TрибинаСРБ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Навијачка свест

+62
СЦГ
tribina
Косово је Србија
ULTRAstyle
Београд
syndesmos
Ултрас КВ
pulp-fiction
Симпатизер
Lud rodjen!
psyhomaster
Инвалид
3kornerapenal
AvanGarda.
ultra munze
KB_DS
Крагујевац
spartans
навијачкаСвест!
Casual-018
Хедониста
Милош цзв
ИГОР УЦФ
НАВИЈАЧ
ГробарНС
Arcaine
Fred Perry
Blitzkrieg
Hordas
cannabis
TB_BANDIT
Alkohol bojs
ozloglasen
главнаФаца
mlad momak
_JuZnI_Fr0nT_1990
Korida-NS
nEw WavE StylE
сицилија
LimunNS
Red or Dead
Prijedor
Ултрас
ПАОКАРА
Xepoj
Uzi
Crazy
blok straha
фики_кершме
Old school
delije1989knin
Паок*
boy
Црно-Бели
Паранормал
визант
Mentalita Ultras
Gambler
РАЗОР
CasualMente
consigliere
УлтраСрбија
66 posters
Go down
визант
визант
Корисник
Број порука : 457
Регистрован : 26.07.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 22:43
Ја мислим, да смо ту сви сложни и јасно смо опсудили срамни потез Гробара данас и мислим да се треба завршити прича о тој утакмици.
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

12/4/2009, 22:48
навијачка свест! ::Баш смо причали овде о младим навијачима, како их извести на прави пут, како им исправити погледе. Најгоре зло је то што већина млађих навијача гледа на вође као непогрешива божанства, и њихове поступке сматра као законе. Какви ће они бити, ако њихове вође нису у стању да своје клинце изведу на прави пут, када и поједини клинци од 15, 16 (деца могу да им буду) година схватају да је ово погрешно што гробари раде?
Трагедија је шта се дешава, ово није само шамар гробарима, већ читавој навијачкој сцени. Због оваквих ствари се бодења, убијања и пичкице шире као шуга.

Управо тако,а томе ћемо тешко стати на пут.Сцена нам је толико нечиста,ужасно.Па ми нисмо Аргентинци,Бразилци,ми смо СРБИ ,не треба међусобно још да се убијамо.Довољно смо пропатили као народ.Треба стално едуковати нове навијаче(не битно да ли ће они остати на трибини или не),сад сви мисле ако узму нож,пиштољ да су опасни.

НЕ ТРЕБА НОСИТИ ОБЕЛЕЖЈА КЛУБА,НАВИЈАТИ ЗА КЛУБ ИЗ МРЖЊЕ ПРЕМА ДРУГИМА,ИЗ КОРИСТИ,ВЕЋ ИЗ ЊУБАВИ ПРЕМА ЊЕМУ
...а наша сцена све дубље и дубље тоне... :nosad:
avatar
blok straha
Корисник
Број порука : 18
Регистрован : 19.12.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

13/4/2009, 15:42
SADA MALO REALNOG I ISPRAVNOG RAZMISLJENA ZA SVE DUSEBRIZNIKE!!!!!

Grobari su uvek bili navijačka grupa u čije se dvorište najviše gledalo, nije se gledalo kako to rade, već šta rade. Na našu sreću, mi smo u velikoj većini slučajeva, bili "pioniri" navijačkih dešavanja, ta naša razularenost, neki je nazivaju "anarhijom", večito je davala neke akcije koje su se graničile sa ludilom. A to ludilo je upravo davalo rezultate da Grobari dobiju etiketu po kojoj će ih mnogi pamtiti i prepoznavati. Grobari su uvek bili sirovi i bahati navijači, retko kad su poštovali autoritet, ali slušaju kad im se kaže. To imamo i dan danas, tako da ko kaže da žali za ranijim vremenima, greši.

Kao što rekoh, mnogi vole da gledaju šta grobari rade. Međutim, Grobari su večito bili omalovažavani navijači iako su uvek bili na vrhu. Svi su se pravili pametni da pljuju po Grobarima, a da pritom nisu ni smeli da pogledaju u svoje dvorište. Javljali su se za glas svakojaki likovi koji su sebi dali za pravo da pljuju po Grobarskim akcijama, a da pritom oni takve akcije, koje su Grobari izvodili, neće nikada doživeti u svojoj "navijačkoj" karijeri. Npr. Grobari odu nekoliko puta u Zagreb, ne valja, Grobari naprave akciju za pamćenje nedavno u Đenovi, ni to ne valja, kao akcijali smo nebitnu zastavu, odradimo neku do jaja koreografiju, svi nađu zamerke, uteramo mnogima kurac, ni to im ne valja, nismo im gurnuli jaja, objasnimo nekima stvari na ulici, ali tu su internet i parole da bi se sakrila istina. Grobari naprave neko čudo, to se napljuje, ali posle nekoliko meseci i godina neko uradi isto. I tako godinama... A nas nikad nešto nije ni zanimalo da piskaramo i veličamo svoje akcije, kao ostali. Uglavnom je sve to bilo u nakom od naših kutaka...

Pošto smo godinama bili pljuvani i omalovažavani, a mi po našem starom srpskom običaju samo smo odmahivali rukom na gluposti, svima je postalo legitimno da prozivaju i da pljuju Grobare kako stignu. I takve budalaštine su uglavnom ispadale neoboriva istina, svi otrče kući, sednu za komp i onda bum-tras po tastaturi i udri po Grobarima, bla-bla-truć. Ne kažem, imali smo i "kikseva" i "grešaka", ali za razliku od drugih mi smo uvek imali muda da to priznamo, dok su ostali o svojim kiksevima ćutali i trpali sve što im se ne svidi pod tepih i čekali da zaborav uzme svoje. I onda je ispadalo da oni nemaju minuse, a ako im se malo osveži sećanje, opet će ćutati.

Ajde da mi ovde malo obnovimo gradivo, pošto se ova tema oko ovih parola nas tiče:

Koja je navijačka grupa u Srbiji izbacivala parole sa pokojnim Grobarima koji su stradali u navijačkim sukobima!?

Cigani skndirali uvrede na račun Lonca, ogradili se i sve u redu, Firma se nije ni oglasila povodom parole G-3. Sa pokojnim Loncem se, nažalost, desilo šta se desilo i mi smo trpeli i ćutali dok nas nisu čačnuli onom parolom o osveti. Pa čekaj, bre, oni prete osvetom, a znamo šta reč "osveta" u ovom slučaju znači!!! Zar mi trebamo da očekujemo svaki put kad idemo u NS da će neko iz Firme da izigrava šerifa sa prangijom!?

I šta sad, kad su Grobari uzvratili, opet ispadamo grbavi, opet drvlje i kamenje po nama. A o osveti niko ne priča. Šta, Grobarski život je jeftiniji od drugih!? Ili ako neko iz Firme, ne daj Bože, ubije nekog Grobara to će biti opravdanje za Lonca?

Uzvratili smo za đon kojim su krenuli na nas, a navijački svet i život nisu demokratija, niti su imalo tolerantni. Smatram da nije trebalo da se skandira ubici Lonca, jer ne treba da se identifikujemo sa nekim ko je oterao mnoge dobre Grobare na robiju zajedno sa njim. A Lonac neka počiva u miru

A parole... Neukusne isto koliko i njihova... Pa ako smo mi mogli da progutamo, neka gutaju i oni

NIKAD NIKOM IZVINI
Crazy
Crazy
Корисник
Број порука : 150
Локација : увек тамо где треба
Регистрован : 14.12.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

13/4/2009, 16:59
Како можеш да поредиш ваше пароле са њиховом о освети? То је само (хвала Богу) празна прича...а ви се спрдате са покојним момком? Што се тиче ваших акција,какве то везе има са овим случајем? Нико није омаловажавао акцију у Ђенови,требало се исцимати до тамо (и сви знају да кошарка није била главни циљ,него је испраћена успут),али да сте дигли заставу која баш и нема неку тежину...дигли сте! Скоро никад нисте признали пораз у некој тучи,заставе су вам увек падале на кварњака Wink ,али сте увек знали да нађете изговор за поступке малоумника са ваше трибине,па чак и да их величате Dead
Споменуо си скандирање цигана на рачун покојног Деје Лонца,то се чуло свега неколико пута од стране неких дебила који су после тога попили по који шамар од ликова из екипе и објашњене су им неке ствари...а ваше пароле су плод "креативности" врха ваше трибине.
И што се тиче завиривања у туђе двориште...о томе је све речено паролом на неком од прошлих дербија COPY: SEVER, PASTE:JUG!!! Толико копирате Делије,да сами више нисте свесни колико изгледом трибине почињете да личите на нас! све је више кореографија итд. а до скоро сте причали против тога ( https://www.youtube.com/watch?v=6EPaJztzu3Q) На предзадњем дербију сте такође показали то копирање,и још уз то сте избацили ону паролу где као 5 Цигана иза ћошка чека једног гробара!? А недуго пре тога су гробари изболи човека који је бранио сина! У неком другом времену та парола би можда имала основу,али тад... Roll Више пратите и читате наш форум од нас самих,чак инспирацију за оне (лоше и неаргументоване) прозивке тражите на Делије.нет!
И ти имаш образа да причаш против некога и онеком копирању,омаловажавању итд?
Прво почисти своје двориште,па онда гледај у туђе!

п.с.извињавам се за мали офф,али морао сам да одговорим на горе написане глупости!
Mentalita Ultras
Mentalita Ultras
Одстрањен
Број порука : 156
Регистрован : 02.11.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

13/4/2009, 18:31
Pa decak ti non stop ostavljas postove u grobarskom delu i pricas nesto..Ti znas da li je Alcz kriminalna ili navijacka grupa?Ma daj,admini reagujte,ko je on da kalja ime neko(bilo cije)po forumu i da on prica ko treba da vodi tribinu..Boze sacuvaj..Kakva klinacka razmisljanja..
Mentalita Ultras
Mentalita Ultras
Одстрањен
Број порука : 156
Регистрован : 02.11.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

13/4/2009, 18:32
Usput,nisam ni Grobar ni Delija ali ako imas nesto protiv nekoga licno potrui se nadji ga,pa mu to reci a ne ovde da ostavljas komentare..Izvinjavam se jos jednom ali ovo prevazilazi sve!
визант
визант
Корисник
Број порука : 457
Регистрован : 26.07.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

13/4/2009, 18:36
Mentalita Ultras ::Usput,nisam ni Grobar ni Delija ali ako imas nesto protiv nekoga licno potrui se nadji ga,pa mu to reci a ne ovde da ostavljas komentare..Izvinjavam se jos jednom ali ovo prevazilazi sve!

Слажем се.
avatar
blok straha
Корисник
Број порука : 18
Регистрован : 19.12.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

13/4/2009, 19:40
Usput,nisam ni Grobar ni Delija ali ako imas nesto protiv nekoga licno potrui se nadji ga,pa mu to reci a ne ovde da ostavljas komentare..Izvinjavam se jos jednom ali ovo prevazilazi sve!


SVAKA CAST MAJSTORE.....TO JE PRAVILNO I RACIONALNO RAZMISLJANJE!!!!
Uzi
Uzi
Корисник
Број порука : 349
Локација : кућа летећих бодежа
Регистрован : 18.02.2009

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

13/4/2009, 19:58
Mentalita Ultras ::Pa decak ti non stop ostavljas postove u grobarskom delu i pricas nesto..Ti znas da li je Alcz kriminalna ili navijacka grupa?Ma daj,admini reagujte,ko je on da kalja ime neko(bilo cije)po forumu i da on prica ko treba da vodi tribinu..Boze sacuvaj..Kakva klinacka razmisljanja..

ne nije...to je poljoprivredna zadruga sa godišnjim rastom profita od 12%... Biggrin

ne kalja on ugled grobara, nego oni sami svoj ugled kaljaju nekim postupcima....
Xepoj
Xepoj
Корисник
Број порука : 314
Регистрован : 20.01.2009

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

13/4/2009, 20:40
како те није срамота да пишеш текве гупости...уопште се не слажем са тим текстом...

као прво ви сте требали да урадите нешто поводом те смтри(као што су делије ураделе),а не да ћутите и правите се као да ништа није било...

а они су у праву што вам прете и треба да вам прете...не могу они да ћуте,ипак одузет је нечији ЖИВОТ...то је њихов друг са трибине...шта сте очекивали сад од њих?да вам ништа не кажу у вези овог...ма како да не...

боље би вам било да се не оглашавате у опште и да вас више не видим!!!!!!!! свака част изузецима(што су пошли са југа,а и нечије постове сам прочитао да их је срамота због тога)

и да подржим узија...ви сами свој углед каљате,а самим тим и углед свих Срба и наше навијачке сцене...овде су вам сваке речи сувишне и што се више оглашавате све више брукате групу и падате на дно...зато боље ћутите...
Паранормал
Паранормал
Andy Capp
Број порука : 4266
Локација : Curva nord
Регистрован : 11.03.2009
http://www.tribinasrb.net

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

13/4/2009, 21:15
Ја не могу да верујем,па зар ви имате ОПРАВДАЊЕ за убиство једног СРБИНА,зар је цела Српска сцена(и шире) луда,и није у праву,само сте ви Гробари(част изузетцима) управу.Како вас није срамота бре!?Одузели сте једном дечку ЖИВОТ,зар за то постоји икакво оправдање,а камоли за оне пароле,безумници!!! :mad:
Crazy
Crazy
Корисник
Број порука : 150
Локација : увек тамо где треба
Регистрован : 14.12.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

13/4/2009, 23:18
С појединцима овде не треба ни расправљати о било чему,јер чим им не одговара нечије мишљење и кад их неко почне аргументовано демантовати,одмах крену са лошим покушајима спуштања...јер немају куд у том свом очају!!! Embarassed
avatar
blok straha
Корисник
Број порука : 18
Регистрован : 19.12.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 00:41
SA JEDNOG FORUMA...............ZA SVE DVOLICNE HULIGANE SA INTERNETA


Mene licno bi bila sramota da sam na mestu likova koji se potpisuju ko avenija i su 75 pa pisu onakve gadosti.Vi ljudi il imate slabo pamcenje ili selektivnu amneziju pa kao ne znate sto je stav nas Grobara prema ostalim ovdasnjim grupama ovakak kakav jeste.Pazi,bio sam u NS,i nisam skandirao Stevino ime jer smatram da to ipak nije u redu iz mnogo razloga,a najvise iz tog sto mi GROBARI imamo NAJVISE stradalih u navijackim obracunima i ne bih voleo da nan neko dodje u goste i krene da pljuje po Saletu Panicu,Petru Sedlaku,Dejanu Pemicu,Mirku Radovanovicu,Radovanu Milosevicu i ostaloj nasoj nastradaloj u navijackim obracunima braci.Samo zato,a dal je pok Lonac zaista svetac il ne to vec ne bih da pricam puno,al bih pitao njegove iz PK sto su napali i hteli kako su rekli da batace sestru Steve Stankovica koja je 92go godiste a i Lonac je bio tad s njima.i sto su 3 dana pre te tragedije upali u kafic Sistem i boli kog su stigli????Toliko o svecu Loncu.E,zasto sam reko da su ovakvi textovi o Grobarima il cinizam do ludackih granica i selektivna amnezija il samo obicna amnezija-kad su nam gore pomenuti momci klani i ubijani,od 14tog Januara 2005te-Mirko Radovanovic tada prvi do 29.Jula 2006te-Sale Panic i aprila 2007me Dejan Pemic,NIJEDNA domaca navijacka grupa ni ova Srpska scena ne da nisu odali pocast njima,nego nisu ni OSUDILI sezonu lova i ubijanja Grobara,svi su se pravili mutavi i to ne u jednom,nego u 5 slucajeva.A Bojan Majic koji je u istom periodu ubijen je dobio sve moguce pocast od svih grupa.E pa gospodo ako ste mislili da smo mi idioti i da cemo takve stvari zaboraviti varate se-vi ste ustanovili sistem da je ubijeni navijac covek kome treba odati postu samo ako nije Grobar,ako je Grobar ko ga jebe,e pa i mi smo vam odgovorili adekvatno i tek cemo.A verujem da raznim likovima smeta poput tog avenije sto je JUG opet ujedinjen i sto nemamo vise podela i klanova itd i verujem da im je zao zbog toga i da bi zeleli kako kazu nov puc,al ostace razocarani-vreme puceva i lomova je iza nas,sad smo nikad jedinstvenija i nikad sloznija crno-bela familija,naravno kao sto u svakoj familiji ima i nekad nesuglasica,prirodno da ih nekad ima i kod nas,i ja licno nekad ne odobravam neki potez tribine,al to je sasvim normalno.Tako da nov puc necete na vasu nesrecu docekati.A o kriminalu i ostalome-pa toga ima na svakoj tribini i to je tako vec godinama i godinama unazad tako da ste jos veci licemeri ako prozivate nas a ne vidite sebi ispred nosa.Toliko od mene,a za vase textove samo cu reci-stidite se guzice ako obraza nemate.
avatar
blok straha
Корисник
Број порука : 18
Регистрован : 19.12.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 01:03
dalje...................



Ово је већ почело опасно да смара. Мислио сам да ћу се зауставити на оној пароли коју сам поставио и да ће већини бити јасне неке ствари.Нама се овакве, а и много горе ствари дешавају већ годинама. Није место ни време да пребројавамо наше мртве, наше године робије...за разлику од других.Када нам је упућена претња оном паролом јел смо и ми тада били неки део овог шатро навијачког покрета?Ко се тада од ових душебрижника огласио, ко је рекао било шта од ових великих, инстант Срба.Ко је рекао било шта када су ови полицијски доушници и политички полтрони бацали бомбе по Новом Саду?
Навијачка сцена Србије? Јел то иста она сцена где је развијена теорија да није нормално да неко из Н.Сада, Зрењанина, Ниша,...навија за неки други клуб? Јел то иста она сцена где ведре и облаче екипе којих има 100-150 али у фул варијанти са све комшијама и другарима из краја? Јел то иста она сцена где су почела да се склапају међусобна пријатељства...заједно смо јачи? Јел то иста она сцена где једна од водећих екипа, по њиховим речима, дође на гостовање са 20 застава али њих 50...леп просек...скоро 3 човека по застави?Јел то иста она сцена где су највећи Срби и моралисти људи који трују Србску омладину и своју трибину?Јел то иста она сцена која је доживела да је Србству и Православљу уче људи који су служили усташку војску, а усташама називају они чија је група положила толико живота у одбрану те исте Србије?Јел су Гробари срушили ту навијачку сцену? Ако јесмо драго ми је због тога, само се поставља питање да ли смо имали шта да срушимо?

Никада до сада нисам био поноснији што сам Гробар
avatar
blok straha
Корисник
Број порука : 18
Регистрован : 19.12.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 01:18
JESTE VI TI MORALISTI STO SE PEVALI "DUNAVOM LESEVI PLOVE DA LI SE BAR JEDAN ZOVE MACE..." POTOM KADA JE RANJEN NAS KOLEGA SA TRIBINE C... JESTE TADA PEVALI GDE VAM JE C... zatim ubi zakolji da grobar ne postoji......PA ONDA UBI HARISA I TOM PERIODU....O KOM MORALU VI PRICATE????POZIVATE SE NA PRAVOSLAVLJE,JA JESAM PRAVOSLAVAC I PONOSAN SAM NA TO...ALI SAMI STE SEBI KONTRADIKTORNI.....UZ PRAVOSLAVLJE STAVLJATE NAVIJACKE TUCE,PUNI SMO GREHOVA KAO NAVIJACI(SVI) A TO NIKAKO NE IDE UZ PRAVOSLAVLJE KOJE SE SADA TOLIKO POMINJE.....SRAMOTA,SRAMOTA SRAMOTA.....LICEMERSTVO NA NAJVISEM NIVOU!!!!
Crazy
Crazy
Корисник
Број порука : 150
Локација : увек тамо где треба
Регистрован : 14.12.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 10:03
На Гробарске жртве нико није пљунуо! Да се разумемо,свестан сам ја свих грехова своје групе и своје трибине! Стидим се неких наших поступака из прошлости...али,ми смо (бар велика већина) схватили да то тако не води ничему добром,и решили да идемо правим путем! Прошлост исправити не можемо,нити од ње можемо побећи! А бољу будућност створити можемо и морамо!!! Што се тиче покојног Лонца,какав је човек био то не знам,нити ме занима...али да је требао бити убијен,није!!! Даље... Чињеница је да је међу гробарима било жртава виче него код других,али је исто тако чињеница да сад Гробари највише "наносе" жртава! Већ сам негде споменуо да и међу гробарима има добар део оних који имају исправна размишљања и погледе на целу навијачку причу...али да не могу доћи до изражаја поред крими екипе! Од буразерове жене брат је задрта гробарчина из једне од виђенијих екипа са југа,и по његовим речима...они који желе на нешто промене,не смеју-боје се какве би то последице могло да има по њих! Знаш и сам на шта мислим! Јебени РФФ у ком је све оно била спрдња (бар се надам),је имао веома пуно негативног утицаја на клинце који почињу тек да долазе на југ. Делије су расформирали Рођен Лош због убиства Саше Панића на терену фк Жарково,а на југу застава црне руке поносно Dead стоји!?
Опет кажем,не желим да своју групу представим као безгрешну....али се трудимо да исправимо неке ствари! Док на југу клинци иду у тотално погрешном смеру,којим их води она псеудо-криминална организација под плаштом навијачке групе!
consigliere
consigliere
Корисник
Број порука : 1936
Регистрован : 05.03.2009
http://www.tribinasrb.net/

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 11:13
Ти, blok straha, уколико наставиш са копирањем постова са других форума бићеш одстрањен са овог. Уколико имаш нешто да кажеш, реци то из своје главе.
УлтраСрбија
УлтраСрбија
Корисник
Број порука : 209
Локација : у твојој девојци
Регистрован : 15.02.2009

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 11:30
ја и даље не могу да схватим да неки још увек траже изговор за овако нешто.
@blok straha, зашто вечито поредиш грехове цигана са овим? цела навијачка сцена је стала против вас због оних парола, не само цигани.
јел то значи ако су цигани могли да певају те ствари што су певали, онда и ви можете да скандирате убици покојног Србина? не можеш поредити прошлост са тренутним,тада је ниво навијачке свести био далеко испод нуле. сада се ситуација мало побољшала,довољно до неке нормалне границе,али то је изгледа само случај код појединих,неки су и даље изгубљени у времену. шта год да вам скандирали,било који навијачи,колико год да сте оштећени у навијачким обрачунима,колико год вас други мрзели,ти момци код вас,да су донекле здравог разума и да имају бар грам навијачке свести,требали су остати хладне главе и понети се као прави људи, као Срби,тако што се не би спуштали на било чији ниво,на тај начин би се дигли изнад свих. оправдање за оно скандирање и пароле не постоји,треба да вас је срамота што се уопште јављате са оваквим изговорима.
avatar
фики_кершме
Корисник
Број порука : 327
Регистрован : 03.05.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 12:18
видим ја да је све ово отишло предалеко... пошто видим да се спомиње група које сам и ја део, кренућу од тога.
нико нема право да пореди нечије грешке из прошлости, са својим скорашњим грешкама. сматрам да би то свима требало да буде донекле јасно, ако му није јасно, њему стварно није место на овом форуму. што се тиче нас Делија, чињеница је да смо имали доста испада у прошлости, али ситуација, у односу на некада и сада, се доста драстично променила. многи људи пуно здравије размишљају и могу рећи да смо светлосну годину испред наших мана из прошлости. некима овде није циљ да се кроз туђе грешке правдају, већ чисто да би облатили противника, јер му се не свиђа његов став. срамота је за сваког правог навијача да неким заслепљеним погледом на групу блати свог непријатеља. то су ствари које уништавају навијачку свест и самим тим повећавају мржњу.
сад што се тиче ових парола: људи који су их писали и који размишљају тим путем сами себи стварају проблеме. већина клинаца, који још нису у тим годинама када могу здраво размишљати, угледаће се на то и сутрадан кад дође смена генерација, он ће наставити да шири такав начин размишљања, а мржњи и подељености међу србима неће никад бити краја.
слажем се са већином овде да за овако нешто не постоји изговор, поготово кад би узели у обзир да су ово тренуци када би сваки навијач требао да поседује бар мало здравог разума и навијачке свести.
што се тиче фирмине пароле (ако је освета грех, г3 у паклу гореће), опет нико нема право да је користи, јер пре свега они ту поруку нису спровели у дело. и ја лично сматрам да неће, јер гледано по стастистици, фирма важи за једне од најчистијих навијачких група у Србији.
ПАОКАРА
ПАОКАРА
Корисник
Број порука : 1504
Локација : Беогард
Регистрован : 28.07.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 14:22
Херој, нећемо да се лажемо, али сад овде треба да испадну Гробари најгори? Остали - цвћке? Заборавили смо Фирмин транспарент са прошле текме, а?
Ултрас
Ултрас
Корисник
Број порука : 58
Локација : Северно стајање
Регистрован : 04.03.2009

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 14:43
[quote="УлтраСрбија"]
Navijačka prepucavanja

Na početku drugog poluvremena došlo je do prepucavanja navijača Vojvodine i Partizana, povodom dobro poznate tuče pripadnika dve grupe, u kojoj je 14. aprila prošle godine u Futogu ubijen Dejan Dimitrijević zvani Lonac.

Firma je priredila bakljadu, uz koreografiju i skandiranje "Dejan Lonac", a Grobari istakli transparent "Završićete svi u crno-belom loncu" uz pesmu "Stanković Stevan, jedan je Stanković Stevan", posvećenu momku koji je zbog ubistva nedavno osuđen na 15 godina zatvora.
Sa severne tribine uzvratili su rečima "Ubice, ubice" i "Nekada ste bili Grobari, a sada ste p..ke postali".

Скандирати убици као хероју пре свега не иде на част ни једном православцу - навијачу - србину то стварни неби да коментаришем. Али то је код њих постало нормално кокс утоке ТО ЈЕ ЊИХОВА ТРИБИНА !
Али докле? Дали на том југу има момака који размишљају навијачки и дали ће се ту ишта променити?
Друга парола Ф89 право у центар "Nekada ste bili Grobari, a sada ste p..ke postali" !

Где вам је навијачка свест ?!
Xepoj
Xepoj
Корисник
Број порука : 314
Регистрован : 20.01.2009

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 15:23
ПАОКАРА ::Херој, нећемо да се лажемо, али сад овде треба да испадну Гробари најгори? Остали - цвћке? Заборавили смо Фирмин транспарент са прошле текме, а?

ја за никог нисам реко да је цвећка...све групе у Србији имају испаде,па чак и Делије...али Делије разумно стају иза проблема...кад је убијен Зоран Вујовић Делије су колико толико помогли и сад стоји његова слика на делије.нет...тиме су показали да поштују људски живот...

да не причамо кад је убијен Аца Радовић и кад је јужни фронт избацио транспарент ''ваша смрт наша победа''...о томе се овде ради јер НИ ЈЕДАН СРПСКИ ЖИВОТ НИЈЕ ВРЕДАН НАВИЈАЧКОГ РИВАЛСТВА!!!!!!


а ево шта су делије ураделе поводом смрти...

http://www.oaza.rs/sport/delije/index.php?page_id=306&lang_id=1&id=559

http://www.oaza.rs/sport/delije/index.php?page_id=306&lang_id=1&id=558

и још много слика мрзи ме сад да их тражим...
Паок*
Паок*
Одстрањен
Број порука : 339
Локација : Фудбалски храм ЈНА
Регистрован : 01.03.2009

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 19:44
фики_кершме ::видим ја да је све ово отишло предалеко... пошто видим да се спомиње група које сам и ја део, кренућу од тога.
нико нема право да пореди нечије грешке из прошлости, са својим скорашњим грешкама. сматрам да би то свима требало да буде донекле јасно, ако му није јасно, њему стварно није место на овом форуму. што се тиче нас Делија, чињеница је да смо имали доста испада у прошлости, али ситуација, у односу на некада и сада, се доста драстично променила. многи људи пуно здравије размишљају и могу рећи да смо светлосну годину испред наших мана из прошлости. некима овде није циљ да се кроз туђе грешке правдају, већ чисто да би облатили противника, јер му се не свиђа његов став. срамота је за сваког правог навијача да неким заслепљеним погледом на групу блати свог непријатеља. то су ствари које уништавају навијачку свест и самим тим повећавају мржњу.
сад што се тиче ових парола: људи који су их писали и који размишљају тим путем сами себи стварају проблеме. већина клинаца, који још нису у тим годинама када могу здраво размишљати, угледаће се на то и сутрадан кад дође смена генерација, он ће наставити да шири такав начин размишљања, а мржњи и подељености међу србима неће никад бити краја.
слажем се са већином овде да за овако нешто не постоји изговор, поготово кад би узели у обзир да су ово тренуци када би сваки навијач требао да поседује бар мало здравог разума и навијачке свести.
што се тиче фирмине пароле (ако је освета грех, г3 у паклу гореће), опет нико нема право да је користи, јер пре свега они ту поруку нису спровели у дело. и ја лично сматрам да неће, јер гледано по стастистици, фирма важи за једне од најчистијих навијачких група у Србији.
http://www.vesti.rs/Hronika/Bacena-bomba-na-kucu-osumnjicenog-za-ubistvo-navijaca-u-Futogu.html a mozda i jesu...
avatar
Prijedor
Одстрањен
Број порука : 89
Регистрован : 14.11.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 20:05
Ma da, ma da, nisu oni preko one parole mislili to bukvalno...

NIKO NAS NE VOLI, KURAC NA ZABOLI Wink

Inace nemojte misliti da podrzavam ovu parolu grobara, ali neke druge grupe su troduplo gore od nas pa oko njih ne nikakvu prasinu...
avatar
фики_кершме
Корисник
Број порука : 327
Регистрован : 03.05.2008

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

14/4/2009, 20:58
UltraS_bg ::
фики_кершме ::видим ја да је све ово отишло предалеко... пошто видим да се спомиње група које сам и ја део, кренућу од тога.
нико нема право да пореди нечије грешке из прошлости, са својим скорашњим грешкама. сматрам да би то свима требало да буде донекле јасно, ако му није јасно, њему стварно није место на овом форуму. што се тиче нас Делија, чињеница је да смо имали доста испада у прошлости, али ситуација, у односу на некада и сада, се доста драстично променила. многи људи пуно здравије размишљају и могу рећи да смо светлосну годину испред наших мана из прошлости. некима овде није циљ да се кроз туђе грешке правдају, већ чисто да би облатили противника, јер му се не свиђа његов став. срамота је за сваког правог навијача да неким заслепљеним погледом на групу блати свог непријатеља. то су ствари које уништавају навијачку свест и самим тим повећавају мржњу.
сад што се тиче ових парола: људи који су их писали и који размишљају тим путем сами себи стварају проблеме. већина клинаца, који још нису у тим годинама када могу здраво размишљати, угледаће се на то и сутрадан кад дође смена генерација, он ће наставити да шири такав начин размишљања, а мржњи и подељености међу србима неће никад бити краја.
слажем се са већином овде да за овако нешто не постоји изговор, поготово кад би узели у обзир да су ово тренуци када би сваки навијач требао да поседује бар мало здравог разума и навијачке свести.
што се тиче фирмине пароле (ако је освета грех, г3 у паклу гореће), опет нико нема право да је користи, јер пре свега они ту поруку нису спровели у дело. и ја лично сматрам да неће, јер гледано по стастистици, фирма важи за једне од најчистијих навијачких група у Србији.
http://www.vesti.rs/Hronika/Bacena-bomba-na-kucu-osumnjicenog-za-ubistvo-navijaca-u-Futogu.html a mozda i jesu...

да, јесу. баш сам о томе после размишљао и сетио сам се.

Prijedor ::Ma da, ma da, nisu oni preko one parole mislili to bukvalno...

NIKO NAS NE VOLI, KURAC NA ZABOLI

Inace nemojte misliti da podrzavam ovu parolu grobara, ali neke druge grupe su troduplo gore od nas pa oko njih ne nikakvu prasinu...

не претеруј, већ буди реалан.
НАВИЈАЧКА СВЕСТ значи БИТИ РЕАЛАН! никад нисам имао намеру да прозивам било кога, искрено, кад сам сазнао за ово, није ми било ни мало пријатно, јер се и ја као навијач стављам у кош заједно са њима. овакве ствари НЕ СМЕЈУ да се дешавају и ово више није само ваш проблем, већ прелази у проблем целе навијачке сцене, јер због оваквих ствари међусобним убијањима неће бити краја.
сматрам да би овакве ствари требали сви заједно, као навијачи, као Срби, да решавамо. руси су међусобним дијалозима успоставили ред на својој хулиганској сцени, пољаци исто... да би наша сцена опстала, прво се треба пронаћи заједнички договор за светлију будућност нашег навијачког покрета. сигурно је да би ту било пуно неслагања и неразумевања, и то од оних који су у врху, али немају изграђену навијачку свест! ко има навијачку свест свестан је, да би избацивањем ножева, пиштоља и осталих ствари опасним по живот, обезбедили нашем покрету светлију будућност.
дејан димитријевић није погинуо на дан текме, или јесте? исправите ме ако грешим. но, небитно, сматрам да би требало увести правило акцијања само на дан текме, јер сукоби било којим другим данима могу донети велико зло јер су криминалног духа, без икаквог поштовања противника. онда, оно најбитније... сви бусамо како смо велики Срби и Православци, а овамо се акција на хришћанске празнике. значи и око тога треба направити неки договор... има још ту пуно ствари око којих би требало наћи заједнички договор, уколико већ желимо да будемо јачи, бољи, и да би ово неко схватио потребно је да има навијачку свест!
Sponsored content

Навијачка свест - Page 2 Empty Re: Навијачка свест

Назад на врх
Similar topics
    Permissions in this forum:
    Не можете одговорити на теме у овом форуму