TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Српски навијач на навијачкој мапи?

+11
ultra munze
Инвалид
psyhomaster
Паранормал
ПАОКАРА
consigliere
Београд
Kajzer Soze
Крагујевац
KB_DS
CasualMente
15 posters
Go down
psyhomaster
psyhomaster
Корисник
Број порука : 1136
Локација : СРБИЈА
Регистрован : 24.02.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

21/5/2010, 15:59
Француска ::"Utopija" ili realnost predsednika PSŽ-a?

Francuska je jedna od evropskih država koja se sve više suočava sa nasiljem na tribinama na fudbalskim stadionima. Zbog ove, sve masovnije pojave, predsednik Pari Sen Žermena, Robin Lepro najavio je nekoliko poteza koji bi eliminisali višegodišnje nasilje na "Parku prinčeva". Poruka je jasna, da se stadion "pacifikuje" i da se PSŽ-u vrati nekadašnja slika, a sve to da se uradi upravo iz kluba. Ovaj poduhvat zahteva, drastične mere i inovacije koje će pojedinci videti kao pretnju da se "ubije duša" stadiona. Ali to je ipak neophodno da bi se sprečilo sve ono što je dovelo do dve smrti u poslednje tri i po godine.

- Ukinuti pretplatne karte. To je prvi korak, kako pojedinci ne bi imali stalna mesta. Svaki od navijača će kupovati kartu za svaku utakmicu posebno, što će naravno povećati njihove izdatke (60 evra više na godišnjem nivou). Na primer, svaka od ulaznica za donje delove tribine biće numerisana. Svaka punoletna osoba će moći da kupi najviše tri karte i njegovo ime će biti na svakoj od njih.

- Nasumična prodaja karata. Kada bude kupovao ulaznicu, gledalac neće moći da bira deo tribine, što je pokušaj da se navijačke grupe "rasture" i da se spreče eventualni međusobni sukobi, koji su se već dešavali. Da li je ovo utopija ili ne, teško je reći jer istorija sukoba grupa "Oteul" i "Bulonj" ima suviše komplikovanu pozadinu.

- Besplatan ulaz za žene. "Danas neću voditi sina na stadion", rekao je pre nekoliko meseci Gregori Kupe, golman "svetaca". I izgleda da je neko shvatio poruku. Da bi se povratila ona slika o kojoj se pričalo, PSŽ je u potrazi za novom publikom, pa će mesta za žene biti besplatna na "Oteul", "Bulonj" tribinama i u uglovima stadiona. Deca do 16 godina će plaćati pola cene karte, što je šest evra, a za porodice mesto iza gola koštaće 18 evra.

- Porodični sektor. Postoji ideja da se stadion pretvori u "porodični park", odnosno da centralni delovi budu rezervisani za porodice (punoletnik i žena odnosno maloletnik). Gornji delovi i Bulonj i Oteul bi bili rezervisani za decu koju bi dovodile različite humanitarne organizacije.

- Kontrola putovanja. Putovanja su ukinuta, do kraja sezone, a sve zbog smrti pripadnika grupa "Bulonj" koga su pretukli pripadnici rivalske "Oteul" grupe, u februaru ove godine. Samo oni koji kupe "paket" koji uključuje autobusku kartu i mesto na stadionu moći će da putuju. Naravno, autobuske karte i mesta na stadionu će se upoređivati.

Da li će ova ideja, koja deluje veoma nerealno, ipak zaživeti u Parizu, ostaje da se vidi u narednoj sezoni. Tačnije, ona može da zaživi, ali da li će postići željeni efekat takođe ostaje da se vidi. A ako zaživi, možda bude "putokaz" ii za neke druge zemlje. Na primer, za Srbiju?

Ако се овако настави за десетак година,ова ваша расправа ће бити смешна...
Биће расправа типа: извините молим вас па ви уопште немате леп стадион... Ма немојте молим вас,па погледајте ваш на шта личи,НЕМАТЕ ЧАК НИ ЂАКУЗИ!!!!!!!
СТОП МОДЕРНОМ ФУДБАЛУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

21/5/2010, 18:37
Као прво не знам зашто понављаш једно те исто кад одговоре на скоро сва твоја питања имаш већ у она два моја уписа. Ајде за почетак да урадим неко поређење... Србија, број становника око 7.000.000, елементарни морал у друштву је врло слаб, затим абнормално мала улагања у спортску инфраструктуру, прве поставе наша два најуспешнија клуба, ако ћемо реално, су за другу Француску лигу... 85% становништва навија за Звезду и Партизан. О чему да говоримо, у којој земљи ти живиш? Да не говоримо сад о санкцијама и осталим срањима који су иза нас, због којих је да се не лажемо наша навијачка прича једно време била залеђена. Француска... 65.000.000 становника, најбољи услови живљења у Европи, квалитет фудбала један од бољих у Европи, Бордо, Лион, Монако, Нант, Марсељ и Сент Етјен имају од по 6-10 титула државног првака... Јел треба још нешто додати?? Као што сам већ рекао, а рећи ћу опет... скроз је нереално и неправедно поредити бројке. Уосталом, нпр та Марсељова трибина није ништа другачија од Звездиног севера по питању структуре људи која их већином посећује. И једну и другу већином чине симпатизери који не служе ничем другом, већ да искључиво попуне ту трибину. Разлика је у квалитету и структури језгра, у групама људи који чине покретачку снагу ове две трибине...то је поента моје читаве приче.

На западу су све више приметне те поделе на симпатизере, хулигане, ултрасе, кежуалце, тифозе, не знам ти ја шта још... Јел их то чини комплетним? Наравно да не. Док код нас постоје само две категорије: симпатизер и навијач... што нас доводи до чињенице да српски навијачи не беже ни од једног сегмента навијања! Французи, на основу оног што имам прилику да приметим, превише прате те неке трендове...и самим тим превише одскачу од покушаја да изграде неки сопствени идентитет и стил.

Кажеш не осцилују превише са бројком? Марсељ, у питању је европска утакмица из ове сезоне... https://2img.net/r/ihimizer/img534/5280/omcopenhagueretouruefa0.jpg Иначе град који има 1.500.000 становника, клуб који је прошле сезоне био вицешампион, од ове и званично шампион Француске.
Али не желим ово да користим као аргумент за расправу, ово је више било у твој стилу... можда ми је само послужило као одговор на твој коментар везан за издање Делија у Суботици...Уосталом огледало неке трибине за мене представља начин размишљања групе људи која чини окосницу трибине...тачније језгро, јебе ми се за размишљање оног остатка од пар хиљада глава који само титрају своја јајца, ништа друго.

И откуд ти знаш колико у овој земљи има правих навијача? Шта јел си радио неку анкету, извлачио просек година? Ти мислиш да ПСЖу, Марсељу или Ст. Етјену на трибини стоје све ветеран до ветерана? Док то уживо не провериш не можеш ни да знаш, до тада можеш само да нагађаш и да се ослањаш на приче са "жице" које може да емитује било који паламуд и дворска луда...
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

21/5/2010, 20:57
Ова трибина Марсеја је само једна од две, јер навијачи прате клуб са обе трибине... Ја не знам кој то ми стил имамо изграђен, јер наше трибине су сличне трибинама по Бугарској, Хрватској, Румунији... Свој стил имају Италијани, Пољаци, Енглези и Ј.Американци... Ми са Балкана имамо тај менталитет који нас чини јединственим, али то је само +, који ми нисмо у потпуности искористили... Па шта би било да се бројка мањих екипа повећа за 500? Па били би ванземаљци... Ја би нашу сцену поредио са Бугарском, јел стварно не видим у ком сегменту ми штрчимо од њих... Слична смо култура, имамо 2 велике групе из престонице ( слично као ЦСКА и Левски ), остале групе су им са 200,300 људи у копу, слично нашим... За пар степеника смо изнад њих, али само за пар! А та препотентност нас само може уназадити као сцену.

Скроз је по мени погрешно размишљање да групу чине само људи који су њена окосница... Џаба тих 300,500,1000 људи који мисле навијачки, када свој утицај не могу да пребаце на остатак трибине. Мрско ми је сада да помињем ово, али просто ми се намеће... Џаба што људи из врха Делија форсирају праву ствар, када дечко пуца на брата са трибине?! Нисам радио анкете, него знам прво ситуацију на својој трибини, знам каква је ситуација у мањим Београдским екипама, где нема старијег од 20 година... А по сликама са интернтета закључујем каква је ситуација и на трибинама у унутрашњости... Такав утисак о Французима сам стекао гледајући слике, јел се јасно види структура људи код мањих група... А ја потписујем да у Јакузама, Војводама, Рајдерсима, Шумарима, Номадима, Солунцима, Шанерима.... нема старијег активног навијача од 21,22 године... иако их има, могу се на прсте пребројати... не желим да се те групе осете прозваним, али такво је реално стање ствари... У поређењу са мањим Француским групама, где на гостовањима млађе од 18 можеш пребројати на прсте...

Ајде, мало квалитетен расправе, различитих ставова, надам се да ће се још људи укључити. Само може да допринесе подизању свести нас самих, као и подизања квалитета форума Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 90961


Последњи изменио CasualMente дана 21/5/2010, 21:15. измењено укупно 1 пута
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

21/5/2010, 21:02
Притом сам заборавио да напоменем тешкоће са којима се сусрећу тамошњи навијачи. Пре свега мислим на сигурносне камере широм земље... Па на навијачке забране, помешаност култура и народа, забране гостовања, па на онај веома важан фактор да се тамо не ради гоствање са 200 динара у џепу, него плати па клати... Модеран фудбал пре свега! Дотле ми још нисмо стигли, репресија се тек захухтава, а тамо је у пуном јеку!
Инвалид
Инвалид
Корисник
Број порука : 164
Регистрован : 25.01.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

22/5/2010, 16:04
CasualMente ::Па шта би било да се бројка мањих екипа повећа за 500? Па били би ванземаљци...

Право питање...
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

22/5/2010, 16:23
Средином осамдесетих и већим делом деведесетих наша сцена је била изложена мешавини различитих утицаја из чега се данас изродио неки наш стил. Можда то сад у неку руку делује глупо, али једноставно у то време готово да ниједна земља није била имуна на утицај Енглеза и Италијана...чак се и Аргентинци слажу да су Енглези имали највећи утицај на развој читавог навијачког покрета у свету. Ипак могу слободно да кажем да је из свега тога на крају ипак произашло нешто скроз позитивно... оно што се мени лично највише свиђа је да код нас нема јасно дефинисаних правила, већ се све оно навијачко стиче годинама, спонтано и природним путем. Ипак последњих година наши људи су све мање имуни на појаву и утицај интернета, те се појављују разни људи који себе називају Кежуалцима, Ултрасима и осталим категоријама које су нпр ти французи већ увелико присвојили..За мене то не представља навијачку свест, већ обичну пародију на навијачки живот.

CasualMente ::Скроз је по мени погрешно размишљање да групу чине само људи који су њена окосница...
Него ко чини групу??? Шта је онда исправно размишљање?? Ценим да нема трибине која поседује више од 1.000-1.500 људи који искључиво својим заслугама чине део неке одређене групе. По твојој логици онда су тих пар хиљада симпатизера важнији од ових 1.000-1.500 навијача који себе жртвују за заједничку идеју групе коју чине?! Јел то исправно размишљање о ком говориш? Дакле говоримо о групи људи који чине језгро неке групе, они представљају огледало неке трибине. То што неки французи имају више људи не значи да су квалитетнији и бољи. Од нпр. оних 200-300 људи из ТБ, УФ, или ЦЂ...95% осећа одговорност да се пожртвује зарад идеје своје групе.

Имамо 10 веома квалитетних група из 7 градова Србије... још кад урачунамо и Лешинаре, што да не? Штета је што имамо прилично добар број градова где не постоји никаква навијачка прича, не рачунајући вечите. Лесковац има 150.000 становника, колико знам није било никаквог покушаја да се створи нешто конкретно? Зрењанин замрзнут тотално, Крушевац се тек полако буди, Краљево и Чачак јако слабо... Ако је неко крив што је тако, а сигурно јесте, навијачи и клубови су најмање.
CasualMente ::Па шта би било да се бројка мањих екипа повећа за 500?
Шта би било кад би било...

Што се просека година тиче, глупо је судити на основу обичних слика са интернета...Никако не можеш створити праву слику о нечему све док то не видиш уживо својим очима. А можда су Французи оседели од нервозе? Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 43961 Biggrin
пс...ево ти слика и друге марсељове трибине https://2img.net/r/ihimizer/img208/5280/omcopenhagueretouruefa0.jpg

Преместио сам расправу у нову тему која нам је дефинитивно фалила на форуму...
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

22/5/2010, 23:55
ultra delirium ::Преместио сам расправу у нову тему која нам је дефинитивно фалила на форуму...

pravi potez.slazem se da je falila ova tema,ali isto tako bi bilo pozeljno da se sto vise ljudi ukljuci u raspravu.
licno sam na pocetku rasprave izneo svoj stav,ali ipak kad bolje razmislim bolje da se nista i ne pise nego da se napise bilo sta da bi se eto kao samo raspravljalo o necemu i presipalo iz supljeg u prazno.
ultra munze
ultra munze
Одстрањен
Број порука : 52
Локација : Zemun
Регистрован : 30.05.2010

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 19:26
Po meni je naprosto glupo uporedjivati nasu scenu sa francuskom,jer njihova je na vrhuncu,a nasa u tek u usponu.Mi(ex.Yu,Rumunija i Bugarska) imamo neke nase kvalitete kojima se isticemo od francuza,italijana,itd. ali moramo takodje i da ucimo dosta od njih,da bi poboljsali nasu navijacku scenu...naprimer u francuskoj su organizovane tuce ruke na ruke svakodnevne,dok kod nas to ne postoji,(TBvsBU ne racunam) to je ta navijacka svest koja postoji kod njih,a kod nas ne...Takodje bi dodo da mislim da Francuzi nemaju neki svoj stil,al opet im je navijacka scena fantasticna..Jos jednom ponavljam GLUPO je uporedjivati nasu sccenu sa njihovom.
Ko misli drugacije,nek me ubedi da i ja razmisljam drugacije,bicu mu zahvalan na tome Biggrin
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 20:54
ultra munze ::naprimer u francuskoj su organizovane tuce ruke na ruke svakodnevne,dok kod nas to ne postoji,(TBvsBU ne racunam)
То онда значи да сваки окршај треба забележити како би читав видеоторијум био обавештен и задовољан.
ultra munze
ultra munze
Одстрањен
Број порука : 52
Локација : Zemun
Регистрован : 30.05.2010

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 21:35
Pa sad...nabroj mi 3 tuce ruke na ruke u Srbij u zadnjih 10 god. ?
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 21:40
ultra munze ::Pa sad...nabroj mi 3 tuce ruke na ruke u Srbij u zadnjih 10 god. ?
Да су за јавност и широке народне масе већ би увелико преплавиле интернет. Овако...
ultra munze
ultra munze
Одстрањен
Број порука : 52
Локација : Zemun
Регистрован : 30.05.2010

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 21:42
Sve jedno nisi shvatio sta sam zeleo da kazem...extra su ti postovi inace Smile
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 21:49
Знам шта си желео да кажеш, а ја ти кажем да те ствари нису за интернет форуме...него за 4 ока и 2 пива. Biggrin
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 21:51
ultra delirium ::Знам шта си желео да кажеш, а ја ти кажем да те ствари нису за интернет форуме...него за 4 ока и 2 пива. Biggrin

Мислио си 4 ока и 16 пива? :cirka:
ultra munze
ultra munze
Одстрањен
Број порука : 52
Локација : Zemun
Регистрован : 30.05.2010

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 22:16
Imas ti neke pegle,nadju se neke podgrupe i peglaju se 12 na 12,skoro bila jedna,NIJE ZA INTERNET Smile,ali ne pricam o tome,vec da treba da bude vise okrsaja kao TBvsBU.
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 22:20
ultra munze ::Imas ti neke pegle,nadju se neke podgrupe i peglaju se 12 na 12,skoro bila jedna,NIJE ZA INTERNET Smile,ali ne pricam o tome,vec da treba da bude vise okrsaja kao TBvsBU.

mi jednostavno ne razmisljamo na taj nacin,i nesporazumi se nece resavati na ruke u skorije vreme....
to je cinjenica.e sad na nama je da se sto vise edukujemo i iskorenimo zlo zvano oruzje u navijackim okrsajima...
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 22:46
Зашто треба да буде више таквих окршаја? Те организоване туче у иностранству се дешавају јер мурија спречава било какав додир између две групе. Код нас може лако да дође до уличног окршаја, и много су ми боље спонтане туче него организоване. КБ_ДС колико си ти пута имао сусрет са неким оружјем да те неко нападне са ножем или слично?
Оружје попут летва, цигла и флаша су саставни део навијачког живота која се користе од кад је наше сцене, користе се свугде у свету, па их ни не сматрам неким оружјем. Као што каже Црв у досије навијачу деси се да се мало по глави добије штанглом, али није то ништа страшно, прође...
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 23:11
BritishStyle ::Зашто треба да буде више таквих окршаја? Те организоване туче у иностранству се дешавају јер мурија спречава било какав додир између две групе. Код нас може лако да дође до уличног окршаја, и много су ми боље спонтане туче него организоване. КБ_ДС колико си ти пута имао сусрет са неким оружјем да те неко нападне са ножем или слично?
Оружје попут летва, цигла и флаша су саставни део навијачког живота која се користе од кад је наше сцене, користе се свугде у свету, па их ни не сматрам неким оружјем. Као што каже Црв у досије навијачу деси се да се мало по глави добије штанглом, али није то ништа страшно, прође...

sta ti u stvari pokusavas da kazes????
ti nemas problem s tim da se u tucama koriste nozevi a?
u skoro svakoj sponatnoj tuci se nadju indijanci koji izvlace nozeve jer nemogu da dobiju protivnika na ruke.zbog cega??zbog toga da bi bili priznati kao "ludi",oni koji bodu ne keca itd.itd.
i koliko vidim ti nemas problem s tim...da li je mene licno neko napao nozem ili ne nije bitno u ovoj prici a ako pokusavas da pokazes kako "ne znam o cemu pricam" onda si grdno varas.
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 23:34
Питам те само колико си се пута нашао у ситуацији да неко извади нож? Јел си глуп па не можеш да схватиш то? Рекао сам да немам проблем са тим да се користе летве, цигле, и слично томе, а за ножеве ти нисам рекао да ми јесте проблем, само ти имаш мало уже схватање колико видим. Те приче о бодењу на нашој сцени су 90% плод маште појединица, и онда се јављају приче ''Аааа ми бодемо ко луди итд'' . Наша сцена је на правом путу да се искорени то бодење, деси се некад, јебига и то је то. У којој спонтаној тучи је у скорије време извађен нож, ето нпр после дербија? Наведи ми локацију пошто си толико добро обавештен. Полети која цигла, која бакља можда и буде летва нека и то је то...
KB_DS
KB_DS
Корисник
Број порука : 536
Локација : beograd
Регистрован : 10.04.2009

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 23:37
BritishStyle ::Питам те само колико си се пута нашао у ситуацији да неко извади нож? Јел си глуп па не можеш да схватиш то? Рекао сам да немам проблем са тим да се користе летве, цигле, и слично томе, а за ножеве ти нисам рекао да ми јесте проблем, само ти имаш мало уже схватање колико видим. Те приче о бодењу на нашој сцени су 90% плод маште појединица, и онда се јављају приче ''Аааа ми бодемо ко луди итд'' . Наша сцена је на правом путу да се искорени то бодење, деси се некад, јебига и то је то. У којој спонтаној тучи је у скорије време извађен нож, ето нпр после дербија? Наведи ми локацију пошто си толико добро обавештен. Полети која цигла, која бакља можда и буде летва нека и то је то...

koliko vidim ti si do jaja obavesten i uspeo si da pokupis sve tuce na nasoj sceni u poslednje vreme pa nema svrhe s tobom se raspravljati.ionako ja ne kapiram neke stvari kako ti to kazes...sto se tice lokacije imas pm
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

30/5/2010, 23:47
Управу си, ти знаш где је вађено. Како сам глуп ј****е... Извини.

Што се тиче тог некапирања неких ствари, рекао сам ти да не капираш садржај мог поста који је написан пар пре твог...
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

31/5/2010, 00:19
Проблем је у томе што наш народ генерално углавном размишља неком логиком да је све тамо преко лепо и бајно, како свуда постоје неки ред и правила, док је само код нас расуло, чемер и јад. Сви говоримо како су сви редом "крали" од Италијана, почевши од кореографија, начина паљења пиротехнике, инцидената, па је то отишло толико далеко да се у неким случајевима скида како вођа неке трибине држи мегафон. Е сад...некада није постојао интернет, навијачи су се углавном служили телевизијом, и извештајима које емитују медији. '80-их и '90-их су медији свакодневно извештавали о навијачким обрачунима са запада, што је посебно заинтригирало наше навијаче. Али то што су наши медији радили је све било офрље, површно. Као и све будалаштине и негативности које нам долазе са запада, тако је овде доспео и тај "тренд" бодења. Обично када је реч о навијачким обрачунима, медији извештавају искључиво како су "двојица навијача избодена ножем", или "повређени навијач избоден у тучи". Те ствари наши људи су узимали здраво за готово, без обзира на то што нико уопште није имао представу како то заправо изгледа у италији одакле је по свему судећи и потекао тај неки тренд. Погледајте жабаре...пуни су неких палица, ножева, маказа, али код њих већ веома дуго нема преминулих у међусобним сукобима? Повређени навијачи у тучама обично су бодени у бутине или у дупе, и тако је у 95% случајева. Навата се противнички навијач, испребијају га као вола, и онда приђе неко пети и убоде га у дупе и зато се то не третира као покушај убиства. Код нас су у 95% случајева навијачи бодени у горње делове тела приликом коришћења ножева, и одатле толики биланс преминулих у навијачким обрачунима у Србији. Дакле много је већи проблем шта ти, назови, људи имају у главама кад узму нож у руке.

Штангла, тољага или цигла у неким случајевима могу бити подједнако опасни као и нож. Није само проблем у томе што се у обрачунима користе штангле, много већи проблем је какве намере појединци имају кад крену у обрачун са штанглом. Да ли неко узима штанглу са намером да порази противника тако што ће га лакше повредити, убити (?!), или да се противник разјури тако што ће се визуелно уплашити од те исте штангле?
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

31/5/2010, 01:03
Свака ти ко Његошева, немам шта да додам, шта да одузмем... Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 157734
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

31/5/2010, 02:24
ultra delirium ::Штангла, тољага или цигла у неким случајевима могу бити подједнако опасни као и нож. Није само проблем у томе што се у обрачунима користе штангле, много већи проблем је какве намере појединци имају кад крену у обрачун са штанглом. Да ли неко узима штанглу са намером да порази противника тако што ће га лакше повредити, убити (?!), или да се противник разјури тако што ће се визуелно уплашити од те исте штангле?

Slažem se i nikako ne bih mogao da kažem da je stvar kao ŠTANGLA, CIGLA, bezopasna... I to je oružje, i ako se potrefi na pravo mesto snažno, može biti razarajuće koliko i nož. Uglavnom nedaj bože. Ali opet na drugu stranu, jedno je ulična tuča i sa štanglom i ciglom, a sasvim nešto drugo je situacija u kojoj su potezani pištolji. Ima mnogo nivoa i klasa svesti i "džentlmenstva" u borbi, tuči...
ultra munze
ultra munze
Одстрањен
Број порука : 52
Локација : Zemun
Регистрован : 30.05.2010

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

31/5/2010, 02:33
Navijacki problemi izmedju grupa treba da se resavaju u organizovanim tucama ruke na ruke,jer jurcanjem po gradu sa ciglama nista se nece postici,jos ce neki maloumni maloletnik pod dejstvom narkotika i nekog da ubije,ili teze povredi,to vam je neko moje misljenje.Medjutim to jurcanje je po meni bas ultra,samo kad bi 80 % ljudi na tribini imali tu navijacku svest imali bi prave navijacke tuce na ulicama,ovako jedni jure druge,i tako u krug dok nekog ne izbodu.
Sponsored content

Српски навијач на навијачкој мапи? - Page 2 Empty Re: Српски навијач на навијачкој мапи?

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму