TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

+12
CasualMente
kamora
сицилија
consigliere
South Guard
Ултрас КВ
nucleo013
syndesmos
Gambler
Београд
Реакција
Паранормал
16 posters
Go down
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

28/1/2013, 23:48
Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Image
Чекај ово је прослава матуре у школи, задњи дан и то? Јеботе колко смо ми сјебано друштво.
Јак си ђомла.
Реакција
Реакција
Корисник
Број порука : 661
Регистрован : 24.02.2012

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 00:58
То све треба тући током од опасача ! Неки људи не заслужују да живе,
само за џабе троше драгоцену храну и воду.
Па желдац ми се преврне кад видим клинке или клинце у неким америчким мајицама Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... 939636
па мајку им јебем ко је њих васпитавао ..
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 07:33
Реакција ::То све треба тући током од опасача ! Неки људи не заслужују да живе,
само за џабе троше драгоцену храну и воду.
Па желдац ми се преврне кад видим клинке или клинце у неким америчким мајицама Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... 939636
па мајку им јебем ко је њих васпитавао ..
То се и ја питам. Јебем му миша и моји су црнчили по цео дан, нису имали нешто претерано времена да проведу самном, ал сам знао шта је ок, шта није.
Садашње генерације стасавају на интернету, интернет их и васпитава. Ја немам друго објашњење.
Док сам ја ишао у основну, ко је имао девојку, то је било вау бре, ван памети. 1 у милион. Ако добије пољубац у образ у школи, иха. А сад блајвају кобас у вецеу.
Нису ми јасни ти родитељи, како они то дозвољавају.
Игром случаја, да не спомињем како знам, сазнао сам да је ћерка од једног човека остала трудна, ај не би било чудно да нема 14 година, касније се склопе коцкице, мала се навукла на пајдо, са 14 еј! и бежала од гајбе, пријавила родитеље за нека злостављања као ово оно, небитно. Оду они код социјалног радника и ћале од клинке изјави онако успутно, ма убићу је од батина кад се врати кући. А социјалац мртав ладан, па господине не смете да бијете дете, то је кажњиво законом!
Значи имаш дете од 14 година, курва, наркоманка. И шта да јој радиш? Ништа, ама баш ништа не можеш преко државе, једино да је вежеш лисицама за радијатор до 18-те.
avatar
Београд
Корисник
Број порука : 1640
Локација : Београд
Регистрован : 16.08.2009
http://www.tribinasrb.net/portal

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 13:38
Паранормал ::Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Image
Чекај ово је прослава матуре у школи, задњи дан и то? Јеботе колко смо ми сјебано друштво.
Јак си ђомла.
Не би је каро а? Biggrin
А што се ове мале тиче, криви су родитељи што нису водили рачуна, сад је касно да је бију. Ало човече, ћерка ти је навучена на пајд, колико треба да будеш ретардиран па да допустиш да ти дете оде толико далеко, да се навуче на пајд са 14 година? Иначе, највећи проблем због ког се дешавају та срања у породицама је то изједначавање полова, тј иста права мушкараца и жена. Раније, док су мушкарци били мушкарци, а жене жене, знало се, ћале ради, кева чува децу, кева поштује ћалета, никад о њему лоше не прича и отац има ауторитет код деце, кад нареди нема напоље, нема, нема потребе за батинама, све је ствар у породици. Сад је дошло време кад су полови изједначени, жене су увек незадовољно, трују децу против ћалета, то поготово долази до изражаја ако је женско дете у питању, јер су оне шатро најбоље другарице, и онда кева све дели са ћерком, сем тога да се прца са стране, и дете замрзи ћалета. Након тога човек нема ауторитет, једино му остаје у том случају да бије дете, али сад је јебено што су ту ти нови закони, па ти пребиј дете ако си мудара. Ја баш имам пример један што се тиче тога, где је један мој рођак ишао преко да ради, редовно, да би прехранио породицу, врати се назад са парама, поклонима, ма какви, не јебе га ћерка два посто, купи јој све најбоље, прича са њом, зеза се, ма нема леба. Једноставно, треба да изломи кости и њој и њеној кеви, па би можда и слушале нешто, лепим не иде. Али јебига, дошли смо у ново доба права и демократије, па их ти пребиј ако си мудара.
Пс. Мало ми је претумбан пост, морам да учим сутра и прекосутра испити, па немам времена лепо да срочим текст. Biggrin
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 13:38
Брате то за социјални рад када спомену то је највеће зло и рак рана васпитања када се деси неко њесра са тако тим узрастом, ти идеш као кретен са дететом еј бре код социјалног радника и на крају ништа и после 2-3 године опет исто и ко теби као родитељу да помогне где је тај социјални радник, сећам се када смо у средњој пре заглавили због кладионице, нисмо долазили а мени све оцене биле на месту, бре на такмичење сам ишао, али шта то смета сад да ја од ужине покушам да направим паре за викенд на Златибору Biggrin Које је то смејање било, ја сам само једном био тамо, то је шоу, она жена што ради не зна да прича како треба.
Било је и пре каубојштине са девојкама од 14 година, али ово је сада тако јавно и такву експресију јавља па то је зло. И тачно као што кажеш ИНТЕРНЕТ И ТЕЛЕВИЗИЈА заједно са својим суперстаровима, старлетама, станијама, уче и васпитавају децу, као што којекакви опасни крими кул типови уче и васпитавају мушку децу. Имам другарицу јебо те каква је то ватра била значи сигурно је имала преко 40 (можда и много више) различитих, и сада трудна у 8-ом месецу, ја дођем до ње опипам стомак аааааа како је добро значи јебеш сису, јебеш шта год, како је добро опипати стомак труднице Biggrin но добро, то су већ неке озбиљније године, е сад да ли су довољно озбиљне године, то је већ друго.
А тек муке родитеља, седим пре неки дан у кафићу где се окупља само старија екипа, и седим са људима и ту један човек који држи везионицу, који нам је одрађивао грбове, и пролази му ћерка напољу и човек за суседним столом добаци "јој са овом малом и њеном другарицом смо били пре неко вече, лудетине тешке", а човек који јој је отац седи ту, не могу вам описати његову фацу и израз лица када је чуо, значи туга и јад, плач мајке девет Југовића.
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 13:46
Београд ::то поготово долази до изражаја ако је женско дете у питању, јер су оне шатро најбоље другарице, и онда кева све дели са ћерком, сем тога да се прца са стране

хахахаха брате која истина, ја када бих причао неким мојим пријатељима и пријатељицама шта им мајке раде, везали/е би бетонски блок за каиш и скочили/е у Дрину
syndesmos
syndesmos
Корисник
Број порука : 386
Регистрован : 01.06.2011

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 14:39
Gambler ::Имам другарицу јебо те каква је то ватра била значи сигурно је имала преко 40 (можда и много више) различитих, и сада трудна у 8-ом месецу, ја дођем до ње опипам стомак аааааа како је добро значи јебеш сису, јебеш шта год, како је добро опипати стомак труднице Biggrin но добро, то су већ неке озбиљније године, е сад да ли су довољно озбиљне године, то је већ друго.

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... 581573
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 17:37
nucleo013 ::Kolika jebena hrpa verbalnog proliva. Niste vi načisto sa sobom da vam kažem ja...Devojčurak izbaci kvalitetnu sisu pazi još vam se uslika,prosto da se uvatiš za genitalni aparat pogledaš u nebo i kažeš u sebi FALA TOM OCU I MAJCI ŠTO TE VASPITAŠE TAKO PROMISKUITETNU i izdrkaš.Bravo devojko!
A VI MORALNI TRANSFORMERSI PAR EKSELANS,BORCI PROTIV ZLA,ŠTO PO MRAKU OBLAČITE KOSTIME I BORITE SE PROTIV KRIMINALA I DROGERAŠA,ZAPIŠAVATE CURE SA DUBOKIM DEKOLTEIMA,SIGURNO IZBEGAVATE I SOCIJALNE MREŽE JER SE TEŠKO SNALAZITE BEZ PENKALA U RUCI,SLUŠATE KAMERNU MUZIKU I DVORŽAKOVE SIMFONIJE IZ NOVOG SVETA,ŽAO VAM JE KERUŠE MILE I ZGRAŽAVATE SE FORA O SAŠI MATIĆU...IDITE U VATIKAN JEBOTE. GUZICE I RINGLE ĆE NASTAVITI DA SEVAJU!
Нуклео, видео бих како би причао да ти је швеца или не дај Боже ћерка таква.
Иначе кул си што си употребио зајебане речи. Феееенсииии Cool
nucleo013
nucleo013
Корисник
Број порука : 54
Локација : 013
Регистрован : 14.10.2010

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 20:11
A ti si "miss pamet" ovog foruma?Dobro...Da te pitam onda jedno ozbiljno pitanje: jel si probao nekad gudru?Vuju haš spid?Ajde,i ja ko da pitam popa ide li u crkvu...99% jesi kao i 99% ljudi sa ovog foruma jer logično svi se krećemo u istim krugovima.Kažeš zamisli da ti je ćerka ovakva...Zamisli da ti je sin narkoman ili da je bar probao gudru?Po čemu si ti onda molim te nešto drugačiji od ove ribe?Šta si ti neki primer omladine?Porazgovaraj sa nekim starijim na tu temu pa da vidiš šta će ti reći...Mene ćale poznaje bolje nego ja samog sebe.Znao je kad sam pijan,i kad sam nagudran,i kad ukradem ma sve.I kad sam isto tako olajavao druge reko mi je a šta si ti,zlatan?Svi ste bre isti,generacije debila.Opijanje,gudriranje,bavite se nebitnim stvarima,živite od danas do sutra,jedva ste u stanju srednju školu da završite da ne pričam o daljem školovanju...Sad priznaj da si bar nekim delom sebe tu prepoznao?
Pa mi kaže,što je bre toliko teško da budeš normalan?Ne moraš ni da izigravaš šatro patriotu,da mrziš hrvate ili cigane,skačeš tamo pevaš ubij šiptara,imaš dosije i kačiš sebi bedu na vrat,kad možeš uredno da se školuješ ko čovek,nađeš sebi posao,ženu?I u pravu je.E to je primer omladine,a ja ti i svi ostali sa ovog foruma zajedno sa ovom ribom smo generacija debila.Zato i kažem moralni transformersi...Čitam brate svaki dan ovaj forum,prosipate tu neku pamet,lažno morališete a ne zna se ko bi pre uleteo u onu ribu.Kenjate nešto o gudri,a svi do jednog ste probali bar nekoliko puta.Šatro osuđujete korupcije kurce palce,al ipak bi pri prvoj prilici prvi gurnuli kintu da negde kvalitetno uvalite svoje dupe.Utrkujete se u proseravanju i isticanju imbecilizma.
I baš zamišljam kakva će nam biti deca...Pa još gora.Za 10 15 20 godina svaka klinka će se slikati polugola,sve do jedne.I to je neizbežno...Jer ove zakopčane do grla niko neće hteti.

A ovo za zajebane reči,pusti ti to što se ja zajebavam,ne moraš na svaku glupost da se pecaš da bi ispao pametan.
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 21:34
Пошто ми је потребан новац, Нуклео хоћеш да се нађемо и да одемо на који год хоћеш нарко тест за коју год супстанцу, да се увериш да ја ништа нисам узео, али у 50 европљана барем. Ево признајем, сексуално би искористио ову девојку као што ми и природа налаже, али брате морао бих, пази морао бих, да јој дам неку пажњу, такав сам, волим да ваљам девојкама биле оне другарице које студирају правни и медицински, или конобарице распалог кафића коју једва чекам да клепим у ауту или курве код Макија у Бановцима, и мене ће као и све друге да искористе, јебати га, то је коло које се окреће. Не ради се о томе човече, него о васпитању, па зар не видиш бре да смо ми са овог форума који то пишемо колективни слепци у друштву јер нас не пали та "њу ејџ" култура, пинка, прве тв, и осталих кучева, зар се и ти никад ниси осетио да си мањина у друштву у начину погледа на свет? То су чак и у инсајдеру рекли, то су ПРАВИ СРПСКИ НАВИЈАЧИ, нажалост постоје и људи који се одлично уклапају у живот од данас до сутра, лаке зараде, немилосрђа, бесрамности, и таквих има и на трибинама, а још на већу жалост има таквих који и воде трибине, ми смо бре скоро сви на неки начин дисиденти, и тако ће и да буде, само се разликујемо по могућностима, али не допустимо да нас паре и положај обликују, и не допустимо да вечно будемо војска Цркве, коју она употреба када затреба (хапшење Хашких оптуженика, геј парада, протест за Косово - овим се неће многи сложити, али бих волео да и Амфилохије мало лично изађе и бреба се са полицијом, иако се слажем са неким његовим ставовима). Не можеш да се испишаш по свим овим малобројним форумашима овде, па чак и да неко користи гудру, ти мислиш да користи што му је лепо? Ево ја разумем такве, осуђујем дилере и оне које навлаче људе на то, и захвалан сам другарима (и они који су то били) који су ми на свом примеру показали колико је то лоше.

За овај други део си у неким стварима у праву, и треба да тако нешто каже, волим да чујем мишљење које има више људи али једноставно нема енергије или неће да га изнесе.
И за крај, морам рећи јеси краљина, хахахаха
расписао сам се и ја, али јебати га, морам мало, тек сам данас самоинцијативно скинуо завој са леве руке
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 21:47
Ево још нешто да напишем, кад већ серем, дедер дедер нека буде пролив Biggrin

Секса има доста. Певача који дају брзину у дискотекама (јер јелде само уз њихову музику може да се пије) има. Гомиле људи у тим дискотекама има, и гомиле људи који желе тамо да буду али немају лове или шта већ (и ја сам тамо када имам лове, али не по локалима типа ових топ клубова надрканих, знате на шта мислим). Има свега. А друже мој, ђе су ту деца, где бре? Проста математика, да би број популације остао ИСТИ, потребно је да муж и жена за живота имају двоје деце. Неко од нас има браће и сестара, неко не, углавном било је деце у нашим годиштима. А сада? Ајде, ко је уписао дете, нека упореди која школа је имала исти број одељења и ученика тада, и онда када је он рођен. Па друже где су ту деца, бре, бела куга буразеру. Број абортуса како кажу 150-200 хиљада годишње (мени ово изгледа НЕ-МО-ГУ-ЋЕ, и верујем да није истина). Зато те теорије завере, о замрлим Србима, како ћемо постати мањина у држави, и тако даље, и тако даље, и нису баш чиста глупост и баљезгање.
Ултрас КВ
Ултрас КВ
Корисник
Број порука : 3132
Локација : Краљево
Регистрован : 26.11.2009

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 22:24
Људи,колико год смешно све испало што је написао Нуцлео,ја се за више од половину апсолутно слажем.Требао је неко да да мало другачије мишљење о свему..Што каже Гамблер вреди чути и мишљење других људи,ма колико се они слагали или не са нашим размишљањима.Али опет понављам,човек је за доста тога апослутно у праву.
nucleo013
nucleo013
Корисник
Број порука : 54
Локација : 013
Регистрован : 14.10.2010

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 22:48
Ma koji kurčevi disidenti care,ne mlati praznu slamu...Koljemo jedni druge,pucamo jedni na druge,bacamo bombe jedni drugima.Ovo navijanje i ta sranja to je sve jedna gola kurčina ja da ti kažem.Zbog tog navijanja je sjebano toliko života,mladih ljudi,života njihovih porodica...zbog tog jebenog navijanja mnoštvo klinaca je uplivalo u svet gudre,zbog tog sveta je GOMILETINA ljudi nastradalo.Hoću da kažem...ovo internet kenjanje,navijački kodeksi,mi smo disidenti,mi smo drugačiji,mi smo neshvaćeni..mlaćenje prazne slame bre,lažno moralisanje.Sve je savršeno,svi smo isti brat za brata protiv sistema kurčevi palčevi..nemoj da se zajebavamo ljudi.Niko ama niko ne želi da napiše realno stanje stvari,svi nešto seru stvaraju pogrešnu sliku ljudi bre sami sebe lažemo koj vam je kurac?Ovaj naš svet,taj nazovi navijački svet je najveće jebeno zlo!Vi pravite halabuku oko jebene klinke koja je pokazala sise,osvrnite se šta vam se dešava ispred nosa jebote.Jel ste tolko slepi kod očiju?Ubijamo se međusobno zbog jebenog fudbala,ti sukobi prerastaju u sukobe zbog gudre...Život u ovoj smrdljivoj zemlji bi danas bio mnogo lepši da nema tog šatro navijanja,zapitajte se prvo koliko je zla to donelo ovom društvu usranom...jebeš bre i nju ejdž generacije i socijalne mreže i uticaj zapada,niko bar nije izgubio život zbog toga.Ne daj bože da mi dete bude navijač,ne daj bože!!
South Guard
South Guard
Корисник
Број порука : 122
Регистрован : 20.11.2012

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 23:03
Samo jedno da ti kazem videces kada ti sin nedaj Boze postane peder ili kao onaj sa torbicom mileta kitica ili nesto trece lupaces se u glavu sto nije navijac. Gudre jos i najmanje ima na tribini.
Реакција
Реакција
Корисник
Број порука : 661
Регистрован : 24.02.2012

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

29/1/2013, 23:36
Па ти га усмрери на бољи,''здравији'' пут нек буде корумпирани адвокат,жандар што
се иживљава над људима, или неки дилер,шибицар ако је икако могуће.
Шта пљујеш по навијачима толико!? Е друго је што су дрога и криминал уништили навијачки живот.Ал нисмо сви исти друшкане.
Кодекси су нестали одавно, и ја кад видим да је неки брат погинуо, или је избоден у тучи ухвати ме нека мука. На трибинама је данас најмање навијача,то је чињеница.
Ал то је проблем са којим се морамо и ми сами позабавити, и треба усмеравати клинце на здравију причу шта значи бити прави навијач.А не глумити неко лудило са утокама као поједни мајмуни .
Попљува навијаче ко да смо зло број 1 у држави, јел знаш ти колко је људи погинуло,осакаћено од стране полиције ? и смрди ми нешто код тебе,да ти право кажем.
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

30/1/2013, 00:40
Ау брате ове водитељке прогнозе времена су праве лепотице Biggrin

Него не могу а да не одговорим Нуклеу013, морам да серендам па то ти је. Друже има таквих примера као што ти кажеш, али ја сам и рекао да су баш ти људи проблем на трибинама. Шта мислиш да они посећују форуме и читају? Ма убише се од навијачког живота. Поменуо си бацање бомби, е па ако мислиш на скорашњи случај, ја жртву те акције знам одлично, и могу ти рећи све најбоље о човеку. Мрки поглед нисам видео на њему, увек енергичан, никада није урадио нешто што није навијачко, ради сасвим пристојан посао у коме нема ни мало нелегалности, породичан човек, има бре чак разумевања за курчење најгорих оних клинаца, сасвим опуштено и препуцавање и прича са њим, први пут када сам га видео и упознао био је такав и остао је, а доживео је трауму. Пуцања и бодења ће бити да су тешко извели људи који су били ван дејства алкохола и дроге (поготово) и нормалних, разумних мисли, нису бре то само навијачки кодекси и размишљања, то су ЉУДСКА размишљања. Свако то доживљава различито, ти си се очигледно негде опекао или си у средини где је очито присутно то о чему пишеш, ја то доживљавам другачије, мада сви смо ми у мање-више нездравој средини, сви. Никада ме отац није одвео на утакмицу, није ме учио за кога да навијам, сам сам купио себи шал, сам сам правио себи шал, и моје дете НЕЋУ одвести на утакмицу, има да навија за кога хоће, не мора ни да прати спорт, само знам да неће бити ПЕДЕР, КУРВА, И НАРКОМАН! А нека слуша шта хоће, нека гледа филмове какве хоће, али морал му мора па мора бити на месту, јер су тако и мене учили. Треба се борити против тога што си написао, и ако си написао, један проблем што се старији момци и људи лако одричу трибине па на форумима видимо постове "не идем више на стадионе већ дуго година, али ја да вам нешто ка'м..." Ма ти ћеш да кажеш, хајде дођи па реши проблем, зна се ко је проблем, знају се и њихова имена. Паметни и прави навијачи испаштају због ненавијача и тога има. Њу ејџ ти је однео масу живота, повећана су самоубиства, повећано је коришћење оружја, и опијата, све је то њу ејџ. Има једна сила светска која је допринела томе, мораш пливати да би стигао тамо.
Саут Гард, гудре има на трибини, има људи који само због тога долазе.


Последњи изменио Gambler дана 30/1/2013, 00:57. измењено укупно 1 пута
South Guard
South Guard
Корисник
Број порука : 122
Регистрован : 20.11.2012

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

30/1/2013, 00:47
Nisam rekao da je nema daleko od toga, i normalno na svakoj tribini ima par likova koji s u vodecoj grupi i zaduzeni su za gudru ali jebiga sta sad, ali ti kazem da je ima manje nego na ulici,skoli,kaficima itd. Jel ti ikad neko na utakmici prisao i ponudio ? Meni nikad a u kaficima na ulici vise puta.
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

30/1/2013, 03:32
Ето преспавао сам најзанимљивији део. Sad
Него, да не бих сад ја филозофирао, као обично, Гемблер је све рекао.
Одговорио бих само на оно што је мени упућено.
Нисам никада пробао никакве гудре, једноставно ме никад није привлачило. Што је најгоре, ја када ово кажем неком сви се смеју као ма дааај, постало је нормално дрогирати се у садашњем друштву. Имам ортаке који су били на пајду, имам ортаке који се шуре од хемије, имам ортаке којима је вутра појела мозак, али исто тако имам ортаке који не пију, не пуше, не дрогирају се, тренирају, имају нормалан посао. Воде неки здрав живот (без икаквог набијања на нос другима). Ја сам далеко од идеалног људског бића, ал бар настојим да не сјебавам друга, што каже Гемблер, син ми неће бити педер и наркоман, нити ћерка курва.
А те приче навијање уништило човека, увукло га у срање, по мени је то шупља прича, ти ако си поводљив увућиће те локални дилер, ортак из зграде. Ал све је то ствар васпитања, у 90 посто случајева.
Не знам, није лак живот у Србији, зајебано је осуђивати било кога.
И ево за крај, искрено мислим да је за све ово крива кинта, што се за време Тита (узимам ово време само због финансијског стања) нису људи макљали по улицама, пуцали, боли, тукли, дрогирали лошом хемијом. Па имали су паре, боли га курац за то кад може да оде на Карибе 20 дана, може да приушти Бенџолу петицу без да дилује и убија. Кинта контролише човека, само људи то не схватају.
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

30/1/2013, 13:49
По ком фазону пише да сам ја отворио ову тему? Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... 43961
nucleo013
nucleo013
Корисник
Број порука : 54
Локација : 013
Регистрован : 14.10.2010

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

30/1/2013, 16:12
Reakcija,nije problem usmeriti...I mene je moj stari usmeravao da budem pametan,da se školujem,nađem sebi pristojan posao i pristojnu ženu.Pa sam ipak izrastao u nešto potpuno suprotno.Kažete roditelji su krivi...nisu brate roditelji krivi,krivo je društvo...okolina,jer s kim si i takav si.Danas najmanje roditelji utiču na to da li ćeš ti biti čovek,najmanje utiču na izgradnju tvoje ličnosti.Da se razumemo i ja sam navijač,idem na tekme...samo nekad sednem razmišljam i pitam se čemu sve ovo vodi.Pljujem po nazovi "navijačkom životu" jer sam zbog tog govneta izgubio nekolicinu drugara...što zbog ubistava,što zbog gudre.A bili su obična deca kao i svi ostali dok nisu uplivali u taj navijački svet,i zatim zaronili u svet gudre.Kažeš treba usmeravati klince na zdraviju priču...Ne brate ne može.Ko da ih usmerava?Obični lerdiji,agenti i žandari.Ili neko kao što sam ja?Nemoj da se zavaravamo...sad se opet vraćamo na onu šablonsku čupri o navijačkoj svesti,"navijačkoj edukaciji" klinaca..od koje mi iskače vena kenjara iskreno da ti kažem.Ta priča...bajka braće grim,bukvalno.Nije to sigurno zlo br. 1,ali složićeš se dosta je zle krvi donelo i moralno osakatilo ovo već sjebano društvo.I ne kažem džabe,život bi bio bar kolko tolko lepši da taj navijački trend nikad nije dospeo u ovu usranu zemlju,mnogi bi sad živeli svoje živote,neki imali svoj posao,svoju porodicu.I što ti "smrdim"?Zato što sam izneo svoje mišljenje,zato što sam kroz neka iskustva sam skapirao realno stanje stvari?Što ne razmišljam kao ostatak armije ispranih mozgova?Jel zato?Ili nemaš pojma ni sam,nego eto onako izigravaš internet psihologa...
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

30/1/2013, 18:39
Ево ја ти честитам и на твом изнетом мишљењу, значи да си ти, као што сам и навео доле, већ горко искусио нешто од тога па си сео и размислио. А двојица када мисле исто, то значи да један ту не мисли. И шта си размислио? Због тога и ти да прекинеш? Има људи који из поштовања према покојним друговима више не иду на утакмице, то можда и нема везе са љубави за клубом, једноставно готово је, прекид, финито, енде!
Има тога да родитељи не утичу на васпитање деце, а то је све зато што и нема толиког контакта између родитеља и детета у каснијем добу. Ја кажем комшији што му је ћерка кренула у средњу у Београд, што си гледао, гледао си, оде у средњу, значи има озбиљне намере да и тамо студира. Он ме нападе човек, шта ја њему причам како је и шта ће бити. Па шта ја њему да причам еј бре он има дете тих година, него знам како то данас оде. Има васпитане деце све док једног дана не упознају друга/другарицу идола који им све промени, понашање, гестикулацију, језик којим се говори, облачење, музику коју слуша. Има деце која су из бољих породица, лепо се облаче, уредни, сређени, фризурица сређена-поморанџа цеђена и те форе, а мрљају сине бело па то је ненормално, иду са неким курвама (значи отворена веза, не само секс варијанта) ако је у питању мушкарац, седају у сепаре са људима од по 35-40 година у дискотекама, коцкају се па позајмљују паре код каматаша, наравно ту су мамице и татице које уредно враћају паре када се прочује, плач мајке девет Југовића. Али то се не види, они су споља пријатног изгледа и визуалне комуникације. А на навијачима се одмах види да се дрогирају, да се дерњају и певају песме, па се зато тако то чини људима, јао куку мајко и оче Браниславе узми лопату и туци децу.
Мени смета ето кажем опет, што смо ми нека као војска Цркве, и што ћемо бити искоришћени, не дај боже, ако се зарати. Па неће ратовати онај жандар од 195 центиметара и 110 килограма којег ни 5 просечних навијача не може да обори на под, он је пичкица, ратоваће бре навијач, напаљени патриота. Људи, није то улична туча, па неко сломи руку, неко избије зуб. Метак звизне и адиос амигос, мракуља. Ајде, отићићу ја, ја немам своју породицу (мислим на жену и дете) а неко ће плакати за мном, за вама. Боли мене курац, срљаћемо ми, али неко ће и плакати. Па видиш брате Амери пичкице маринци од 195 цм и 110 кг ратују против оних из Сирије, Ирана, Авганистана а они муке једва 60 кг имају, али гину бре сви. Ау отишао сам у ратове, али није то тема.
Са тим, за сада немам проблем, трудим се да паметно навијам, паметно идем на утакмице, а другови моји сами бирају шта ће и како ће, наравно постоји и судбина која се не може избећи.
Реакција
Реакција
Корисник
Број порука : 661
Регистрован : 24.02.2012

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

31/1/2013, 00:06
nucleo013 ::Reakcija,nije problem usmeriti...I mene je moj stari usmeravao da budem pametan,da se školujem,nađem sebi pristojan posao i pristojnu ženu.Pa sam ipak izrastao u nešto potpuno suprotno.Kažete roditelji su krivi...nisu brate roditelji krivi,krivo je društvo...okolina,jer s kim si i takav si.Danas najmanje roditelji utiču na to da li ćeš ti biti čovek,najmanje utiču na izgradnju tvoje ličnosti.Da se razumemo i ja sam navijač,idem na tekme...samo nekad sednem razmišljam i pitam se čemu sve ovo vodi.Pljujem po nazovi "navijačkom životu" jer sam zbog tog govneta izgubio nekolicinu drugara...što zbog ubistava,što zbog gudre.A bili su obična deca kao i svi ostali dok nisu uplivali u taj navijački svet,i zatim zaronili u svet gudre.Kažeš treba usmeravati klince na zdraviju priču...Ne brate ne može.Ko da ih usmerava?Obični lerdiji,agenti i žandari.Ili neko kao što sam ja?Nemoj da se zavaravamo...sad se opet vraćamo na onu šablonsku čupri o navijačkoj svesti,"navijačkoj edukaciji" klinaca..od koje mi iskače vena kenjara iskreno da ti kažem.Ta priča...bajka braće grim,bukvalno.Nije to sigurno zlo br. 1,ali složićeš se dosta je zle krvi donelo i moralno osakatilo ovo već sjebano društvo.I ne kažem džabe,život bi bio bar kolko tolko lepši da taj navijački trend nikad nije dospeo u ovu usranu zemlju,mnogi bi sad živeli svoje živote,neki imali svoj posao,svoju porodicu.I što ti "smrdim"?Zato što sam izneo svoje mišljenje,zato što sam kroz neka iskustva sam skapirao realno stanje stvari?Što ne razmišljam kao ostatak armije ispranih mozgova?Jel zato?Ili nemaš pojma ni sam,nego eto onako izigravaš internet psihologa...

Па пази, ја не знам сад које тебе муке муче и у шта си се уплео. Ал мораш да пронађеш тај неки баланс за све,ево сад ћу
искрено да ти кажем да конзумирам марихуану повремено,оно 2-3 пута месечно можда спржим са екипом, и то је то.Скоро сам се и запослио.Имао сам прилику икс пута да пробам нешто јаче чак и оне најгоре дроге,ал једноставно нисам нити ћу их икада и пробати,јесте да је марихуана прекретница за нешто јаче, за многе ал то су углавном ликови који не знају на крају шта ће сами са собом и заврше на пајду и ту је крај приче.Слажем се са тобом да је доста живота однео тај навијачки живот,ал јбг брате
тај талас је захватио буквално целу европу, данас су сви трипују хулиганство И има убистава и по русији,пољској,грчкој.А наша сцена је једна од најсуровијих сигурно у европи.Јбг теби ако је све допиздило повуци се ал немој да пљујеш по нечему,ако си и сам део тога.И не изигравам никавог курчевог инт. психолога него сам само изнео своје мишљење о свему томе.Ал капирам ја тебе ,опуштено.
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

31/1/2013, 15:44
Паранормал ::По ком фазону пише да сам ја отворио ову тему? Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... 43961
Само су постови из 16+ пребачени у нову тему.
сицилија
сицилија
Корисник
Број порука : 117
Локација : боемска четврт
Регистрован : 24.04.2009

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

31/1/2013, 20:17
прочитао сам целу тему, има доста занимљивих уписа. дакле шта се дешава са новијим генерацијама, питање које ми се врзма по глави сваки пут кад налетим на мале дебиле било то у превозу, на улици, на интернету... неко је написао како је проблем у родитељима. ајде рецимо да је највећи проблем у родитељима, али шта објашњава чињеницу да су родитељи одједном почели интезивно да запостављају децу или да их погрешно васпитавају? јел смо толико пукли у последњих 20 година да васпитавамо ретарде који не умеју да размишљају својом главом? усраних родитеља је увек било, питање је зашто су данас толико усрани па не могу да се окрену васпитању или су једноставно отупели од свега што нам се сервира у јавности па не виде даље од онога што су им угурали у главу? многи раније нису имали леба да једу, па им деца нису накриво насађена. наше маторце су родитељи млатили као волове па су већим делом испали како треба. имам клинца у згради, од ове године средњошколац, размажено дериште до зла бога. притом за тих његових 14, 15 година никада, ама ниједном нисам видео да су му маторци лупили бар заушку. глуме неке психологе, те забране му ово, те оно. па мали увати слуша бибера или крими рад и гледа фарму. јебем му матер ако ти дете стави прст у штекер, одаламиш га по шаци да укапира да се ту руке не гурају, нећеш му ваљда давати часове физике... исти тај клинац док је имао око 7, 8 година довати посуду са шећером и просипа са терасе. кева испада још већи кретен па му објашњава немој то да радиш, нећеш јести колаче... да сам ја ово урадио као клинац севало би ми дупе два дана. зајеби причу, ако неће да слуша окренеш га преко колена и удри. на крају крајева то је за добро детета. боље да га ћале мало дотера него да га после као уфураног тинејџера разбију негде у кафани. јебига нема родитеља који воле да шибају своје дете, али схватиће оно временом колико је то уствари нормално и у неку руку исправно. ако их икада будем имао без проблема батине од малих ногу. добра је ствар што нисам слаб ни на жене, такорећи немам проблем да им распиздим шамар па ако буде женско и у 8. разреду буде тражила тангу, шњура од усисивача јој не гине. верујем да треба наћи неку равнотежу између батина и ове модерне психологије. јебига лако је сад да причам, кад не знам ни шта нас чека до тада...свет може за годину дана да се окрене наглавачке, до те мере да ти дете ради шта хоће а теби руке везане. црна страна је и то што се данас све више постаје родитељ са 15-18 година, а још им је бело око устију. ко ће ту децу да васпита? такви још ни себе не познају ко су и шта су, а камоли тек своје рођено дете... у тим годинама не можеш стећи стабилан посао, него мораш радити бар 2 посла да би обезбедио само детету, а оно онда постаје препуштено самом себи па ко се како снађе.
неко је написао како клинце васпитава друштво и то је тачно, тако је неким делом одувек било. рецимо ја сам се као клинац често кретао у старијем друштву. са њима сам попио прво пиво, попушио прву пљугу, они су ме натерали да уватим комшиницу за дупе...па изађем са другом из одељења у кафић, а ови ме часте пићем, ја онако цевчим из сламчице и седим за њиховим столом. ма милина једна. и дан данас су ми неки добри ортаци иако су бар 10ак дина старији од мене. и сад када смо ми постали старија екипа, увек је било клинаца који су то радили на исти начин као и ми некад. сретнем клинца, што да му не платим сок или пивце. и њему импонује кад га виде ортаци како банчи са нама. добра је ствар што већина тих старијих момака имају породице, имају већ децу. и могу рећи да она углавном израстају у исправне момке и девојке...и добра је ствар што ће мој клинац сутра моћи да се дружи са њима. поред тога што ћу га ја као његов ћале васпитавати на свој начин, са друге стране нећу морати да бринем док је у том друштву клинаца јер знам да сигурно неће бити педер, курва или наркоман/ка. биће тешко то је сигурно, у огромној смо мањини у односу на фејсбук сајбер генерације. никад генерације клинаца у свету нису биле сличније. исто се облаче, исту музику слушају, гледају исте филмове па је логично да ће исто да се понашају. само опонашају оно што гледају. али да нас има исправних брате има, само уписи са ове теме говоре. сложићу се сад са оном-не постоји нормална генерација, постоје нормални појединци у њој. није ваљда све тако црно, јебем ли га. јебига баш сам се расписао и још штошта би додао на ово ал ми се тренутно доста тога мота по глави па не могу ни да поватам све. имамо сад и интернет па ћемо бар моћи клинцима да покажемо ову тему, да виде шта су њихови стари зборили на сајбер мрежи.
сицилија
сицилија
Корисник
Број порука : 117
Локација : боемска четврт
Регистрован : 24.04.2009

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

31/1/2013, 20:28
још једна ствар, пазите знам један невероватан пример...познајем две цуре 93 годиште, лепе, згодне, културне а до сад су имали највише 2-3 момка и то не нешто дуго типа 5, 6 месеци плафон. једну сам сретао баш често у једној кафани, па оно ти је шоу...момци муку муче са њом. буквално цура за женидбу. само да их је мало више таквих...у дупе би се шутирали од среће.
Sponsored content

Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд... Empty Re: Друштво, њу ејџ генерације, сајберизација, итд...

Назад на врх
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму