

Ангерс
Српски навијач на навијачкој мапи? Cortge2

Монпеље
Српски навијач на навијачкој мапи? Img_0010

Оксер
Српски навијач на навијачкој мапи? P1120586copie

Бастиа
Српски навијач на навијачкој мапи? IMG_8029

Нант(гостовање)
Српски навијач на навијачкој мапи? Dsc_0417

ПСЖ
Српски навијач на навијачкој мапи? 100516031427788907

Ница
Српски навијач на навијачкој мапи? I

Нанси(гостовање)
Српски навијач на навијачкој мапи? 02

Бордо
Српски навијач на навијачкој мапи? 100308060116668794

Лил
Српски навијач на навијачкој мапи? Liverpoolh

Лион
Српски навијач на навијачкој мапи? IMG_8129

Рен(гостовање)
Српски навијач на навијачкој мапи? Le_man10

Тулуз
Српски навијач на навијачкој мапи? Indians2

Тулон
Српски навијач на навијачкој мапи? 15%20Cassis%20Carnoux%201-0%20Toulon%20-%20CDF%206i%E8me%20tour%20-%201ier%20Nov%2009
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

19/5/2010, 21:06
Кад сте се већ дохватили тих поређења бројности, пре свега треба имати у виду да се навијачки квалитети углавном разликују у зависности од самог уређења одређене државе, броја становника, географске ширине, итд... Конкретно што се поређења Француза и нас тиче, као прво схватите да је разлика у броју становника мизерна. Француска поседује око 65.000.000 становника, што је 8 пута више од становништва Србије. Улогу играју и квалитет фудбала, стадиони и инфраструктура, маркетинг (нажалост)... С' тога мислим да је скроз нереално и неправедно користити бројност као један од елементарних критеријума, јер сматрам да је кључ у најтврђем језгру саме групе... Само за тренутак ставимо у страну све остале навијачке сегменте, и запитајмо се по чему вишехиљадита група навијача Сент Етјена, од које највише 5% њих чине најтврђе језгро, може бити изнад 150-200 Таурунума од којих су њих 98% укључени у рад своје групе? Зато сматрам да је разлика између нас и Француза управо у оном најтврђем језгру, где је бити навијач начин живота, најузвишенији идеал, док је то код многих других нешто више као профитабилан бизнис, хоби базиран на интересу, све више приметно одсуство духа и креативности. Све што се ради код нас, ради се спонтано и искрено, и пре свега је јако приметна свестраност што значи да не бежимо ни од једног сегмента навијања. Док се на пример на већини осталих сцена навијачи углавном осећају довољно испуњено и заслужно због тога што су нпр. пре утакмице прегазили противника па зато утакмице већином проведу скрштених руку. На западу је остало јако, јако мало аутентичних трибина са неким стилом који упркос свему и даље успевају да сачувају свој идентитет. Обратите мало боље пажњу, јако је лако уочити да се све ради шаблонски, све је већ углавном осмишљено по идентичном принципу... Евидентно је да је данас веома тешко остати свој, зато мислим да се наша сцена тренутно високо котира као једна од напреднијих јер смо пре свега инспирисани традицијом српског народа. Како године пролазе, тако заједно са њима долазе савременије технологије, појава интернета, тако и нови навијачи...некада се фудбал играо због народа, данас се фудбал игра због новца...некада су се километри прелазили из љубави према клубу, данас се то ради зарад личног положаја и бенифиција на трибини, и наравно новца чија је појава довела до пропадања многих некада респектабилних група у европи. Некадашњи навијачки епицентри су потпуно заборављени, а на њихово место долазе они који до јуче нису ни имали свој навијачки покрет.

Да се вратим конкретно на поређење нас и француза...из оног већ написаног рекао бих да ми поседујемо више квалитета који носе некакву тежину у навијачком свету. Не треба бити површан, више се ни не поставља питање да ли нека трибина лепо изгледа, да ли поступа по навијачким кодексима, већ људи олако падају под утицај када на слици или снимку виде трибину од 10000 глава, без обзира што тих 10.000 нема ниједну своју песму, што су им заставе и кореографије осмишљене без икакве праве идеје и ентузијазма што поред евентуалног накинђуреног изгледа не поседује ништа друго вредно помена. Можда поједини у неку руку добро функционишу по питању естетског изгледа, али шта ће њима ти силни најлони кад испод истих нема људи који размишљају исправно по неким навијачким кодексима? Шта ће навијачима ПСЖ-а сва та силна маса и естетика када њихове групе не могу да нађу заједнички дијалог? Шта вреди навијачима Виђева 5 кореографија на једној утакмици кад после тога истакну транспарент "You'll never walk alone"? Свако има начина да набави 30 бубњева, ма океан барјака, али чему све то када чак и најтврђе језгро чине људи који те барјаке машу као по казни, или их подигну тек кад је тренутак за "сликањеееее". Зашто је све то тако? Један од највећих криваца је појава интернета што доводи до многих негативних појава међу навијачима.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

19/5/2010, 21:30
Ових дана одговор, мрзи ме да пишем Biggrin
avatar
Kajzer Soze
Корисник
Број порука : 41
Регистрован : 07.05.2010

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

20/5/2010, 01:18
ma da francuska scena najjaca, kad mente nesto kaze to mora da je tako

zasto ne gledate stvari malo izvan kutije?
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

20/5/2010, 13:10
Свака част за размишљање Делиријум... Српски навијач на навијачкој мапи? 596150
avatar
Kajzer Soze
Корисник
Број порука : 41
Регистрован : 07.05.2010

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

20/5/2010, 19:56
Да се вратим конкретно на поређење нас и француза...из оног већ написаног рекао бих да ми поседујемо више квалитета који носе некакву тежину у навијачком свету. Не треба бити површан, више се ни не поставља питање да ли нека трибина лепо изгледа, да ли поступа по навијачким кодексима, већ људи олако падају под утицај када на слици или снимку виде трибину од 10000 глава, без обзира што тих 10.000 нема ниједну своју песму, што су им заставе и кореографије осмишљене без икакве праве идеје и ентузијазма што поред евентуалног накинђуреног изгледа не поседује ништа друго вредно помена. Можда поједини у неку руку добро функционишу по питању естетског изгледа, али шта ће њима ти силни најлони кад испод истих нема људи који размишљају исправно по неким навијачким кодексима? Шта ће навијачима ПСЖ-а сва та силна маса и естетика када њихове групе не могу да нађу заједнички дијалог? Шта вреди навијачима Виђева 5 кореографија на једној утакмици кад после тога истакну транспарент "You'll never walk alone"? Свако има начина да набави 30 бубњева, ма океан барјака, али чему све то када чак и најтврђе језгро чине људи који те барјаке машу као по казни, или их подигну тек кад је тренутак за "сликањеееее". Зашто је све то тако? Један од највећих криваца је појава интернета што доводи до многих негативних појава међу навијачима.



SVAKA CAST ULTRA DELIRIUM IMAS PIVO OD MENE ZA OVO!

Jos jednom bravo...
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

20/5/2010, 20:48
Kajzer Soze ::


SVAKA CAST ULTRA DELIRIUM IMAS PIVO OD MENE ZA OVO!

Jos jednom bravo...

Нећеш се ти тог пива напити. Српски навијач на навијачкој мапи? 962586
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

20/5/2010, 23:51
Само без тих честитки молим вас...Боље да се свако потрудио да изнесе неко своје реално мишљење, и кроз то поређење између нас и Француза представи тај неки свој начин размишљања и угао гледања на навијачке ствари. Нико не зна тачне одговоре на сва навијачка питања, зато уз помоћ писане форме можемо позитивно допринети једни другима тако што ће људи читајући друга мишљења формирати исправније ставове и попунити рупе у својим навијачким схватањима. Форум се у последње време своди на честитке и поздраве, што је један од виталних проблема... Форуму требају реална и конкретна мишљења од сваког појединца овде, а не тек по неки конструктиван коментар и још 10 оних који га славе и говоре "тако је".

Тачно је да су не само овај форум, већ и многи други, крцати интернет хулиганима и свезналицама. Евидентан је застрашујући број оних који у правом свету апсолутно не учествује у навијачким активностима, док у виртуелном свету оних "правих" има малтене више него на самим стадионима. Интернет је довео до огромног броја негативних појава међу навијачима, и он је данас један од већих извора информација до којих млади навијачи долазе. Међутим поред великог броја мана, интернет има и својих предности...зато кад већ постоји треба га максимално искористити у међусобној размени конструктивнијих мишљења..чињеница је да кад свако ко је иоле заинтересован за ту неку навијачку причу, оно што прочита на интернету ће пренети на бар још неколико особа које не користе интернет.
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

21/5/2010, 00:19
Мислим да је генералан проблем већине нас овде, то што на себе гледамо, као на Богом дате... Шта то нас чини навијачима, а Французе позерима? Какво је то наше навијачко образовање, а какво је њихово? О каквом нашем тврдом језгру говоримо? Гробари су до пре пар месеци имали 1000-1500 људи у копу. У граду који има 2.500.000 становника. Делије су отишле са 700 људи у Суботицу, a на Маракани их је 10-15пута више... Тих 700 људи чине покретача трибине, а то је само 5% стандардне бројке на Маракани. Земун има 150.000 становника, а у копу их је по 200... То је сваки 750и становник Земуна.
И шта је то аутентично у навијачком свету данас? А какви су то наши навијачки кодекси, и образованост навијача уопште? Зашто се мисли да правих ултраса има само овде, а да је све прекопута вештачки... Правих ултраса, који живе тим животом, а имају преко 25 године нема ни 1000 у овој земљи! 75% копова чине малолетници! И какво је уопште навијачко образовање тих млађих људи овде, да ли они живе тим животом или су ту на пар година, чисто због фазона и екипе...

Француска јесте већа од Србије, али она даје квалитетне групе из других градова! Париз навија за Париз, али неко из унутрашњости има свој клуб који прати, нешто што чему наша сцена тежи, они су успели да изведу. Рекао си да су ту као по казни, па могу ти рећи да навијачке групе неосцилују толико са бројком као овде, мислим и на веће, и на оне мање. Не знам како уопште имате право да себе као навијача Звезде, Земуна, Војводине, стављате изнад неког тамо навијача Меца, Каена, Бордоа, само због "предрасуда" ( не видим којих...), иако њихова издања из сезоне у сезону доказују другачије.


Последњи изменио CasualMente дана 21/5/2010, 20:36. измењено укупно 1 пута
Крагујевац
Крагујевац
Црвени Ђаволи
Број порука : 1967
Локација : VineyaRD
Регистрован : 13.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

21/5/2010, 13:33
Менте,свака част на посту.Само мала замерка,није тачно да цео Париз навија за ПСЖ...Нажалост,наравно...
Sponsored content

Српски навијач на навијачкој мапи? Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму