TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Навијачка свест

+62
СЦГ
tribina
Косово је Србија
ULTRAstyle
Београд
syndesmos
Ултрас КВ
pulp-fiction
Симпатизер
Lud rodjen!
psyhomaster
Инвалид
3kornerapenal
AvanGarda.
ultra munze
KB_DS
Крагујевац
spartans
навијачкаСвест!
Casual-018
Хедониста
Милош цзв
ИГОР УЦФ
НАВИЈАЧ
ГробарНС
Arcaine
Fred Perry
Blitzkrieg
Hordas
cannabis
TB_BANDIT
Alkohol bojs
ozloglasen
главнаФаца
mlad momak
_JuZnI_Fr0nT_1990
Korida-NS
nEw WavE StylE
сицилија
LimunNS
Red or Dead
Prijedor
Ултрас
ПАОКАРА
Xepoj
Uzi
Crazy
blok straha
фики_кершме
Old school
delije1989knin
Паок*
boy
Црно-Бели
Паранормал
визант
Mentalita Ultras
Gambler
РАЗОР
CasualMente
consigliere
УлтраСрбија
66 posters
Go down
УлтраСрбија
УлтраСрбија
Корисник
Број порука : 209
Локација : у твојој девојци
Регистрован : 15.02.2009

Навијачка свест Empty Навијачка свест

10/3/2009, 20:30
шта за вас представља навијачка свест? да ли сте свесни тренутне ситуације на нашој сцени,када је у питању навијачка едукованост? мислите ли да наши навијачи у већини поседују неки нормалан ниво навијачке свести? упоредите ситуацију од пре десет година и данас. шта закључујете?
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

10/3/2009, 21:12
Навијачка свест у неким кратким цртама за мене представљају исправни навијачки погледи, исправно размишљање, у нашој ситуацији пре свега треба размишљати као човек и Србин, па тек онда као навијач клуба за који навијамо. Навијачка свест је широк појам, и обухвата многе ставке које су релевантне за сваког навијача. Поред осталих ствари, навијачки обрачуни су изузетно важна ставка, и вероватно носе највећу тежину. Велики број људских живота је угашено приликом навијачких обрачуна, још већи је из обрачуна изашло осакаћено. Недовољна едукованост на трибинама, и тренутно стање друштва у ком се налазимо је главни резулт "црних" навијачких обрачуна. Клинци из куће не излазе без ножа, штангле, цигле и других "оруђа" опасних по живот, а и све је чешћа употреба ватрених оружија приликом обрачуна. У односу на "некада", изузев обрачуне, ствари су се изузетно промениле у позитивном смеру. Све је већа присутност тог неког навијачког духа, што је кључ функционисања и успеха сваке групе. Полако се развија навијачка свест, људи почињу да капирају неке ствари... али, нажалост, и даље постоји велики број оних који не капирају поенту. Неки са друге стране можда капирају, али неће да буду део тога. Зато је потребно залагати се пуно више, ширити причу на све могуће начине. Углавном они које апсолутно не занимају те приче, већина њих вуче на тај неки навијачки-кримо фазон који на трибину долазе да би били виђени, или су у неком трипу да их она чини зајебаним.
Навијачка свест се не може развити на неки завидан ниво преко ноћи. Напротив, јако је тешко убризгати свест некоме к'о да је пао са Марса и не зна нека основна правила која владају међу навијачима. На пример, да ли ће неки истриповани, нафурани кримос или неки пацифиста тек тако прихватити одређене норме, тј. навијачке кодексе? У старту је битно бити упознат са неким елементарним стварима, што сам почетак неког навијачког живота чини добрим. Та свест се развије у глави временом, пролазећи кроз мноштво разних догађаја, слушањем причи од искуснијих. Просто речено, купљењем позитивних ствари и поштовањем правих навијачких вредности чине ствари кристално јаснијим.
Има још доста тога да се прича на ову тему, стварно би било лепо када би се свако од нас укључио у дискусију.


Последњи изменио Ултрахоличар дана 24/10/2009, 01:16. измењено укупно 1 пута
CasualMente
CasualMente
Корисник
Број порука : 5426
Локација : Београд
Регистрован : 29.07.2008

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

10/3/2009, 22:39
Све си рекао матори, а ово за водеће екипе, незалажу се све... веруј ми...
РАЗОР
РАЗОР
Корисник
Број порука : 14
Локација : У крају...
Регистрован : 10.03.2009

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

10/3/2009, 22:49
навијачка свест! ::Углавном они које апсолутно не занимају те приче, већина њих вуче на тај неки навијачки-кримо фазон који на трибину долазе да би били виђени, или су у неком трипу да их она чини зајебаним.

Управо то!
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

10/3/2009, 22:58
ChiliDS ::Све си рекао матори, а ово за водеће екипе, незалажу се све... веруј ми...

Мислио сам на водеће групе на нашој сцени, јер логично је да они имају највише проблема са тиме, коп им сачињава 3.000-4.000 људи просечно. Много је лакше контролисати екипу од 100-200 људи.
УлтраСрбија
УлтраСрбија
Корисник
Број порука : 209
Локација : у твојој девојци
Регистрован : 15.02.2009

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

11/3/2009, 22:41
већином си све рекао како треба,али се не бих сложио да се сви максимално залажу у едукацији својих младих навијача на трибини. част изузецима,али код већине водећих људи навијачка свест није на неком нормалном нивоу,па самим тим нису ни свесни последица тога. неки поседују неки ниво те навијачке свести,па су можда схватили да не вреди било шта објашњавати клинцима,али то и није неко оправдање. ако се прави мангуп,настави да фура по свом,једноставно га отерати! од вођа зависи колико ће навијачи искористити своје потенцијале. на вођама је да извуку 100% од својих чланова.
највећи проблем су ти кримо-навијачи,како си их ти назвао. на трибину долазе да би били виђени,да би у очима других постали зајебанији.
навијачка свест треба да буде најважнији критерујум колико је ко добар навијач.
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/3/2009, 00:22
Veoma je pozitivno to sto ste dotakli ovu temu...

E sad, da li u navijacku svest spada kada se jedna grupa osveti nekoj totalno nebitnoj podgrupi (po moguctstvu slabijoj) a ne onoj podgrupi koja im duguje ? ako me razumete na sta mislim
A sta je po "mentalita ultras" kada neko padne u tuci ? tuci ga na podu ili cekati da ustane ? ili ga onemoguciti da ustane ?
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/3/2009, 00:31
Gambler ::Veoma je pozitivno to sto ste dotakli ovu temu...

E sad, da li u navijacku svest spada kada se jedna grupa osveti nekoj totalno nebitnoj podgrupi (po moguctstvu slabijoj) a ne onoj podgrupi koja im duguje ? ako me razumete na sta mislim
A sta je po "mentalita ultras" kada neko padne u tuci ? tuci ga na podu ili cekati da ustane ? ili ga onemoguciti da ustane ?

Oво прво те нисам баш најбоље разумео, па ако можеш мало прецизније да објасниш.
Што се тиче овог другог, свакако да није навијачки ако нпр. кренеш у уговорену фер тучу и бијеш лика који је на земљи (то је данас веома чест случај у уговореним тучама) а да он притом показује да се предаје.
Gambler
Gambler
Солунци Лозница
Број порука : 1628
Локација : Loznica
Регистрован : 26.10.2008

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/3/2009, 01:03
навијачка свест! ::
Gambler ::Veoma je pozitivno to sto ste dotakli ovu temu...

E sad, da li u navijacku svest spada kada se jedna grupa osveti nekoj totalno nebitnoj podgrupi (po moguctstvu slabijoj) a ne onoj podgrupi koja im duguje ? ako me razumete na sta mislim
A sta je po "mentalita ultras" kada neko padne u tuci ? tuci ga na podu ili cekati da ustane ? ili ga onemoguciti da ustane ?

Oво прво те нисам баш најбоље разумео, па ако можеш мало прецизније да објасниш.
Што се тиче овог другог, свакако да није навијачки ако нпр. кренеш у уговорену фер тучу и бијеш лика који је на земљи (то је данас веома чест случај у уговореним тучама) а да он притом показује да се предаје.

Pa evo nalupacu neki primer: lupam, radovcima marne trans neko iz glavne ekipe firme a onda radovci odu u ns i maznu trans nekoj grupi klinaca koji nemaju veze sa gore navedenima... Znaci cisto sam izmislio primer...

Pa da, znaci kad lik pokazuje predaju pustis ga i osvrces se na nove pobede... Wink
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/3/2009, 15:53
Gambler ::
навијачка свест! ::
Gambler ::Veoma je pozitivno to sto ste dotakli ovu temu...

E sad, da li u navijacku svest spada kada se jedna grupa osveti nekoj totalno nebitnoj podgrupi (po moguctstvu slabijoj) a ne onoj podgrupi koja im duguje ? ako me razumete na sta mislim
A sta je po "mentalita ultras" kada neko padne u tuci ? tuci ga na podu ili cekati da ustane ? ili ga onemoguciti da ustane ?

Oво прво те нисам баш најбоље разумео, па ако можеш мало прецизније да објасниш.
Што се тиче овог другог, свакако да није навијачки ако нпр. кренеш у уговорену фер тучу и бијеш лика који је на земљи (то је данас веома чест случај у уговореним тучама) а да он притом показује да се предаје.

Pa evo nalupacu neki primer: lupam, radovcima marne trans neko iz glavne ekipe firme a onda radovci odu u ns i maznu trans nekoj grupi klinaca koji nemaju veze sa gore navedenima... Znaci cisto sam izmislio primer...

Pa da, znaci kad lik pokazuje predaju pustis ga i osvrces se na nove pobede... Wink

Па то ни не бих назвао неком осветом, ако би узели заставу неким клинцима који немају везе са њима.
Овом приликом бих се надовезао на пост УлтраСрбија. Ниси ме баш најбоље разумео, али небитно, важно је да се ја слажем са тиме што си написао, надам се да ти је сад јасно шта сам хтео да кажем оним постом.
Када причамо о тим обрачунима, чињеница је да данас већина углавном оних млађих навијача без навијачке свести у тучу креће са циљем да осакате противника и самим тим нарушавају углед своје групе а не туђе! У тучу треба ићи са циљем да се брани своја част и да се наруши углед противника, тако што ћеш их поштено испрашити.
Mentalita Ultras
Mentalita Ultras
Одстрањен
Број порука : 156
Регистрован : 02.11.2008

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/3/2009, 22:44
Da,svaka cast..U potpunosti se slazem..Ali kada bi svi tako razmishljali...!?
визант
визант
Корисник
Број порука : 457
Регистрован : 26.07.2008

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

20/3/2009, 11:31
Veliko je navijacko srce,
sto ponosno kuca u grudima.
Noz za pojas pre svake tuce
spreman njime da ubije srbina!

On je Srbin,on cuva Srpstvo,
on je primjer pravog srpskog sina.
On je spreman Srbiju da brani,
a prvi bi ubio Srbina.

Cast tribine treba da se brani,
i zastave iza koje stojis.
Ako ne smes, ti stani,
Ne ubijaj zato sto se bojis!

Oruzijem brani Srpsku bracu,
mnogi hoce malo srpskog carstva,
nemoj Srbin da ubije Srbina,
NIJE VREDAN SRPSKI ZIVOT
NAVIJACKOG RIVALSTVA!!!
УлтраСрбија
УлтраСрбија
Корисник
Број порука : 209
Локација : у твојој девојци
Регистрован : 15.02.2009

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 18:47
Navijačka prepucavanja

Na početku drugog poluvremena došlo je do prepucavanja navijača Vojvodine i Partizana, povodom dobro poznate tuče pripadnika dve grupe, u kojoj je 14. aprila prošle godine u Futogu ubijen Dejan Dimitrijević zvani Lonac.

Firma je priredila bakljadu, uz koreografiju i skandiranje "Dejan Lonac", a Grobari istakli transparent "Završićete svi u crno-belom loncu" uz pesmu "Stanković Stevan, jedan je Stanković Stevan", posvećenu momku koji je zbog ubistva nedavno osuđen na 15 godina zatvora.
Sa severne tribine uzvratili su rečima "Ubice, ubice" i "Nekada ste bili Grobari, a sada ste p..ke postali".

исти ти себе називају навијачима,а пре свега Православцима и Србима? :upset:
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 18:57
УлтраСрбија ::
Navijačka prepucavanja

Na početku drugog poluvremena došlo je do prepucavanja navijača Vojvodine i Partizana, povodom dobro poznate tuče pripadnika dve grupe, u kojoj je 14. aprila prošle godine u Futogu ubijen Dejan Dimitrijević zvani Lonac.

Firma je priredila bakljadu, uz koreografiju i skandiranje "Dejan Lonac", a Grobari istakli transparent "Završićete svi u crno-belom loncu" uz pesmu "Stanković Stevan, jedan je Stanković Stevan", posvećenu momku koji je zbog ubistva nedavno osuđen na 15 godina zatvora.
Sa severne tribine uzvratili su rečima "Ubice, ubice" i "Nekada ste bili Grobari, a sada ste p..ke postali".

исти ти себе називају навијачима,а пре свега Православцима и Србима? :upset:

Показали су колико су ''људи'',и то неки зову навијачима,да л` је могуће да постоје такви Срби и православци...

ТРЕБА ДА ВАС ЈЕ СРАМОТА
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 19:01
Остао сам без коментара, који је ово болесни ум смишљао... Deveous
Црно-Бели
Црно-Бели
Корисник
Број порука : 176
Регистрован : 03.05.2008

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 19:21
УлтраСрбија ::
Navijačka prepucavanja

Na početku drugog poluvremena došlo je do prepucavanja navijača Vojvodine i Partizana, povodom dobro poznate tuče pripadnika dve grupe, u kojoj je 14. aprila prošle godine u Futogu ubijen Dejan Dimitrijević zvani Lonac.

Firma je priredila bakljadu, uz koreografiju i skandiranje "Dejan Lonac", a Grobari istakli transparent "Završićete svi u crno-belom loncu" uz pesmu "Stanković Stevan, jedan je Stanković Stevan", posvećenu momku koji je zbog ubistva nedavno osuđen na 15 godina zatvora.
Sa severne tribine uzvratili su rečima "Ubice, ubice" i "Nekada ste bili Grobari, a sada ste p..ke postali".

исти ти себе називају навијачима,а пре свега Православцима и Србима? :upset:


Последњи изменио Црно-Бели дана 17/11/2009, 23:01. измењено укупно 1 пута
визант
визант
Корисник
Број порука : 457
Регистрован : 26.07.2008

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 19:24
Празници долазе а они са тако понашају!!! СРАМОТА!!!
avatar
boy
Корисник
Број порука : 594
Регистрован : 28.09.2008
http://sport.4rumer.com

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 19:33
Ne ja neverujem... Shocked


Sta god da urade ili kazu posle ovoga nece moci sramotu da skinu sa sebe pre svega kao ljudi a tek onda kao navijaci.
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 20:07
Чуо сам да су неке Гробарске екипе изашле када је подигнута парола за покојног дечка,па ме занима јел истина,ако јесте...има наде за Гробаре..
...ми пре свега треба да будемо СРБИ па тек онда навијачи...
Паок*
Паок*
Одстрањен
Број порука : 339
Локација : Фудбалски храм ЈНА
Регистрован : 01.03.2009

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 20:08
Acropoli ::Чуо сам да су неке Гробарске екипе изашле када је подигнута парола за покојног дечка,па ме занима јел истина,ако јесте...има наде за Гробаре..
...ми пре свега треба да будемо СРБИ па тек онда навијачи...
ako su to uradili svaka im cast.
delije1989knin
delije1989knin
Корисник
Број порука : 7
Регистрован : 11.11.2008

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 20:13
ovo su strasne stvari!!! Treba se ujediniti SVI i isterati takve retarde sa stadiona....ludaci
Паок*
Паок*
Одстрањен
Број порука : 339
Локација : Фудбалски храм ЈНА
Регистрован : 01.03.2009

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 20:16
delije1989knin ::ovo su strasne stvari!!! Treba se ujediniti SVI i isterati takve retarde sa stadiona....ludaci
Potpuno se slazem. Ako je iole ostalo normalnih nasih ekipa, oticice sa juga na istok i bojkotovace tribinu.

Edit: Mislim da i firma treba da sredi tribinu. Ovo je bio nas ispad za parolu, stvarno debilno, ali i oni su imali slicnih ispada poput "ako je osveta greh g3 ce goreti u paklu"
Old school
Old school
Бродарац
Број порука : 514
Локација : Бомбоњера
Регистрован : 15.12.2008

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 22:22
Знам да је Коалиција отишла, а за остало ће морати неко други да потврди. Свака част вама на искености. То је доказ да има још увек људи који знају шта значи ''менталита ултра''. Поздрав.
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 22:31
Баш смо причали овде о младим навијачима, како их извести на прави пут, како им исправити погледе. Најгоре зло је то што већина млађих навијача гледа на вође као непогрешива божанства, и њихове поступке сматра као законе. Какви ће они бити, ако њихове вође нису у стању да своје клинце изведу на прави пут, када и поједини клинци од 15, 16 (деца могу да им буду) година схватају да је ово погрешно што гробари раде?
Трагедија је шта се дешава, ово није само шамар гробарима, већ читавој навијачкој сцени. Због оваквих ствари се бодења, убијања и пичкице шире као шуга.
avatar
фики_кершме
Корисник
Број порука : 327
Регистрован : 03.05.2008

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 22:36
UltraS_bg ::
delije1989knin ::ovo su strasne stvari!!! Treba se ujediniti SVI i isterati takve retarde sa stadiona....ludaci
Potpuno se slazem. Ako je iole ostalo normalnih nasih ekipa, oticice sa juga na istok i bojkotovace tribinu.

Edit: Mislim da i firma treba da sredi tribinu. Ovo je bio nas ispad za parolu, stvarno debilno, ali i oni su imali slicnih ispada poput "ako je osveta greh g3 ce goreti u paklu"

од чега да сређују трибину? они се нису спрдали са мртвим човеком, за разлику од ових прангијаша који су то данас учинили.
и од тебе је дебилно што сад покушаваш да бациш сенку на ове пароле, јер ништа се не може поредити са овим што су прангијаши изнели данас.
као што је навијачка свест! рекао, ово је шамар целој навијачкој сцени, ово је шамар читавој Србији, само доказ колико смо сложни као народ. овакве ствари не смеју да нам се дешавају, јер сви знамо да је читав ултрас покрет под огромном репресијом читаве јавности.
Sponsored content

Навијачка свест Empty Re: Навијачка свест

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму